Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Vallásos családban, hogy...

Vallásos családban, hogy magyarázzák meg a gyereknek a dinoszauruszokat?

Figyelt kérdés
Mert ugye a gyerek szeret játék dínókkal játszani, ugyhogy elég hamar előjöhet ez a probléma. Beadják nekik, hogy és akkor isten megteremté az nagy t-rexet? V h megy ez?
2011. aug. 4. 00:02
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
41%
Valahogy így történhet..biztos nem az evolúciós elmélettel állnak elő. Bár én úgy gondolom, ez nem istenkáromlás, ha egy vallásos család elfogadja, hogy igenis vízi élőlényekből lettek a szárazföldiek, stb. Attól még hihet Istenben, járhat templomba, imádkozhat, stb. A modern gyerekekkel amúgy sem eteti meg senki, hogy Ádám bordájából lett Éva. Az emberek már nem hisznek el ilyeneket, már van tv, internet, ami felvilágosítja őket. Ezelőtt 60 évvel még Tv sem volt, könyv sem sok a falusiaknál, max a biblia meg 2 szakácskönyv, akkor még elhittek mindent az emberek, amit hallottak. Ma már ez nem várható el. Ismerjék a történetet, ez fontos, de nem fogják elhinni.
2011. aug. 4. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
60%

Én katolikus suliba jártam, ott tanították Darwint meg az egyedfejlődéről is beszéltek, persze mindig vissza-visszahozva de hogy a Biblia meg hogy vannak sulik ahol ezt be akarják tiltani, mert hogy ők másban hisznek meg ilyenek.


A szaporodásról ne is beszéljünk az überbéna óra volt... komolyan amikor az osztálytársnőm felelt végig vihogott meg leblokkolt a tanár azt mondta hogy hát ez egy kínos téma és ezért megkapja rá a 3-ast vagy 4-est, én akkora 2-est adtam volna neki hogy csak na.


Amúgy hiszem hogy van valami ami túlmutat egy emberen holott eléggé benne vagyok a tudományos részletekben, DNS, biokémia stb. stb. Nekem ezek túlontúl tökéletes rendszerek ahhoz hogy "csak úgy lettek" e természetben a fák sem szabályszerűen nőnek, a DNS-ünk meg olyan überprofin megtervezett dolog hogy hídba lemegyek.


Vagy a periódusos rendszer, áhhh...csodás! Vajon van olyan tudományág ami az "elméleti elemekkel" foglalkozik?

Mondjuk tegyük hozzá hogy az én 'istenhitem' kicsit komplikáltam és egy erősebben katolikus helyről kivágnának mint azt a bizonyos macskát...

2011. aug. 4. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
78%
Előző! Én is pont így gondolom! (bocs az offért)
2011. aug. 4. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
39%

Szia!


Az evolucionisták úgy vélekednek, hogy a dinoszauruszok a természet rendje szerint világra jöttek, majd elpusztultak, és aztán az ember megjelenése előtt legalább 60 millió évvel végleg kihaltak. Mások azt a hitet vallják, hogy Isten teremtett minden élőlényt 6 nap alatt, így az ember és a dinoszauruszok egy időben éltek. Ha szemügyre vesszük a rendelkezésre álló bizonyítokékat, nagyon könnyen választani lehet e két nagyon különböző vélekedés közül.


Az egykori Szovjetúnióban működő tudósok arról számoltak be, hogy egy olyan kőréteget találtak, amelyen több mint 2000 dinoszaurusz lábnyomát fedezték fel "emberi lábnyomokhoz hasonló" nyomok mentén (lásd. Alexander Romashko: "Tracking Dinosaurs", 1983). Nyilvánvaló, hogy mindkét fajta lábnyom eredetileg sárba, vagy homokba nyomódott be, mely az idők folyamán megkövült. Arizonában is hasonló felfedezések történtek. (lásd. Pl. Paul O. Rosnau, 1989).


A Bibliában több olyan leírást találunk, ahol lehetséges, hogy Dinoszauruszról van szó. Az egyik Jób könyve 40. fejezetében található leírás a Behemótról, a másik a 41. fejezetben a Leviathánról. Ezek megjelennek még a 74. és 104. zsoltárokban, és Ézsaiás könyve 27. fejezetében.

