Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten miért valasztotta a...

Isten miért valasztotta a zsidókat népéül, ha mindenható hogyhogy nem tudta előre, hogy ez a nép megöli a fiát és elutasítja ezáltal őt?

Figyelt kérdés

2022. dec. 3. 19:19
 1/10 anonim ***** válasza:
59%
Mivel a zsidók nem úgy gondolják hogy Jézus isten fia volt, ezért nem hibáztatják magukat semmiért. De elárulom hogy szó sem esik Jézusról a tanakhban, mert egyszerűen nekik nem része a hitüknek egyáltalán...
2022. dec. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, de attól még Isten egy... Tehát Jahve=Jézus apja...
2022. dec. 3. 19:56
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom milyen sületlenségről beszélsz...


A JHVH (vagy YHWH, héberül: יהוה), azaz az úgynevezett tetragrammaton (görögül τετραγράμματον – (a) négy betű) a négybetűs héber Istennév, Izrael Istenének az Ószövetségben található neve.

2022. dec. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ha egy Isten van, akkor ugyanaz a zsidó, keresztény és muszlim Isten, okoska...
2022. dec. 4. 10:07
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Jó és? Attól még a zsidók nem ismerik el Jézust még mindig, szóval nekik rohadtul nem az apja, nem tudom miért közelít a felfogásod a nullához.

Jahve rohadtul nem azt jelenti hogy Jézus apja istenem...

2022. dec. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
De itt most nem a zsidók felfogásáról van szó, hanem Istenről, hogyhogy nem tudta, hogy ilyen lesz a kiválasztott népe, hogy megöli a fiát?
2022. dec. 4. 12:33
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

A kiválasztott népe nem ölte meg a fiát, mert nem ismerik el fiának. Nehéz a felfogásod igaz?

Eszerint Istennek semmilyen fia nincs akit megöltek.

2022. dec. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Szerintem a te felfogásod nehéz. Azt értem, hogy a zsidók nem ismerik el Isten fiának, de attól még Isten EGY, ezt a zsidók is elimerik... Tehát teljesen minden, hogy Jahve, Jó Isten, vagy Allah, mert Ő EGY. És itt most nem a zsidó hitről van szó, hanem arról, hogy ha egy Isten van, akkor miért hagyta, hogy a kiválasztott népe megölje a fiát?
2022. dec. 4. 12:40
 9/10 Kései Sirató ***** válasza:
Mert szükségszerű volt Jézus halála, hogy ez által megváltsa az emberiséget a bűntől.
2022. dec. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Jézus kereszthalála, váltságműve eleve el volt rendelve Istentől! Ennyi!!!
2022. dec. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!