Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az itt tevékenykedő keresztény...

Az itt tevékenykedő keresztény és iszlám vallásúak miért kritizálják egymás hitét, vallását holott egy tőről fakad mind2?

Figyelt kérdés

2022. dec. 14. 21:50
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
58%

DarkulaAhmed


A szent háromságba miért szoktak bele kötni?

Az eredendő bűn mellet van még rengeteg minden. Isten tulajdonságaitól elkezdve, az ellentmondásokon keresztül. De volt pár kérdés erre irányulóan, meglehet nézni mik szoktak előkerülni.


Hogy kicsit érdemibben hozzá szóljak a témához. A kereszténység ateista gyártását azért láthatod TALÁN erősebbnek mert jelenleg Magyarországon a kereszténység van elterjedve egyenlőre.


De nem tudom mi a helyzet az ateistákkal azokban az országokban ahol az Iszlám az "úr". Lehet ilyen téren is van valamilyen oka az egésznek. Lehet semmi.


Csekély ismeretem van az Iszlámról, de eddig úgy láttam, hogy ahol a kereszténység nézeteiben ellentmondás van, ott addig sokszor ez nincs meg. De ettől még nem gondolnám, hogy követendő vagy elég hiteles lenne egy ateista számára.

2022. dec. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
100%

Én ugy értettem hogy az europai ateizmus kialakulásáért és megerösödéséért.


Értelem szerüen más vallásokat sem követnek az ateisták, de ahogy én meg néztem mindig nyomatják hogy "pont olyan mint a kereszténység".


Még a buddhizmust is.


Hogy europában igy a vallásnak nagyon negativ az alapvető meg itélése, és SZERINTEM (!!!!!) ez a kereszténység miatt van.


Mert az istent ugy ábrázolják aki elátkozta a földet.


Igy a földön lévő rosszhoz, nem alkalmazkodást, hanem inkább azért valo nyafogást.


Továbbá mint már mondtam az eredendő bün is közre játszik.


A tan miszerint 90 életmeg mentése sem von ki a bűnös jelző alol ha egyszer megszurtál valakit egy tűvel.

2022. dec. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
58%

"Továbbá mint már mondtam az eredendő bün is közre játszik."

Az eredendő bűnnel rengeteg probléma van. Teljesen egyetértek azzal, hogy az is egy jelentős indok.

2022. dec. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
58%

Nem fakad egy tőről.

A kérdés műveletlenségen alapul, ezért nincs tartalma.

2023. jan. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!