A behemótnak olyan volt a farka mint egy cédrusfa, a leviathánban pedig egy plesiosaurost vélhetünk felfedezni.


Egy apró gondolat még. Nem csak a Bibliában olvashatunk ilyen teremtményekről, hanem sok mitológiában megjelennek például a sárkányok...


Üdv. Péter

2011. aug. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 escrogar ***** válasza:
58%

Péter: az első bekezdésed többé-kevésbé pontos. az evolúció viszont nem hit, hanem tényeken alapul.


A szovjetunió Hruscsov utáni történetében ezrével jelentek meg olyan történetek, amik az UFO-magazin meg a Hihetetlen lapjaira valók csupán. Ezzel azt hiszem, mindent el is mondtam róluk. Ez a Paul O. Rosnau érdekes egy személy: csak és kizárólag kreacionista oldalakon fedezem fel a nevét, meg egy harmadrangú kreacionista szaklapban. Ha valóban tudományos lenne, akkor a Nature-nek is le kellett volna hoznia. Vagy akármilyen természeti szaklapnak. És ne gyere nekem azzal, hogy el vagytok nyomva. Ami alátámasztható tudományosan, azt lehozzák. Erről szól a tudomány. Mellesleg nem először veszem észre, hogy az ilyen forrásmegjelöléseket csak úgy továbbadjátok egymásnak, közben fingotok nincsen az aktuális tartalmáról.


A Biblia nem egy tényeken alapuló írás. Továbbá irreális azt gondolni, hogy azon idő alatt, míg az Ószövetséget megírták, láttak egy ilyet, meg egy olyat, és ennyi. Ha ekkor léteztek volna dinók, leírták volna bizonyosan, mint kortárs állatot.


A sárkányos felvetésedre pedig van egy tudományosabb, és sokkal hihetőbb magyarázat, mint hogy "jajj, sárkányok vannak a kultúrákban, tehát biztos voltak sárkányok akkor (dinók)": már őseink is találkoztak fosszíliákkal. Esetleg Pterosaurus, vagy Pterodactylus.

2011. aug. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Sághegyi Csaba ***** válasza:
64%

Nos, olyan családokban, ahol utána is járnak a témának, valahogy így magyarázzák: http://www.youtube.com/watch?v=aurGZcrNQKw&feature=player_em..



A válasz írója 86%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 00:40

Nagyon tetszik, hogy gondolkodsz. Jó látni, hogy miközben "escrogar" nyomatja a tudománynak nevezett, hazugságokkal is jócskán megfűszerezett materialista-evolucionista vallást, addig a pártatlanoknál is megjelenik már az értelem lángja. Ismerve a történelmet, jócskán át fog alakulni a világkép a következő 50 évben. Vagy sokat mondtam?

2011. aug. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
30%

Azt hiszem megkaptad a választ. Az ilyen holdkórosok a Péteréhez hasonló mesékkel hülyítik a gyerekeiket.


Ha mélyebben érdekel a dolog, javaslom nézz utána a pünkösdi karizmatikus szektáknak, vagy válts pár e-mailt Péterrel, ugyan azt a hülyeséget hajtják mind.

2011. aug. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 escrogar ***** válasza:
31%

56%-os:


na mesélj csak, hol van hazugságokkal megfűszerezve? kíváncsian hallgatlak.


illetőleg a gyengébbek kedvéért: a materializmus per definitionem nem lehet vallás. az evolúció tényeken alapul, bizonyítható módon, tehát nem lehet vallás. a sok hülyeség, ami a videódban van, na az nem tényeken alapul, mégis két vallás alapköve. szép új világ.

2011. aug. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
32%

Ez a Kent Hovind előadás pont ezzel a témával foglalkozik:


http://www.youtube.com/watch?v=HsQIF7Yh3hI


(sajnos csak angolul).

2011. aug. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 Ozmium42 ***** válasza:
46%
Nem hinném, hogy egy dinókkal játszadozó gyereknél biokémiával és evolúció-elmélettel indítanak a szülei. Az Isten teremtette verzió sokkal gyakrabban előjön, akár nem vallásos családoknál is, mint félvállról adott válasz.
2011. aug. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!