Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért bosszantja a jehovákat...

Miért bosszantja a jehovákat ha azt mondom rájuk,hogy jehova? Miért ragaszkodnak a jehova tanúi megnevezéshez?

Figyelt kérdés
A ketolikusok se sértődnek meg azon ha valaki azt mondja,hogy keresztény vagy katolikus vagy kitudja mit mond rájuk.

2023. márc. 6. 20:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Érted egyáltalán ezt a szóösszetételt, hogy "Jehova tanúi"?
2023. márc. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

A "ketolikusokra" senki se mondja azt, hogy ők "Jézusok".

Kb. ilyen nagyságrendű a tévesztés, amit elkövettél.

2023. márc. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
37%
Nem bosszantja őket,sőt még különbnek is érzik magukat nálad.
2023. márc. 7. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nem ertem ezt a vallásos dolgot. Ateista vagyok ugyh ezért kérdem.
2023. márc. 7. 15:25
 5/15 anonim ***** válasza:
46%

Ők jehovisták. Így hívhatod őket.

Ugyanaz, mintha a katolikusokat jézusistának hívod. Nem szokásos, de megteheted.

Viszont Jehovának, vagy Jézusnak már nem hívhatod őket.

2023. márc. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is ateista vagyok, ráadásul magyar anyanyelvű, ezért tudom, hogy aki "Jehova tanújá"-nak nevezi magát, az magát nem tartja Jehovának, ráadásul Jehovát egy magasztos lénynek tartja, akivel ne mazonosítja magát.


Még ha jehovást mondanál, annak lenne valami értelme.

2023. márc. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Én nekem minden vallásos egy és ugyanaz: Buta,hiszékeny,tönkre vágja az életét,stb stb.
2023. márc. 7. 15:30
 8/15 anonim ***** válasza:
87%

Ezzel inkább magadról állítasz ki bizonyítványt.

Kb. még magyarul se tudsz.

2023. márc. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
67%

Sokan úgy gondolják, hogy a Jehova Tanúi név egy új vallás neve. Azonban már több mint 2700 évvel ezelőtt az egyedüli igaz Isten úgy nevezte a szolgáit, hogy „az én tanúim” (Ézsaiás 43:10–12). 1931-ig Bibliakutatóként ismertek minket. Miért vettük fel a Jehova Tanúi nevet?



Hogy nyilvánvaló legyen, ki az Istenünk. A Biblia ókori kézirataiban Isten neve, a Jehova név több ezerszer fordul elő. Sok fordításban viszont olyan kifejezésekkel helyettesítették, mint az Úr vagy Isten. Ám amikor az igaz Isten Mózessel beszélt, feltárta, hogy a neve Jehova. Ezt mondta neki: „Örök időkön át ez az én nevem” (2Mózes 3:15). A neve megkülönbözteti őt a hamis istenektől. Büszkék vagyunk rá, hogy viselhetjük szent nevét.

"Ezek között az őszinte bibliakutatók között volt Charles Taze Russell is. Bár ő irányította a bibliai oktatómunkát, és ő volt az Őrtorony első szerkesztője, nem alapított új vallást. Az volt a célja – ahogy a később Bibliakutatókként ismertté vált csoport összes tagjának –, hogy Jézus Krisztus tanításait hirdesse, és kövesse az első századi keresztény gyülekezet példáját. Mivel a kereszténységet Jézus alapította, őt tekintjük a szervezetünk alapítójának (Kolosszé 1:18–20)." [link]



A Jehova vagy Jahve vagy JHVH névről annyit, hogy egyszerűen, mint a Biblia többi szövegét lefordították népnyelvre, így magyarra is. Ha ragaszkodtok a csak héber "vagyok, aki vagyok" kifejezéshez, akkor a biblia többi részét is héberül/arámul használjátok, hiszen Isten héber nyelven szólt Mózeshez.

2023. márc. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Higgy bármit, itt nem az a lényeg, egyszerűen marhaságot állítasz. A buddhistákra sem azt mondod, hogy Buddhák pl. Jehova az Isten neve, aki pedig hisz, az Jehova Tanúja. Egyszerűen ennyi az egész, még bőven lehetsz ateista kedvedre, de legalább tudj értelmesen kritizálni!
2023. márc. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!