Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek miért ciki manapsá...

CSakegyCSávó kérdése:

Szerintetek miért ciki manapság az,ha vallásos vagy?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre,hogy a vallás egy kínos témává vált az idők folyamán.

Már nem “menő” például a templomba járás tradíciója.

Mára már egyenesen kerülik az emberek a témát,vagy támadják.

Sokan kinézik azokat,akik gyakorolják a vallást.

Nekem összességében egy bajom van vele: hogy összefolyt a politikával.

Bár ez talán mindig is így volt.



2022. dec. 4. 16:27
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
14%

Én is van hogy kerülöm a témát, pedig hívő katolikus vagyok. Nem tudom miért. Viszont próbálok ellene tenni és felvállalni.


Az hogy összefolyt a politikával szerintem ma már nem igaz. Ma már inkább vannak pártok, akik a keresztényként identifikálják magukat és próbálnak a keresztényeknek kedvezni. De ezzel szerintem nincsen semmi gond. Miért ne lehetne keresztény a politika, vagy legalábbis keresztény pólusa is a politikának? Persze ettől messze vagyunk, de nem tartom ezt problémának, sőt támogatom is. Keresztényként nem szeretném ha engedélyezve legyen pl az abortusz, mert nem csak keresztény ember esetében bűn és gyilkosság, hanem vallástalan ember esetében is, tehát szeretném ha neki sem lenne rá legalább itthon rá lehetősége.

2022. dec. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
84%

"Miért ne lehetne keresztény a politika"

Talán, mert Jézus kifejezetten tiltotta?


"Keresztényként nem szeretném ha engedélyezve legyen pl az abortusz, mert nem csak keresztény ember esetében bűn és gyilkosság, hanem vallástalan ember esetében is"

Na látod: EZÉRT ciki vallásosnak lenni.

Mert vagy hazudsz, vagy pedig tényleg ennyire nem tudod a dolgokat, tehát ennyire buta vagy.

Mindkettő ciki.

2022. dec. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
15%

#2 miről is hazudok, mert azt elfelejtetted megosztani velünk?


Egyébként sehol nem tiltotta Jézus. De megint úgy érzem hogy egy egyáltalán nem hívő tudja jobban a dolgokat.

2022. dec. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
63%

Azért hazudsz, mert az abortusz nem mindig gyilkosság, sőt...

a politikát pedig annyiban tiltotta Jézus, hogy a hívők csoportja (egyház) az NEM azért van, hogy politizáljon. A kereszténységnek kifejezzen nem szabad, hogy köze legyen a politikához.

2022. dec. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
94%

Érdekes, hogy volt olyan kérdés is, hogy miért ciki ateistának lenni.


Na de a kérdésre.

Szerintem hely és közösség függő is, hogy ciki-e vagy sem. Én például egyáltalán nem vagyok hívő, de a hívő barátaimat egyáltalán nem nézem le azért mert ők hisznek. Én is hittem régen.


Ha egy hívő társaságba kerülsz akkor ott még pozitív is lesz. Szerintem ostobaságra vall az ha valaki ezért lenézi a másikat és cikinek kell érezned. Ez többet mond el a másik félről.


A probléma forrása egyébként az, hogy manapság már nem sokan hisznek és ami még rá tesz egy hatalmas lapáttal az egészre, hogy akik hisznek azok között vannak olyanok akik ezt már különböző negatív módokon teszik. Az ilyen emberek alapján pedig nagyon jól kialakulnak a negatív előítéletek, hogy minden hívő olyan ostoba mint az az egy akivel találkozott.

2022. dec. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
5%

#4 De abból, hogy az egyház nem arra van, hogy politizáljon hogy jön az, hogy a hívőknek nem szabad hogy közük legyen a politikához? Az első mondat igaz, a második meg hát.. nem. Ez az egyik.


"A formális együttműködés az abortuszban súlyos bűn. Az Egyház ezt az emberi élet ellen elkövetett bűntényt egyházjogi büntetésként kiközösítéssel sújtja. „Aki abortuszt végez, ha valóban megtörténik, latae sententiae, önmagától beálló kiközösítésbe esik” „magának a büntetendő cselekmény elkövetésének tényénél fogva”, a jogban meghatározott föltételek mellett. Az Egyház ezzel nem beszűkíteni akarja az irgalmasság terét, hanem kifejezésre juttatja az elkövetett bűn súlyosságát, a megölt csecsemőnek, szüleinek és az egész társadalomnak okozott jóvátehetetlen kárt." Katolikus Egyház Katekizmusa 2272. pont


De írd be a telefonra letölthető katekizmus keresőjébe az "abortusz" szót, olvasgass és szólj ha találsz felmentésre utaló pontot.

2022. dec. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
55%
Nem ciki vallásosnak lenni, bár nem keverném össze a vallást az igaz Istenhittel, mert a kettő nem mindig fedi egymást !!
2022. dec. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
72%

"a hívőknek nem szabad hogy közük legyen a politikához?"

De igen.

Viszont fent kifejezetten a hívők KÖZÖSSÉGÉRŐL beszéltünk.


"önmagától beálló kiközösítésbe esik”

Ez EMBERTELENSÉG, és a kereszténység SÚLYOS BŰNE!!!

2022. dec. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
14%
#8 Szerintem védtelen fejlődésben lévő embereket gyilkolni embertelenség. Ízlések és pofonok.
2022. dec. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
88%

"védtelen fejlődésben lévő embereket"

Mikortól számít embernek? Ha az anya élete veszélybe kerül akkor szabad? Ha megerőszakolták a nőt és abból lett terhesség akkor szabad?


Ez egyébként egy rettentően komplex kérdés és kívülről nagyon könnyű beleugatni.

2022. dec. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!