Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves keresztények! Melyiket...

Kedves keresztények! Melyiket választanátok? Inkább élnétek az Ószövetségi törvények alatt vagy jó a jelenlegi szekurális jogrendszer?

Figyelt kérdés
Kérem csak keresztények szavazzanak.

2022. nov. 11. 13:19
1 2 3
 21/30 munyamunya ***** válasza:

7es,

A válólevélről szóló rendelkezés pont a házasságtörést megelőző helyzetről szól. Amikor azt mondja "illetlenséget talál" az asszonyban a férj, ott ugyanaz a szó van, amit az édenben a kígyóra használ (arach/arum) ami szégyentelent, szemérmezlent jelent. És nem is azt mondja, hogy a férj nem találja "kedvére valónak", mintha már nem tetszene neki külsőleg, vagy hasonló, hanem hogy "nem méltó a jóindulatára", vagyis nem bízik meg benne, hogy az asszony hűséges. Ilyen esetben a törvény korábbi passzusai szerint a paphoz kell vinni a nőt és az átokhozó keserűvíz szertartása fogja megmutatni, hogy valóban vétkes-e az asszony. Ha azonban valaki ezt nem teszi meg (ezt nevezi az Úr a szív keménységének, mivel ennek az eljárásnak lehet a vége az is, hogy bebizonyosodik a feleség ártatlansága, amikor is a férj megszégyenül amiért féltékenykedett, és ha valaki nem vállalja ezt a kockázatot, azzal saját magáról tanúskodik, hogy nem képes bocsánatkérésre, megalázkodásra), abban az esetben van előírva, hogy csak úgy küldheti el a nőt, ha jelzi, hogy hűtlenségi gyanúba keveredett asszonyról van szó, amivel gyakorlatilag mások szemében paráznává teszi őt. Erre mondja, hogy az Isten szándéka a házassággal eredetileg nem az volt, hogy embereket megszégyenítsenek (netán ok nélkül). Ezzel azonban továbbra sem teszi semmissé magát a rendelést, csupán rávilágít az okára.

2022. nov. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
34%

"Erre behazudjátok hogy Jézus érvénytelenítette az ószövetségi törvényeket"

Ne hazudozz mohamedán, én azt írtam, hogy a Biblia írja, azon belül is az apostoli levelek. Ezt pedig idéztem is neked az Apcsel-ből.

2022. nov. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
25%

"Ne hazudozz mohamedán, én azt írtam, hogy a Biblia írja, azon belül is az apostoli levelek. Ezt pedig idéztem is neked az Apcsel-ből."


Szóval akkor ezt nem Jézus mondja?


"Ne gondoljátok, hogy azért jöttem, hogy érvénytelenné tegyem a törvényt "


Olyannyira hazug vagy hogy még azt is letagadod amit a saját Bibliád ír. Sőt, a keresztény vallás szerint Jézus maga Isten, te pedig ezzel Isten szavát tagadod meg. Lehet ennél mélyebbre süllyedni?

2022. nov. 12. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
70%

Betölteni sehol nem jelenti azt, hogy alkalmazni. Azt jelenti, hogy teljesíteni.


Például törvény az, hogy a bűnökért áldozattal tartozik az ember Istennek. Mivel Jézus bemutatja a tökéletes áldozatot minden ember bűnéért, ezért a törvény beteljesedik. Nem eltörli, hanem megvalósítja, de éppen ezért többé nem kell állatokat áldozniuk embereknek, mert Jézus minden ember helyében bemutatta azt, amit a törvény az embertől megkövetelt.


Ha tartozol valakinek, akkor a törvény előírja, hogy add meg a tartozásod. De ha valaki kifizeti a tartozásod, neked nem kell többé fizetned. Nem azért, mert a törvény nem érvényes többé, hanem azért mert amit a törvény meg akart valósítani, az meg is valósult.

2022. nov. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
0%

"Szóval akkor ezt nem Jézus mondja?"

Senki nem mondta, hogy Jézus mondta, szóval ne hazudozz mohamedán. Azt írta mindenki, hogy a Bibliában van. Az Apcsel éppen úgy Isten szava, mint az evangéliumok.


"Lehet ennél mélyebbre süllyedni?"

Persze, hogy lehet, te mindennél mélyebbre süllyedsz.

2022. nov. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
0%

"Betölteni sehol nem jelenti azt, hogy alkalmazni. Azt jelenti, hogy teljesíteni."


Teljesítei is csak azt tudja ami ki lett hirdetve mint Isten törvénye. És ha azt mondja nem megváltoztatni jött akkor ez csak az ószövetség lehet.



"Például törvény az, hogy a bűnökért áldozattal tartozik az ember Istennek."


Miért is? Ha Isten akar akkor megbocsát nem? Szerinted ahhoz hogy Isten megbocsátson neked egy ártatlan embert kell megölni? Ez mennyire beteg tanítás?



"Nem eltörli, hanem megvalósítja, de éppen ezért többé nem kell állatokat áldozniuk embereknek, mert Jézus minden ember helyében bemutatta azt, amit a törvény az embertől megkövetelt."


Én megkérdeztem a zsidókat és náluk sem úgy van hogy ha elkövetsz valamelyen bűnt akkor álfozol egy állatot és meg van bocsátva. Szóval semmi ószövetségi alapja nincs ennek a keresztény tanításnak.



"mert Jézus minden ember helyében bemutatta azt, amit a törvény az embertől megkövetelt."


Szerinted az igazságos hogy az általad elkövetett bűn miatt valaki más kap büntetést?



"Ha tartozol valakinek, akkor a törvény előírja, hogy add meg a tartozásod. De ha valaki kifizeti a tartozásod, neked nem kell többéfizetned."


De ez vicc kategória. El tudod képzeli bármilyen bíróságon hogy egy tömeggyilkos erőszaktevőt elítélnek de helyette egy ártatlan ember kapja a büntetést. Ez nevetséges, nálatok keresztényeknél pedig ez az alaptanítás.



"Nem azért, mert a törvény nem érvényes többé, hanem azért mert amit a törvény meg akart valósítani, az meg is valósult."


De ez pontosan hogy az ószövetségi törvények érvénytelenítése.

2022. nov. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
0%

"Senki nem mondta, hogy Jézus mondta, szóval ne hazudozz mohamedán. Azt írta mindenki, hogy a Bibliában van. Az Apcsel éppen úgy Isten szava, mint az evangéliumok."


Ezt Jézus mondja te féleszű.

A te Bibliádból idéztem. Az Apcsel-ben ki mondja amit idéztél?

2022. nov. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
81%
Jajj, már megint ez a magát muszlimnak beállító nihilista troll válaszolgat. Hagyjátok, semmi értelme vitatkozni vele, még csak nem is mohamedán, nem is hisz amúgy semmiben saját nyomorúságán kívül. Amúgy ő azonos a kreacionista trollal, aki meg az evolúcióval kapcsolatos kérdésnél provokálja az ateistákat. Egy szomorú életű szerencsétlen, aki attól érzi valakinek magát, ha provokálhat embereket, mert amúgy senki le se szarná. Hagyjátok.
2022. nov. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
0%

Muszlim vagyok, nem kreacionista. Soha nem adtam ki magam másnak te retardált. Ne kevrj össze a keresztény hittestvéreiddel akik ateistának adják ki magukat.

Egyébként ez is tipikus keresztény reakció. Személyeskedés, rágalmazás ahogy az mindig lenni szokott.

2022. nov. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Rendben, ne haragudj, legyen szép az estéd 😊
2022. nov. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!