Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az egyháznak mi baja van ezekkel?

Az egyháznak mi baja van ezekkel?

Figyelt kérdés

Házasság előtti szex

Melegek

fogamzásgátlás

abortusz



2022. nov. 1. 07:19
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
0%
Rosszul tudod.
2022. nov. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
100%

Aha persze... :D Hány évet jártál egyházi suliba? Kezdem azt hinni, hogy szimpla troll vagy, konkrétan semmit nem tudsz a saját vallásodról.


[link]


Javaslom tanulmányozz, olvass, értelmezz, akárcsak Onán történetét, ha szerinted okés lenyeletni az asszonnyal. :)

2022. nov. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
100%

#29

"Nem érveltem a Bibliával."


Keresztény értékeket emlegettél. Honnan veszed a keresztény értékeket, ha nem a Bibliából?


"Én Krisztus tanítását, szellemiségét idézem ide."


Nos, ha csak szigorúan Krisztusra hagyatkozunk, akkor a homoszexuális kapcsolat sem bűn, Jézus csak azt mondja, hogy a házasság férfi és nő köteléke, de magát az aktust nem ítéli el.


"Megkérdeztem. Azt mondta, hogy ami mindkettőnk számára oké, az belefér a házasságban."


Váóó! Egy bdsm pártoló püspök. Ez megérne egy szalagcímet 🙃


"De ha nem az..."


A kereszténység egy rendkívül prűd vallás. Nyugodj bele, a bdsm bőven kívül esik az értékrendjén.


"De tiltja, ez szodómia, és konkrét tilalom van ellene."


Nana, az előbb mondtad, hogy nem a Bibliával érvelsz, hanem Krisztussal. Ő pedig sehol nem tiltja a szodómiát.

2022. nov. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
0%
Az utolsó válaszotokban annyi hazugság és csúsztatás voot, hogy elkönyveltelek titeket Fidesz szavazónak. NER-esekkel felesleges vitázni, kívülállóként jobban tudják mit szabad nekem.
2022. nov. 2. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
81%
Na jó, ez tényleg troll, köze sincs ennek a témához a való életben, csak itt adta a nagy kamuzót. Na mi a hazugság okoska? Hogy nem tudtad a szodómia kifejezést, és még a google is megcáfolt? 🤡 Onán történetéről mi a véleményed, te kis BDSM-es lenyelető? 🤣 Az, hogy minek könyvelsz el az ugyanannyit ér, mint a többi trollkodó hazugságod, 12+1 év egyházi, ténylegesen NER-es közeg után úgy rühellem az egészet, amit te rémálmodban sem tudsz elképzelni. Persze, gondolom azt se vetted észre, hogy a NER és az egyházak összefonódtak, de majd pont azok a fideszesek, akik valós kritika mentén bírálják az egyházat... 🤦 Kikorbácsoltattad az agyadat, vagy sosem volt?
2022. nov. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
100%

Az egyháznak semmi baja ezekkel. Egyes mai egyházi embereknek lehet. És egyes mai egyházi emberek gyakorolják.


Az már egy más dolog, hogy mi volt pár ezer évvel ezelőtt azon a helyen, ahol e tételek keletkeztek. Tehát

Ahol a vagyon sorsa alapvető, ott a szexet erősen irányítani kell, különben a nem kívánt utód rengeteg zűrt okoz. És jobb lehetőelg zűrmentesen élni.

Ahol népesség csekély, állandó az elemekkel és a szomszédokkal való harc, ott fontos az utódlás. És e rétegnél ez kissé nehézkes..

Fogamzásgátlás. Először is lásd az előző pontot az utódra nézve, másodszor az ott nagyon esetlegesés durva volt, sokszor belehaltak. Sokkal ésszerűbb volt tiltani.

Abortusz: na ez még nehezebb és veszélyesebb volt. Még inkább tiltva, szerencsére.


Ma azért kissé más a helyzet, de a vallási dogmák attól azok, hogy nem változnak. Azért ne feledkezzünk meg arról, hogy az utóbbi időben a pápák erről elég óvatosan beszélnek, korántsem olyan elítélően.

2022. nov. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
100%

kérdés, hogy MELYIK egyháznak van baja ezekkel?

van olyan egyház, ahol mind a 4 megengedett (nem Magyarországon)


akinek szuz menyasszonya volt: a katolikus egyház a pettinget is tiltja, házasság elott is és utána is

minden olyan formája tilos (házasságban is), amelybol nem szulethet gyermek, pl. csak anál, orál, petting, be nem fejezett kozosulés, megszakítás - minden egyuttletnek befejezett kozosulésnek kell lenni.

egyedul a termeszetes fogamzasgatlast engedik, amely a termekeny napokon valo onmegtartoztast jelenti. tehat ha mar csinalod, ugy kell csinalnod, hogy foganhasson gyermek, a spermium a huvelyben kosson ki.

2022. nov. 3. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
100%
37.: Vigyázz, mindjárt megkapod majd tőle te is, hogy NER-es vagy. :D (Fogalmam sincs, hogy jött ez neki össze fejben).
2022. nov. 4. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
100%
Én is szeretem időnként feltenni a kérdést, hogy bizonyos keresztények hogy nem érzik végtelenül álszent kiskapukeresésnek azt, ha megengednek maguknak tulajdonképpen bármilyen, a basic vaginális közösülésnél nem (sokkal) kevésbé intim nemi tevékenységet, mikor a szüzesség egyértelműen erkölcsi fogalom, ami a szexuális értelemben vett "tisztaságot" jelenti, s ilyen módon nem annak a függvényében áll vagy nem áll fenn, hogy ki melyik testnyílást használja éppen – már elnézést. Nem, én se vagyok vallásos, de ez mindig is képmutatásnak tűnt a szememben.
2022. nov. 9. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
39.: Az is maximálisan. De tudjuk sajnos, hogy kereszténynek lenni és képmutatónak egyszerre sajnos nagyon gyakori jelenség.
2022. nov. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!