Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért bosszantja a jehovákat...

Miért bosszantja a jehovákat ha azt mondom rájuk,hogy jehova? Miért ragaszkodnak a jehova tanúi megnevezéshez?

Figyelt kérdés
A ketolikusok se sértődnek meg azon ha valaki azt mondja,hogy keresztény vagy katolikus vagy kitudja mit mond rájuk.

2023. márc. 6. 20:47
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

[tegnapelőtt 15:25]: "Nem ertem ezt a vallásos dolgot. Ateista vagyok ugyh ezért kérdem."

- Ehhez nem kell vallásosnak lenni, szimpla magyar nyelv. Ha az öcsém esküvőjén én leszek az "öcsém tanúja", akkor én leszek az "öcsém"?


[tegnapelőtt 15:30]: "Én nekem minden vallásos egy és ugyanaz (...)"

- Feltettél egy kérdést, többen is válaszolták kb. ugyanazt. Erre a köszönöm az adekvát válasz.


Ja, és ha már magyar nyelv, a vessző után szóközt teszünk a magyarban.

2023. márc. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Népszerű nevén Ótestamentumnak vagy Ószövetségnek is nevezik. Azok az Írások közel 7000-szer tartalmazzák Isten megkülönböztető, tulajdon nevét. S vajon melyik ez a név?


A név annyira szent, hogy annak használatával kapcsolatban Isten a következő parancsot adta Izraelnek: „Ne ejtsd ki Jahvé [Héberül: יהוה], a te Istened nevét, hogy helytelenül használd azt” (2Mózes 20:7, The Jerusalem Bible). „Ne használd tiszteletlenül Jehova, a te Istened nevét!” (The Living Bible). Felismered a „Jahvé” vagy a „Jehova” nevet? Vagy talán szokatlanul cseng ez a név a te fülednek?


De figyeld meg a parancsolatot. Vajon megtiltotta Isten nevének használatát vagy kiejtését? Nem. Egyértelműen csak annak helytelen használatát tiltotta meg!


Vajon miért nem ellenőrzöd ezt az írásszöveget — a 2Mózes 20:7. versét — a saját Bibliádban? Bizonyára meglepne. A legtöbb fordításban többé-kevésbé így szól: „Az Úrnak, a te Istenednek nevét hiába fel ne vedd” (Károli fordítás). „Uradnak, Istenednek nevét ne vedd hiába” (1979, Katolikus fordítás). „Ne mondd ki hiába az ÚRnak a nevét” (Ökumenikus fordítás, 1975).


Nos, nem figyeltél meg valami különöset? Igen, a legtöbb bibliafordításból hiányzik az isteni név! A kereszténység és a judaizmus legnépszerűbb fordításainak sok millió példányánál kihagyták, törölték a világegyetem legfontosabb nevét. Hát nem különös ez?


Talán valamilyen félreértés történt? Vagy szándékos kísérlet arra, hogy leminősítsék, jelentéktelenné tegyék a Legfőbb Úr, Jehova nevét? Ez utóbbi esetben a legsúlyosabb csalással állunk szemben, ami kihatással van az embernek Teremtőjéhez fűződő kapcsolatára.

2023. márc. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


Kérdező!


Téged is zavarna az ha nem úgy hívnának ami neved vagy ahogy neked az tetszik.



"Sokan úgy gondolják, hogy a Jehova Tanúi név egy új vallás neve. Azonban már több mint 2700 évvel ezelőtt az egyedüli igaz Isten úgy nevezte a szolgáit, hogy „az én tanúim” (Ézsaiás 43:10–12). 1931-ig Bibliakutatóként ismertek minket. Miért vettük fel a Jehova Tanúi nevet?"


Mert az is! Tudod Ézsaiás idejében senki nem beszélt olyan dolgokról amikről Jehova tanúi beszélnek. Tehát ez egy új vallás. Melyik másik vallás állítja azt hogy Jézus 1914-ben lett király? Ézsaiás talán ezt hirdette a zsidóknak?

- Te magad is kijelented hogy Isten nevezte így a szolgáit hogy: „az én tanúim”

aztán pedig azt írod hogy FEL VETTÉTEK ezt a nevet. Ha felvettétek akkor nem az Isten adta nektek hanem egy emberi döntés született!

Mert az első században mi is történt?

Cselekedetek 11:26

- Az egy igaz Isten így irányította a dolgokat. Új elnevezést kaptak a szolgái!

2023. márc. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 x0 ***** válasza:
100%
Azt jelenti hogy "Isten tanúi". Te meg "Isten"-nek nevezted őket: nem tartják magukat Istennek. Ennyi.
2023. márc. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Igazuk van ők nem Istenek, tehát nem Jehovák! A Helyes szó rájuk: Jehovisták!
2023. ápr. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!