Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A pápa miért nem csap rendet...

A pápa miért nem csap rendet a magyar érsekek és a többik között, akik titkolják, elsumákolják stb. a magyar papok által elkövetett pedofil eseteket?

Figyelt kérdés

2023. febr. 13. 14:35
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:

Hát mégis az origot a pesti srácokat stb. vesztik rendre a sajtópereket álhírek miatt, 444-nek nem nagyon vesztettek sajtópert.

Lehet nézni a vonatkozó statisztikákat, tehát ez nem jött be.


Szerintem kettőnk közül ki az ostobább, hát...


A kisfiamozásoddal is magadat minősíted.


Persze megértem, ha nincsenek érveid, akkor jön a személyeskedés.

2023. febr. 14. 16:32
 22/28 A kérdező kommentje:

Nahát, pedig amilyen meggyőződéssel mondtad a magadét, reménykedtem, hogy esküszöl egyet.


Visszatérve: amit a pedagógus asszisztens csinált, törvényes. Nem mondom, hogy helyes, nem helyes, de törvényes. Talán a Fidesznek ezzel kellett volna foglalkoznia, amikor megváltoztatta a kiskorúakat védő törvényt, de inkább az ostobaság terjesztésével voltak elfoglalva.


Ebből is látszik, hogy a Fidesznek nem a gyermekek és a kiskorúak a fontosak, hanem a politikai haszonszerzés. Ennyire hitelesek.

2023. febr. 14. 17:41
 23/28 A kérdező kommentje:

Mert nem a toleranciára való neveléssel van a gond (a bullyngra való bátorítás pont ártalmas) illetve a tájékoztatás is teljesen rendben van, mi értelme tagadni azt, ami van, ill. torzítani azt?

És mi értelme az álhíreknek?!


Ami viszont jó lett volna, de bűnös módon elmulasztották:

- a kiskorúak és nagykorúak közötti korkülönbség szabályozását törvényben (akkor történetesen az általad emlegetett embert is el lehetett volna ítélni, az én egyetértésemmel együtt)

- feljelentési kötelezettség tudomásra jutott esetről szexuális visszaélés kapcsán történik. (Itt bizony benne van az ügyeket eltusoló tanárok, sortmasszőrök, edzők stb. büntethetősége)

- nem kivétel a gyónás, a papoknak, stb. is fel kellene jelenteniük paptársukat, akár tettenérés, akár gyónás útján tudnak meg valamit, különben ők is mennének a hűvösre.


Szerintem így lenne helyes. És teljesen lényegtelen, hogy liberális, vagy fideszes, vagy "keresztény" vagy buddhista az illető.

2023. febr. 14. 17:56
 24/28 A kérdező kommentje:

Egyébként a "lebukott" "baloldalhoz kötődő" "tanár" - (azért a sorozatos idézőjel, mert szerintem egyik sem állja meg a helyét: nem bukott le, hiszen ő maga hivalkodott nyilvánosan, nem bizonyított, hogy baloldalhoz kötődő, szerintem inkább jobboldali provokátor, csak hát valamivel hitelteleníteni kell a PDSZ-t és a többit, és nem tanár, hanem tanársegéd.


Amúgy a Mandiner is megírta, hogy sem a PDSZ sem a TASZ, sem a Helsinki Bizottság nem képviseli a fickót, tehát még a mandiner is cáfolta a fickó minden állítását. Ezek után még abban se vagyok biztos, hogy a 15 éves sráccal való kapcsolatáról igazat írt volna, szerintem csak provokált egy fideszes.


De mondom: a Fidesznek volt 12 év kétharmada, hogy módosítsa a fiatalkorúak védelmét, és hozzon egy törvényt, amiben szabályozzák a kiskorúak és nagykorúak közötti korkülönbséget - aminek fontosságával egyetértek: én se díjazom, hogy 45 év feletti szexelhet egy 15 évessel.

2023. febr. 14. 18:31
 25/28 A kérdező kommentje:

Látom, kereszténykedőkém, erkölcsben és értékrendben nem vagy egybites: ha egyházi személy követ el szexuális büncselekményt, akkor nem kell elítélni, sunnyogni kell, és terelni egy világira ellenpéldára. Gyümölcséről ismerszik meg a fa... A te gyümölcsöd kereszténkedőkém elég férges...


És szánalmas, hogy hazugsággal vádolsz, pl. pártolom az emlegetett "tanárt", ill. bárki pártolná, és védenék.


Kereszténykedőkém, van fogalmad arról, hogy hányat szegtél meg csak itt az Jézus tanításából, ill. a tízparancsolatból?


Vicces, hogy még te emlegeted magad kereszténynek, és sejteted, hogy keresztényi értékrend szerint élsz... Hát nagyon nem megy, ezt még gyakorolnod kell.

2023. febr. 15. 09:17
 26/28 anonim ***** válasza:
0%

a "liberalizmusod" szégyene, hogy a neked nem tetsző választ törlöd / törölteted. Óvodás szint. De legalább magadat talán meggyőzöd, hogy értelmes vagy.


Bye :)

2023. febr. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
90%

Az oldal müködését nem árt ismerni.


Csak a moderátor tudd választ törölni. Jelenteni azonban bárki. Törlés pedig szabályzat megszegése esetén történik.


Tehát azért lett törölve mert megszegted a szabályokat.

2023. febr. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
0%

Azért lettem jelentve, mert valaki úgy ítélte meg. Mert neked fájt az igazság.

Nem baj, rád hagyom, majd felnősz és megérted a dolgokat.

Ha értelmes felnőtt fejjel ezt visszaolvasod, szégyellni fogod magad.


Bár lehet addig sose jutsz el.

Bye

2023. febr. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!