Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Azt hogyan kell értelmezni,...

Azt hogyan kell értelmezni, hogy a majmokkal közös ősünk volt? Ádám és Éva története hogyan kezdődött akkor? Itt nekem valami nagyon sántít

Figyelt kérdés
Mikor szakadtunk el Istentől ha nem is létezett Ádám és Éva?

2023. febr. 19. 15:54
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
0%

És nem ezt írja az Új világ fordítás? 😃


Az egész teremtési időszak egy folyamat volt, tehát nem csettintésre történt.

2023. febr. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 Pombe ***** válasza:
93%

Te az alábbit idézted a Jehov tanúi oldalról ( [link] ), a diffúz fény teóriád megerősítésére, és én végig ennek az idézetnek a hitelét kérdőjeleztem meg:


#18: "... ahogyan azt J. W. Watts fordítása is jelzi: "És fokozatosan létrejött a világosság" (1Mó 1:3, A Distinctive Translation of Genesis)."


Később te ezzel jöttél elő a #24-ben: "Olvastad az Új világ fordításban azt a részt, amelyikről folyamatosan hülyeségeket állítasz?"


Nem az általad #18-ban írtak vannak az Új világ fordításban??? Mert ha nem, akkor mi tököt akartál a #24-edben ezzel, és főleg miért állítottad, hogy arról az Új világ fordításról beszélek hülyeségeket, amikről eszerint még csak érintőlegesen se ejtettem szót?


Te amúgy érted, hogy mi zajlik körülötted, vagy csak sodródsz az árral? - és amikor éppen levegőhöz jutsz, valamit kikajabálsz a fejedből, ami éppen eszedbe jut?

2023. febr. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
0%
Igazából te nem érted, hogy miről van szó, csak a szád nagy! De mivel a modortalan és agresszív hozzállásod nem engedi, így nem is értheted a dolgokat.
2023. febr. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 Pombe ***** válasza:
91%

#33: "Igazából te nem érted, hogy miről van szó..."


Roppant érdekes. Ugyanis én fogalmaztam meg a #21-ben azt, amire eddig válaszolgattál... pontosabban úgy tűnt egy ideig, mintha ezt tetted volna, de aztán kiderült, hogy mégsem...


#33: "De mivel a modortalan és agresszív hozzállásod nem engedi, így nem is értheted a dolgokat."


Én úgy tudom, hogy egy vita megértéséhez elsősorban némi agyteljesítményre lenne szükség, aminek hiányát igen kevéssé tudja pótolni pusztán az udvariasság és a szelíd hozzáállás. Nem lehet, hogy ezért folytatsz reménytelen küzdelmet a #21-es szöveg felfogásával?


De tudod mit? Most olvasd el a #21-est rettentően agresszíven és nagyon udvariatlanul. Hátha így jobban megy majd az értelmezés...

2023. febr. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim válasza:

Az, hogy a majmokkal közös ősünk volt, az evolúciós elmélet egyik alapvető tétele. Az evolúciós elmélet szerint a mai állat- és emberfajok kialakulása egy hosszú folyamat során történt, amely során a különböző fajok egy korábbi közös ősből származnak. Az emberek és a majmok közös ősének létezése nem jelenti azt, hogy az emberek közvetlenül a majmoktól származnak, hanem azt, hogy az ember és a majom utolsó közös őse valójában egy állat volt, amely sok millió évvel ezelőtt élt.


Az Ádám és Éva története a keresztény hit szerinti teremtéstörténet egyik változata. Ez a történet azonban nem értelmezhető szó szerinti történelmi eseményként, hanem inkább metaforaként vagy szimbólumként, amely a hitbéli üzenetet hordozza. Az Ádám és Éva története arra a keresztény hitre utal, hogy az emberi lét célja az, hogy az emberek az isteni akarat szerint éljenek.


Az evolúciós elmélet és a keresztény hit közötti feszültséget nem feltétlenül kell érezni. Sok keresztény tudós elfogadja az evolúciós elméletet, és úgy értelmezi a teremtéstörténetet, hogy az nem ellentétes az evolúciós elmélettel. Az emberek szakadása Istentől nem az Ádám és Éva története miatt következett be, hanem az emberek saját döntései és cselekedetei miatt, amelyek eltávolodtak az isteni akarattól

2023. márc. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
52%
#34 Bő egy éve nem néztem fel. Azt kell mondjam, hogy kellemesen csalódtam benned Pombe, sokat fejlődött a vitakultúrád.
2023. ápr. 18. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!