Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztények tényleg hisznek...

A keresztények tényleg hisznek abban hogy Szűz Mária szűz volt?

Figyelt kérdés
Igyekszem nem provokációnak szánni a kérdést, tényleg szeretném megérteni. Az még világos, hogy hisznek Istenben, meg Jézusban, de tényleg hisznek abban hogy Jézus egy szűz nőtől született? Mármint ez elég egyértelműen biológiailag lehetetlen, és nekem furcsa hogy egy tanult ember, mondjuk egy mélyen vallásos orvos hisz abban hogy Mária tényleg szűz volt. Nekem kicsit összeférhetetlen a dolog.

2023. márc. 2. 18:26
1 2 3 4 5 6 7
 1/70 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
57%

Szüz alatt nem azt értik amit az orvosok hogy a hártya nem szakadt ki, hanem hogy nem volt szex.


Régebben a szüz fogalma csak ennyit jelentett.

2023. márc. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/70 Darkmoon80 ***** válasza:
2023. márc. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/70 anonim ***** válasza:
22%
Persze, aztán amikor Jézus megszületett, hirtelen megjelent 3 random csávó ajándékokkal. 😂
2023. márc. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/70 A kérdező kommentje:
1-es, én is ezt értem szűz alatt.
2023. márc. 2. 19:23
 5/70 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
90%

Akkor meg nem értem milyen lehetetlenségről beszélsz.


A hitü(n)k szerint isten oda rakta a jézust anélkül hogy fizikailag érintkezett volna. Ez benne a csoda. Mert isten mindenható, de minimum a saját teremtése felett nincsen korlátja.

2023. márc. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/70 anonim ***** válasza:
77%
Nem minden keresztény hisz abban, hogy Jézus születésével szűz maradt. Vannak, akik abban hisznek, hogy születtek még gyerekei.
2023. márc. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/70 anonim ***** válasza:
18%
#5 Isten se tud teremteni olyan követ, amit senki nem bír megmozdítani. Ha ő maga se bírja, akkor meg azért nem mindenható.
2023. márc. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/70 anonim ***** válasza:
61%
Isten tud csodát tenni, tehát azt is megtehette, hogy a szülés után szűz maradt (amit a bába is tanúsított).
2023. márc. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/70 anonim ***** válasza:
96%

"#5 Isten se tud teremteni olyan követ, amit senki nem bír megmozdítani. Ha ő maga se bírja, akkor meg azért nem mindenható."


Isten képes mindent megteremteni ami logikailag lehetséges.

2023. márc. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/70 anonim ***** válasza:
97%

Manapság azért egyáltalán nem lehetetlen biológiailag, mert az orvosok meg tudják oldani, persze akkor is kell a lombikba egy hímivarsejt is.

De akkoriban valóban lehetetlen volt, pont ezért tartják csodának már Jézus születését, illetve fogantatását is.

2023. márc. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!