Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A pápa miért nem csap rendet...

A pápa miért nem csap rendet a magyar érsekek és a többik között, akik titkolják, elsumákolják stb. a magyar papok által elkövetett pedofil eseteket?

Figyelt kérdés

2023. febr. 13. 14:35
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

Nincs kettős mérce bennem, a pedofil tanárokat se mentegetem, őket is végleg eltiltanám a tanítástól, táborozástól, stb., nemtudom, hogy mi alapján feltételezel rólam ilyet. És ugyanezt elmondhatom a balosokról ill. liberálisokról is, egyáltalán nem jellemző, hogy a pedofil bűncselekményt elkövetőket mentegetnék. Ez fideszes hazugság.

De mit is várhatunk az orbanistáktól.


Egyébként milyen eltusolásról beszélsz, a nagy liberálisnak mondott 444, aminek nem hiszel, is ír ezekről az esetekről - nagyon helyesen.


PDSZ-nek akkor kéne írnom tiltakozó levelet, ha a PDSZ védené. Tudsz erre bizonyítékot? De mesélj, hány rendőrségi eljárás történt a papok által elkövetett esetekben? Arra van példa, hogy még az áldozatot állítják be bűnösnek.


"Ha viszont valaki megbotránkoztat egyet is e kicsik közül, akik hisznek, jobb volna neki, ha malomkövet kötnének a nyakára és a tengerbe vetnék."

(Márk 9:42)


Konkrétan méltatlannak tartom, hogy az érsekek, papok, satöbbik nevét megjegyezzem: bűnösök azok, akik elkövették, és bűnösök azok is, akik tudtak róla, de hallgattak.

2023. febr. 14. 13:59
 12/28 anonim ***** válasza:

"Mennyire aggódsz a gyerekek miatt, akiket az a tanár tönkretett"


Pont annyira mint akiket a papok tették tönkre.


Amúgy nem írod, hogy hány darabtol " rendkívüli sok" az eset és mennyi a még elfogadható szerinted

2023. febr. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
0%

Mivel én nem beszéltem darabról, tőlem ne kérd számon.


A mi keresztény mércénk szerint az egy bűn is sok. Nem tudom nálatok mi a mértékegység.


Ti szoktátok darabra mérni, meg "ez még belefér" meg "nem akkora dolog". Nézd csak meg a "tanár" esetéhez fűzött válaszokat ezen a fórumon...

2023. febr. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
Akkor légyszives olvasd el a 2 válaszoló első mondatát
2023. febr. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
0%

Akkor légyszíves kérdezd tőle. Én meghagyom neki a válaszadás lehetőségét. A saját álláspontomat elmondtam.


Amúgy értem, hogy próbáltok belekapaszkodni valamibe, amin keresztül relativizálni lehet dolgokat. Sajnálom, hogy nektek ez belefér.

2023. febr. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:

ma 14:04

Csak úgy ömlik belőled a keresztényi értékrend. :D

2023. febr. 14. 14:23
 17/28 anonim ***** válasza:
0%

17 Belőled pedig a liberális tolerancia :))


Intelligenciát mégse merek számon kérni tőled. Azért az sok lenne.

2023. febr. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
90%

Most komoly, hogy egy pedofíl állat - most épp reverendában- miatt estek egymásnak,miközben - feltételezem - mindketten elítéltek a pedofíliát?


Amúgy az új keletű kis egyházak rögtön kiközösítik azt aki ilyet tesz.

Csak a történelmi egyház sakkozik velük, áthelyezve egy új helyre = új áldozatokat biztosítva számukra.

2023. febr. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
0%

19 A kérdező alapfogalmakkal nincs tisztában, ez egyértelmű.

Provokálni akart a kérdéssel, de ahhoz azért kellene némi értelmi képesség (ennek híján van erősen).

A napokban éppen egy nem pap, nem egyházi személy, hanem egy baloldali párotkhoz kötődő világi bukott meg azzal, hogy tanárként pedofil.

Az egyházit elítélik - a világit mentegetik. Érted e?


Tehát nem, nem egyformán ítéljük el ezt a bűnt.

MI elítéljük mindet. A "liberálisok" csak azt, amit nem ők csinálnak.


Ezt hívják kettős mércének.

2023. febr. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

ma 14:38


"egy baloldali párotkhoz kötődő világi bukott meg azzal, hogy tanárként pedofil."

Tudsz arra valami bizonyítékot, hogy baloldalhoz kötődött? Egyébként akár így van, akár nem, egyaránt elítélem azt az esetet is, honnan veszed, hogy nem. És tudsz arra bizonyítékot, hogy sumákolják, és egyik helyről teszik át a másikra a tanárt, főleg csak mert baloldali?

De hiteles legyen, annyira, hogy rá merd mondani, hogy Isten téged úgy segéljen, ÁMEN!

Mielőtt elhamarkodnád a dolgot, segítek: [link]


Én konkrétan Pető Attila esetéről beszélek, akit méltatlanul jelentettek fel a katolikus egyház vezetői zaklatásért miközben őt molesztálta egy pap ministráns korában.

Vagy azt mondod, hogy helyes dolog, hogy az egyház az áldozat helyett a molesztálónak biztosít lelki segélyt? Isten téged úgy segéljen, ÁMEN?!


Egyébként szerintem alávaló fideszes módszer azzal relativizálni egy szexuális bűncselekményt, hogy a mások is csinálják. Látod, én ilyesmivel nem is próbálkoztam, de te igen. Ennyit az erkölcsi értékedről.


És erről is beszélek:

[link]


De mielőtt 444-eznél, mondom, hogy írnak tanárok által elkövetett esetekről is, és nem úgy, hogy mentegetik őket.


[link] ("érdekes" módon - vagy inkább természetesen - bezzeg más ügyét a keresztény értékrendű, és a legtöbb egyház által támogatott Fidesz elsumákolta volna, ha az hozzá kötődött személyről van szó.)

2023. febr. 14. 15:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!