Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A vallások hogyan magyarázzák...

A vallások hogyan magyarázzák a dinoszauruszok kihalását?

Figyelt kérdés

Szóval, ha jól tudom, egy meteor csapódott be, ami olyan nagy port kavart, hogy eltakarta a Napot, ezért a dínók halálra fagytak.


Ha valamilyen Istenség teremtményei a dinoszauruszok is, akkor miért engedte őket élni, ha tudta, hogy ez lesz a vége az életüknek?

És miért nem védte meg őket?


2022. nov. 17. 21:04
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
0%
Nem tévedett, csak már nem volt célja velük.
2022. nov. 18. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 Darkmoon80 ***** válasza:

Kicsit kitágítva a nézőpontot (benne természetesen benne foglalva te kérdésedet is) úgy is fel lehetne tenni a kérdést, hogy bármilyen történésnek a világon van-e értelme?

Hiszen, ha egy esemény során a világ "A" állapotból "B" állapotba jut, akkor egy teremtés során eleve lehetett volna már a "B" állapotot megteremteni.

2022. nov. 18. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:

Darkmoon


Találkoztam már azzal a felvetéssel, hogy a világ csak pár éve létezik. Nem emlékszem pontosan, hogy mennyit mondtak. A lényege az volt, hogy pont olyanra lett megteremtve, mintha már régóta létezne.


Egyébként ha tudd egyből B állapotot is teremteni ami A állapot következményeit is hordozza, akkor tudna olyan C állapotot is teremteni ami mentes az A állapot következményeitől, de tartalmaz minden szükségeset a B állapotból.

Kicsit talán érthetőbben. Megteremthetett volna olyan világot aminél kialakul az ember és a mai élővilág anélkül is, hogy kellett volna dínókat vagy bármi egyéb "haszontalant" teremtenie.

2022. nov. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
Hogyha az A állapot és a B állapot között már létezik ember, akkor nem lehet csak úgy hirtelen A állapotból B állapotba kapcsolni, mert elvész az ember szabad akarata.
2022. nov. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

Lehet tisztázni kéne ki szerint mi az A állapot és mi a B.

Én úgy értettem, hogy az A állapotban még nem voltak emberek a B állapotban pedig már igen, annak az elején jöttek létre.


Tehát kihagyni az ősrobbanástól (vagy előtte) kezdve mindent addig amíg az első embernek titulált egyed meg nem fogant.


Így a szabad akarat nem szól bele.


Kivéve, ha a dínók esetén is számolsz szabad akarattal. De ez jó pár kérdést felvetne.

2022. nov. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
Figyelj, ha annyira érdekel, kérdezd meg tőle.
2022. nov. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

Már mint Istent, vagy Darkmoon-t, hogy hogyan értette?

Utóbbi esetben szerintem látja majd ezt és jelzi, amikor oda jut.

Előbbi esetben pedig légyszíves kérdezd meg helyettem. Én mostanában nem fogom tudni megkérdezni.

2022. nov. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
Biztosan nagyon bűnös állatok voltak.
2022. nov. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

A Jurassic Parkban megmondták:

"Isten megteremtette a dinoszauruszokat, isten elpusztította a dinoszauruszokat, isten megteremtette az embert, az ember elpusztította istent, az ember megteremtette a dinoszauruszokat, a dinoszauruszok... Ajaj"

2022. nov. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 Darkmoon80 ***** válasza:
100%

"Lehet tisztázni kéne ki szerint mi az A állapot és mi a B."


Tételesen: BÁRMI.


Konkrét példaként álljon itt a világ létezése ("A") illetve az utolsó ítélet utáni állapot ("B").


Ha létezik majd egyszer az utolsó ítélet utáni idilli állapot (a jó lelkek a mennyországban üdülnek (és nem elhanyagolható módon a többiek a levesben...)), akkor lehetett volna EGYBŐL a jó lelkek mennyországával kezdeni a teremtést.


Ami egyben azt is jelenti, hogy a világban tapasztalható összes rossz (kezdve az eredendő bűnnel...) létre sem jött volna, nem kellett volna Istennek vérző szívvel vízbe fojtani az élőlények nagy részét, elpusztítania Szodomát és Gomorát, megölni Lót feleségét, elnézni a háborúkat, a természeti katasztrófák áldozatainak szenvedését, az éhen haló haló afrikai gyermekeket...


Mindezek nélkül is létezhetne a "B" állapot.



A szabad akarat kérdése bukott az özönvíz mítosz leírásával

(Szabad akaratukból akartak vízbe fúlni vajon az emberek???).

2022. nov. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!