Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az igaz, hogy a hatalmi...

Az igaz, hogy a hatalmi egyház tette tönkre, csorbította el a 10 Parancsolatot?

Figyelt kérdés
[link]

2023. febr. 28. 00:11
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
100%

Miért olyan fontos, hogy ő miket beszél?

Egyébként meg ha azt akarod tudni, hogy ő miért mond bizonyos dolgokat, kérdezd meg tőle.

2023. márc. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
21%

#10

Én továbbra se teljesen értem, hogy mit akarsz, azt se, hogy pontosan mit állítasz. Le tudnád írni értelmesen is, 3-4 mondatban? Csak hogy minden olvasó megértse, aki nem képes gondolataidba látni.

Nyugodtan leírhatod azt is, hogy Reisinger mit állít ebben a témában, mert nekem nincs kedvem hallgatni azt a hóbortos hülyét.

2023. márc. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 A kérdező kommentje:

keresztényként ne hülyézz mert így hiteltelenné válsz


na azt aakrnám tudni, hogy igaz-e amit RJ mond, ha nem mivel lehetne megcáfolni


amit fentebb linkeltem meg amit itt:


[link]


nézd gyorsítva úgy könnyebb

2023. márc. 6. 00:11
 14/48 anonim ***** válasza:
100%

Oké, szabad a gazda: mi az a törvény, amit szerinte kihagytak?

Miért nem írod le eleve a lényeget? Én ezt most nem fogom végighallgatni.

2023. márc. 6. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
Nem
2023. márc. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
50%

#13

Hivatkoztam Luther kiskátéjéra, például azzal. De nem kell rajta semmit se cáfolni, amíg nem bizonyítja állítását, addig csak hazug rágalom marad.

De továbbra se érdekel annyira, hogy megnézzem.

2023. márc. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 A kérdező kommentje:
nem kell végignézni csak ahonnan indul egy 1-2 percet
2023. márc. 6. 22:55
 18/48 anonim ***** válasza:
74%

Másik linken kerestem, azért nem találtam. De miért nem bírod kinyögni egyértelműen, hogy a képek meg szobrok imádására vonatkozó tilalom hiányzik a tíz közül (szerinted...)?


Benne van az elsőben: Uradat Istenedet imádd, és csak neki szolgálj! (Tehát ne imádj senki és semmi mást, se képeket, se szobrokat, se semmi és senki mást!) Tehát nincs "elcsorbítva" a tízparancsolat.

2023. márc. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
78%

Sziasztok,

Tökmindegy milyen a felosztás ez az “eredeti” Tízparancsolat, katolikus fordításban:

„Én vagyok az Úr, a te Istened, én hoztalak ki Egyiptom földjéről, a szolgaság házából. Senki mást ne tekints Istennek, csak engem. Ne csinálj magadnak faragott képet vagy hasonmást arról, ami fent van az égben, vagy lent a földön, vagy a vizekben a föld alatt. Ne borulj le ilyen képek előtt és ne tiszteld őket, mert én, az Úr, a te Istened féltékeny Isten vagyok. Azoknak a vétkét, akik gyűlölnek engem, megtorlom fiaikon, unokáikon és dédunokáikon. De ezredízig irgalmasságot gyakorlok azokkal, akik szeretnek és megtartják parancsaimat. Uradnak, Istenednek a nevét ne vedd hiába, mert az Úr nem hagyja büntetlenül azt, aki a nevét hiába veszi. Gondolj a szombatra és szenteld meg. Hat napig dolgozzál és végezd minden munkádat. A hetedik nap azonban az Úrnak, a te Istenednek a pihenő napja, ezért semmiféle munkát nem szabad végezned, sem neked, sem fiadnak, sem lányodnak, sem szolgádnak, sem szolgálólányodnak, sem állatodnak, sem a kapuidon belül tartózkodó idegennek. Az Úr ugyanis hat nap alatt teremtette az eget és a földet, a tengert és mindent, ami bennük van; a hetedik napon azonban megpihent. Az Úr a hetedik napot megáldotta és megszentelte. Tiszteld apádat és anyádat, hogy sokáig élj azon a földön, amelyet az Úr, a te Istened ad neked. Ne ölj. Ne törj házasságot. Ne lopj. Ne tégy hamis tanúságot embertársad ellen. Ne kívánd el embertársad házát, ne kívánd el embertársad feleségét, sem szolgáját, sem szolgálólányát, sem szarvasmarháját, sem szamarát, sem más egyebet, ami az övé.”

Üdv. Péter

2023. márc. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:

"Ne csinálj magadnak faragott képet vagy hasonmást arról, ami fent van az égben, vagy lent a földön, vagy a vizekben a föld alatt. Ne borulj le ilyen képek előtt és ne tiszteld őket"

Csak az van az ilyen idézetekkel, hogy akkor az első fele alapján lehúzhatjuk a klotyón a festészetet a szobrászattal együtt - a második fele alapján viszont elég, ha nem imádjuk a festményeket meg a szobrokat. Vagyis értelmezés, magyarázat nélkül mindenki azt olvas ki belőle, amit akar...

2023. márc. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!