Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A "jók a mennybe, a rosszak a...

A "jók a mennybe, a rosszak a pokolba (örök időkre)" vallási koncepciójánál a reinkarnáció és karma gondolata sokkal logikusabb?

Figyelt kérdés

2023. márc. 5. 12:03
1 2
 11/15 Csomorkány ***** válasza:
32%

Akik a reinkarnációban, mint reményforrásban gondolkodnak, nem ismerik az eredeti tanítást. A keletiek nem reményként fogalmazzák meg a reinkarnációt, hanem borzalomként, amitől szabadulni kellene. A szabadulás a nirvána, vagyis az az állapot, amikor már nem születsz újjá.


Most képzeld el, hogy semmit nem számít, bármit csinálsz, mert az egyetlen fontos tény, hogy újra kell kezdened. Valami olyasmi így az élet, mint egy brazil szappanopera: a 200. résznél már senkit nem érdekel, mi volt a 34. részben, mert bárhonnan el lehet jutni a 200. rész cselekményéig.

2023. márc. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
57%

11


Megkérdezhetem, hogy a saját éltedet borzalmasnak éled-e meg, büntetésnek, amiből mielőbb szabadulnál a fizikai halállal?


Köszönöm, ha őszinte választ adsz erre.

2023. márc. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Csomorkány ***** válasza:
39%

#12 Nem élem meg borzalmasnak az életemet, de én Jézus Krisztusban hiszek, és azt gondolom, fontos neki, amit csinálok. Már abban nem vagyok biztos, hogy szívesen újrakezdeném, szívesen lennék akár csak 20 éves.


Ha végtelenítve újra kellene kezdenem, kezdve a beszéd tanulásától, mindenféle fontosnak képzelt élettapasztalatokon keresztül addig, ami most is előttem van, azt tényleg borzalmasnak tartanám.

2023. márc. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
45%

Mindegyik a tudás hiánya! Ahol véget ér a tudás, ott kezdődik a hit!

A halál visszafordíthatatlan és végleges. Semmi nincs utána.

2023. márc. 12. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Csomorkány ***** válasza:
66%
14-es: Miért hiszed ezt? :-)
2023. márc. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!