Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az Ábrahámi vallások istenének...

Az Ábrahámi vallások istenének miért van ennyi rossz tulajdonsága és mégis hogy tartják őt a világ legtökéletesebb lényének?

Figyelt kérdés
Először is bosszuálló másrtészt a dühével és indulatával nem tud mit kezdeni és megalomán ezt az ember is rossz tulajdonságnak tartja és akár meg tudja zabolázni ezeket a rossz ösztönöket.

2023. márc. 1. 14:30
 1/9 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
54%

Az ami a világ legfensöbb rangu lénye, az nem megalomán.


Nem hiszi magát felsöbbrendünek senkinél, csak tudja hogy az.

2023. márc. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
77%

De amugy meg hogy érted hogy az "ábrahámi vallások" istene?


Mutas egy olyan istent más vallásbol (nem szellem tipust) amire nem lehet ráhuzni hogy megalomán.

2023. márc. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Például a budhizmusban nem az a fő hogy pincsi kutyák legyünk és a földet nyaldossuk hanem hogy megtaláljuk a békét.
2023. márc. 1. 16:24
 4/9 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
95%

Mondom istent huzz elő ember, nem vallást.


Lehetöleg olyat aminek a történetét ismerjük is.

2023. márc. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
95%
Adtól még hogy a Buddhizmusban nincsen különösebben isten imádat, azon istenek amiket a buddhisták bizonyos ágazatai alismernek, simán rá lehet huzni a "megalomán" vagy "bosszuálló" jelzöt, pl Sivára.
2023. márc. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 KZitus ***** válasza:
73%

Szia

Jó, hogy Isten tökéletessége nem attól függ az emberek mit gondolnak róla.

Számodra a teremtőd sajnos ismeretlen, ezért nyilatkozol róla ilyen alpárian - ismeretlenül.

Pedig minden lélegzetvételed CSAK azért lehetséges, mert szeret téged, életet kapsz tőle naponta, sőt a fiát adta érted, ezzel lehetővé téve számodra a földön az örök életet.

Sok ezer évvel ezelőtt azok akik ismerték Istent, éppen abban a korban, időben, amelyet említettél, szerették, dicsőítették és magasztalták Istent éppen a tökéletes gondolkodásáért. Nem olvastál erről a Bibliában?

Jehova a hatalma gyakorlásában örömét leli, legyen szó teremtésről vagy másról; tetteinek mindig megvan a céljuk, és jó indíték áll mögöttük-

Zsoltárok 135:3–6

"Dicsérjétek Jahot, mert Jehova jó! Énekeljetek dicséreteket a nevének, hisz gyönyörűséges az. Mert Jákobot választotta magának Jah, Izraelt az ő különleges népéül. Mert jól tudom én, hogy Jehova nagy; a mi Urunk minden istennél nagyobb. Jehova véghez visz mindent, amiben kedvét leli, az égben, a földön, a tengerekben és minden mélységben."

Ézsaiás 46:10, 11

"Kezdettől fogva előre megmondom, mi lesz valaminek a kimenetele, és régtől fogva azokat, amiket még nem vittek véghez. Azt mondom: »Minden úgy lesz, ahogy eldöntöttem, és megteszem mindazt, amit szeretnék.« Ragadozó madarat hívok el keletről, messzi földről az embert, hogy végrehajtsa a döntésemet. Amit megmondtam, meg is valósítom. Amit elhatároztam, véghez is viszem."

Csak ez a két idézet is egy hatalmas tökéletes Teremtőről szól, akinek joga és hatalma is van ahhoz, hogy mindent tökéletesen vigyen véghez. Akkor most megkérdezhetnéd, miért van a földön jelenleg ennyi baj, fájdalom. Hát ezt is elmondja neked, nekem a Biblia lapjain...

2023. márc. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
60%

Amikor ezeket írták, még nem volt feltűnő, hogy olyan, mint akármelyik átlag ember, vagy rosszabb.


Úgy tartják, hogy máshogy látják, mint te.

2023. márc. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
77%

Az ószövetség írásakor nem az volt a koncepció mint ami az újszövetségnél mert nem is azok voltak az elvárások.


Időközben változtak az igények és Isten is.

2023. márc. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 KZitus ***** válasza:
69%

#8

"Időközben változtak az igények és Isten is." -

Érdekes módon, azt mondja a Biblia, hogy Isten soha nem változik meg!

Valóban ír ilyet: „én vagyok Jehova, én meg nem változom” Malakiás 3:6. Egy másik helyen úgy fogalmaz, hogy Istennél „nincsen változás, nem fordul, mint az árnyék” Jakab 1:17. Ez azonban nem mond ellent annak, amit a Biblia arról ír, hogy Isten meggondolja magát. Olyan értelemben nem változik, hogy a személyisége mindig ugyanolyan marad, valamint a szeretetről és az igazságosságról mindig ugyanúgy fog gondolkodni.

Mózes 32:4 " Kőszikla, cselekedete tökéletes,hisz minden tette igazságos. A hűség Istene, aki sosem igazságtalan. Igazságos és egyenes ő."

1János 4:8 " Aki nem szeret, nem ismerte meg Istent, mert Isten szeretet."

Mindamellett különböző helyzetekben adhat különböző utasításokat az embereknek. Például ellentétes utasításokat adott két egymást követő csatában Dávid királynak, de ő így is mind a kétszer győzni tudott. 2Sámuel 5:18–25.

2023. márc. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!