Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az ateisták miért írják Isten...

Az ateisták miért írják Isten nevét kis i betűvel?

Figyelt kérdés

2023. jan. 22. 14:49
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
63%
A magyar helyesírás szabályai szerint kis i betűvel kell írni. Nem név.
2023. jan. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
78%

Mert nem ismerik a magyar helyesírás szabályait. A keresztény Istent nagy I-vel írjuk, mert ebben az értelemben használva tulajdonnév. Ez teljesen független attól, hogy kiszek-e benne vagy nem.

"A mitológia és a vallás fogalomkörébe tartozó szavakat, amikor személynévként szerepelnek, nagy kezdőbetűvel írjuk, például: Allah, Boldogasszony, Hadúr, Isten, Jupiter, Ozirisz, Szűzanya, Zeusz; Szent Péter, Szűz Mária. – Az isten szót azonban gyakran használjuk köznévi értelemben is."

Üdv:

Egy ateista

2023. jan. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
86%

Lehet tulajdonnév vagy köznév is.


"Semmilyen isten nem létezik."


"A Biblia megmutatja nekünk, hogy éljünk Isten akarata szerint."


Mindkettő helyes.

2023. jan. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
12%
Akkor ateista volt a magyar tanárom, azt mondta kis betűvel kell írni.
2023. jan. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
25%
Istennek nem isten a neve. Hanem YHWH.
2023. jan. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
64%
Vagy mert nagyon buták, vagy csupán dacból, mert azt hiszik, hogy ettől ők különbek. De szerintem ez csak kis részükre jellemző, a kulturált ateisták tudják, hogy ha "az Istenről" van szó, akkor nagybetű, mivel tulajdonnév. Ha pedig a római vagy görög istenekről, akkor kisbetű, mivel köznév.
2023. jan. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
91%

Az isten szó köznévként kis betűvel írandó, tuladonnévként naggyal.

Tehát a kereszténység istenének neve Isten. Mert egy konkrét személyre utalunk vele. A szerepe isten, "foglalkozása" isten, képességei isteniek, stb. De a megnevezése Isten.

Nem tudom miért hiszed, hogy az ateisták ötlete lenne kisbetűvel írni a nevét, szerintem ez pusztán helyesírási kérdés. Az is lehet, hogy félreértetted az illető szándékát az adott mondatban, és nem az általad egyedüli és igaz istenre gondolt, hanem magára a szerepre, legyen az betöltve bármely hit istene által?

2023. jan. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
83%
Én ateista vagyok, de nem írom Isten nevét kis i betűvel.
2023. jan. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
62%
#5-esnek amúgy igaza van, isten neve az, innen jön a Jehova, nyilván Jehova tanúit nem kell bemutatni senkinek.
2023. jan. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 SIDLER22 ***** válasza:
19%
Szerintem azért mert tök mindegy.
2023. jan. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!