Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az ateista a könnyebb út?

Az ateista a könnyebb út?

Figyelt kérdés

A könnyebb utat, itt most nem az életvitel alatt értem, hanem magán a világkép tarthatóságán.

Egy ateistának már elég, az iskolai tanulmányai során elsajátított tudás, ahhoz hogy önmagában már jól körvonalazódjon, ateista világképe.

Ha egy ateista nemért, vagy tudni akar valamit, akkor elég ha rákeres, és már meg is kapta a választ, illetve gondolkodnia sem nagyon kell, hisz a kutatók helyette kiderítenek mindent.

De ami a legfontosabb, az ateista valláskritika, és érvelés, az pusztán annyiból áll, hogy Isten nem is jóságos, mert ezt, vagy amazt tette, teszi. Isten nem mindenható, mert ezt, vagy amazt nem tudja megteremteni.

Meglátásom szerint, az ilyesféle érveléshez elég röpke 70 IQ.


Ezzel szemben, nemrég itt gyk-n tanúbizonyságot tettek róla hívők, hogy a keresztény világkép, álláspont nagyon is védhető.

A keresztény oldalon, többnyire már magadnak kell kigondolnod, hogyan tedd rendbe világképed, és az arra adott kritikákat, hogyan válaszold meg.

Meglátásom szerint, ehhez már 170-es IQ is kevés.


De ami a vészharangot nálam igazán megkongatta, az egy keresztény, ateista vitáról szóló videó.


https://www.youtube.com/watch?v=5q52IxTDRNA



2023. jan. 28. 11:54
1 2 3
 11/30 Darkmoon80 ***** válasza:
89%
Úgy tűnik, meg van a mai nap troll kérdése is...
2023. jan. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 Darkmoon80 ***** válasza:
87%

"

Ezzel szemben, nemrég itt gyk-n tanúbizonyságot tettek róla hívők, hogy a keresztény világkép, álláspont nagyon is védhető.

"


Hol is?

(Én naponta olvasgatom a kérdéseket, de ilyennel még nem találkoztam...

Olyanokkal hívőkkel találkoztam viszont rendszeresen, akik képtelenek voltak az álláspontjuk megindoklására, folyamatosan mellébeszéltek, kitértek az egyenes válaszadás elől, vagy személyeskedő kirohanások után vették a nyúlcipőt...)

2023. jan. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
87%

11-es.


Én is ezt kérdeztem, de eltünt. Ugy tünik tényleg troll, de azért megkérdezem tőle privátban.

2023. jan. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 Darkmoon80 ***** válasza:
78%

Én azért linkelnék ide egy most folyó ateista-hívő vitát okulásként, melyben a keresztény világképről van szó.


Ki-ki döntse el, kinek hány IQ-t szavaz meg...


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..

2023. jan. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
98%
A kérdező nem troll, erre a kérdésre gondolt: https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..
2023. jan. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 Deacon Armstrong ***** válasza:
100%

Na várjunk egy percet!

A kérdező kijelenti, hogy egy nagy nulla, az egész ateista érvelési rendszer! Sőt, ezt már vehetjük, egy nyíltan vitázásra való kihívásnak.


Akkor kérdező, tedd meg itt valamelyik szerinted nulla ateista érvelésünk valamely pontját vitatárgy alapul, aztán majd itt megvitatjuk.

Ne mások írásai, és holmi you tube videók még rejtőzz!

2023. jan. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 Darkmoon80 ***** válasza:
84%

Kedves Drakula!


Lehet, hogy erre gondolt, de magunk között szólva gondolatolvasó nem vagyok.


Végig követve egyébként azt a kérdést, mikor is sikerült a keresztény világképet/álláspontot érdemben megvédeni/igazolni?

2023. jan. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
97%

"Lehet, hogy erre gondolt, de magunk között szólva gondolatolvasó nem vagyok."


privátban erről beszélt.


"Végig követve egyébként azt a kérdést, mikor is sikerült a keresztény világképet/álláspontot érdemben megvédeni/igazolni?"


Még nem kezdtem el.

2023. jan. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 Deacon Armstrong ***** válasza:
100%

"Végig követve egyébként azt a kérdést, mikor is sikerült a keresztény világképet/álláspontot érdemben megvédeni/igazolni?"


Na ja.:)


Ezt itt most a kérdezőnek kellene kifejtenie. Csak hát, szemmel láthatóan nem nagyon akar bennünket megtisztelni jelenlétével.

2023. jan. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%
Ez semmilyen módon nem igazol semmit. Még a megvédés is erősen kérdéses. Arról nem is beszélve, hogy 1 érvet cáfolna a sok közül HA CÁFOLNA.
2023. jan. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!