Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves keresztények! Melyiket...

Kedves keresztények! Melyiket választanátok? Inkább élnétek az Ószövetségi törvények alatt vagy jó a jelenlegi szekurális jogrendszer?

Figyelt kérdés
Kérem csak keresztények szavazzanak.

2022. nov. 11. 13:19
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
14%

Szóval nem tudsz ilyet idézni, de azt állítod az Ószövetségi törvények nem érvényesek. Ez azt jelenti önkényesen megtagadod a saját Bibliádat. Sőt Jézus maga mondja hogy nem megváltoztatni jött a törvényt:


Máté 5:17 "Ne gondoljátok, hogy azért jöttem, hogy érvénytelenné tegyem a törvényt vagy a próféták tanítását. Nem azért jöttem, hogy érvénytelenné tegyem, hanem hogy betöltsem azokat.

2022. nov. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
52%

"hanem hogy betöltsem azokat"

Tehát betöltötte, ezért nincs pl már véres áldozat.


De ezt is olvashatjuk:

"nem kell terhet rakni azokra, akik a pogányságból tértek meg az Istenhez, hanem csak azt írjuk elő nekik, hogy tartózkodjanak a bálványoktól, nehogy tisztátalanná váljanak miattuk, továbbá a paráznaságtól, a fojtott állattól és a vértől"


Szóval nem tudom mit handabandálsz "kedves" mohamedán hozzászóló.

Hát nem fentebb javasoltam, hogy olvasd el te magad is? Miért nem fogadtad meg a tanácsom és olvastad el?

2022. nov. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
14%

Nálad a betöltés szó egyenlő az érvénytelenítéssel? :) Ezért mondom hogy a keresztények a saját Bibliájukat is letagadják.

A betöltés alkalmazást jelent.


"De ezt is olvashatjuk:"


Hol olvashatjuk? Idézd már a pontos helyet.

2022. nov. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
52%

Fogyatékos vagy? Már jó pár alkalommal leírtam, hogy az Apcselben. Vagy azt hitted, hogy a Gyűrűk Urát idéztem? :D


A betöltés melyik szótár szerint jelent alkalmazást?

2022. nov. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
25%

Melyik vers te retardált? Nem vagy képes megjelölni hogy melyik vers az a saját Bibliádból?


A betöltés ebben a szövegkörnyezetben alkalmazást jelent. A te értelmezésed pedig alapból téves mert az azt jelentené hogy Jézus megváltoztatta a törvényt de ugye a versben azzal kezdi hogy nem megváltoztatni jött.

2022. nov. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
60%

Miért ne lennék képes, de ha annyira érdekel, keresd meg :D


A betöltés melyik szótár szerint jelent alkalmazást?

2022. nov. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
25%
Ha fogyatékos vagy és nem tudod értelmezni ta bajod. Az meg mindent elmond hogy Jézus azzal kezdi nem megváltoztatni és nem érvényteleníteni jött a törvényt ti keresztények pedig behazudjátok hogy az ószövetségi törvények érvénytelenek.
2022. nov. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
36%
Nem behazudjuk, hanem idéztük is, hogy azok nagy része érvénytelen.
2022. nov. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
25%

Ezt momdta Jézus: Ne gondoljátok, hogy azért jöttem, hogy érvénytelenné tegyem a törvényt


Erre behazudjátok hogy Jézus érvénytelenítette az ószövetségi törvényeket :) Ti keresztények még csak nem is a Bibliát követitek hanem az egyházat. Ha az egyház bahazudja hogy Jézus érvénytelenítette az ószövetségi törvényeket akkor ti keresztények is ezt hazudjátok.

2022. nov. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 munyamunya ***** válasza:

6os,

Vajon hol szerepel az a törvényben, hogy "gyűlöld ellenségedet!"?

A Felkent itt nem az Örökkévaló rendelését igazítja ki - távol legyen! - hanem az emberi, pluszban hozzáillesztett gondolkodást korrigálja.

2022. nov. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!