Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Csak én látom nonszensznek a...

Csak én látom nonszensznek a vallást?

Figyelt kérdés
Szerintem semmi értekme az egésznek. Hülyeség.

2023. márc. 7. 16:05
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
75%

Darkmoon80


Wow.... Powerwolf. xD


Látom legalább ízlésed van. :D Na akkor nem pontozlak le. xD


"Hagyjál már ezzel az érzelgős nyáladzással."


Miért? Mi ez a spártai életszemle?



"A zene tényleg fülbemászó, de az, hogy ezzel próbálsz meg igazolni bármit is, az olyan gyerekes.


Jézus segíts... Jézus segíts... szükségem van rád.. énekli megható átérzéssel a fickó, de tényleg segít azokon, akiknek TÉNYLEG szüksége lenne a segítségre?"


Dehogy akartam én ezzel bizonyítani a vallás igazságát. Arra akartam rávilágítani, hogy sokaknak mekkora lelki támaszt ad.


"Nem Kérdező, nem csak te látod annak!


De a döntés a tied... Válassz jól!"


NEM! Ezt a kérdezőt most magammal viszem a megigazulás útján. El a tisztátalan kezekkel tőle! xD


És ha nem bánod rád kontrázok, barátom.


https://www.youtube.com/watch?v=lq5UQ8gWU-A

2023. márc. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
100%

"A töri nem csak a vallásról szól"

Igaz, de ott említettek néhány fontos dolgot róla.

Megnézhetnéd, hogy egy vallás - főleg egy régi vallás - mit csinál, milyen szerepe van az életben.

A régi emberek vallás nélkül sok helyen nehezebben maradtak volna életben.

2023. márc. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
100%

A középkorban azért volt gyakorlati haszna is.


Gyenge igazságszolgáltatás mellet, jó volt az, hogy a Pokollal riogatták az embereket, hogy ne lopjanak, öljenek, stb. Meg a csak házasság utánni (monogámiás) szex is jót tett a szexuális úton terjedő betegségek megfékezésének, és annak is, hogy a nők ne szüljenek évente egy porontyot.


A probléma csak az, hogy sokan még mindig úgy hiszik, hogy ez egy követendő út, mikor csak egy sima problémamegoldás volt, az akkori lehetőségek szerint. Most ott az igazságügy meg a koton.


Kb olyan mintha a kézzel kaszálást valami magasztos szintre emelnéd, mind követendő példát, s megpróbálnád rákényszeríteni másokra is. Pedig régen is csak az volt a lényeg, hogy a fű legyen levágva, mert kell a széna télre az állatoknak. Most egy töredék energiával megoldható ez kaszálógéppel is.


A cél a lényeg, nem az eszköz, amivel megvalósították régen.

2023. márc. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
83%
Üdv a klubban kedves kérdező.
2023. márc. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
76%
5-ös, nevezz meg egy negatív hatást, ami az ateizmushoz köthető. Ezzel szemben a valláshoz rengeteg negatív, de kevés pozitív hatás kapcsolható.
2023. márc. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
63%

Nem 5 vagyok, de a nihilizmus, a carpe diem életszemlélet, a következmények nélkül élés, embertársaink semmibe vétele igenis elég szorosan kötődik a vallásnélküliséghez. A sok kiábrándult, frusztrált, remény nélküli ember us főleg ezek közül kerül ki. (Vegyük csak jelen fórumot: tele van depressziós fiatalokkal!)


Egy vallásos ember még akkor is betart bizonyos szabályokat, ha nem érti őket, vagy nem ért velük egyet. Ha vallása tanítása szerint él, akkor jóindulattal viseltetik embertársai iránt, segíti a rászorulókat. Nem utolsósorban pedig könnyebben viseli az élet nehézségeit, illetve a halállal is könnyebben megbékél, mert bízik a feltámadásban.


Párszor már azt is leírtam, hogy egy vallásos társadalomban a vallási előírásokhoz való széleskörű alkalmazkodás segít a helyes életmódra rászorítani azokat az embereket, akik maguktól erre nem képesek, mert pl. nem érik fel ésszel az adott szabály szükségszerűségét, de az elkárhozástól való félelmükben nem merik ezeket megszegni.

2023. ápr. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
63%

Amúgy, bár látszólag egyáltalán nem a kérdéshez tartozik, nem is ez a kategória, de mégis, már annyiszor felmerült bennem a kérdés, hogy ezek az emberek, elsősorban a fiatalabb korosztály annyira elfogadó a LMBTQ-val kapcsolatban, amennyire ellenséges a vallásossággal szemben. Itt pedig egy jelentős elletmondás leledzik, hiszen hogy is tarthatná magát toleráns embernek valaki, aki nem tudja elfogadni egy másik ember hitét!


De azt sem bírom kihagyni, ha már úgyis szóba hoztam az LMBTQ-t: "Csak én látom nonszensznek többtucat nemi identitás normalitását?"

2023. ápr. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
37%

"Egy vallásos ember még akkor is betart bizonyos szabályokat, ha nem érti őket, vagy nem ért velük egyet."

Akkor is ha azok erkölcstelenek és önmagára és/vagy másoknak árt.


"Nem utolsósorban pedig könnyebben viseli az élet nehézségeit,"

Van, hogy pont ellenkezőleg, gondot okoz az embernek a vallás. Ez nagyon emberfüggő.



"de az elkárhozástól való félelmükben nem merik ezeket megszegni."

Megfélemlítés. Milyen kedves és jóságos módszer....



"hogy is tarthatná magát toleráns embernek valaki, aki nem tudja elfogadni egy másik ember hitét!"

Teljes mértékig elfogadom a homoszexuálisokat, stb. amíg ők ezt nem kényszerítik másokra és nem okoznak kárt vele. Már pedig nem tudják és nem is akarják másokra kényszeríteni és a kár pont az elutasításukból származik. Amit akarnak, hogy önmaguk legyenek.



Teljes mértékig elfogadom a bármelyik vallást amíg ők ezt nem kényszerítik másokra és nem okoznak kárt vele. Már pedig a kereszténység például akarják másokra kényszeríteni a nézeteit és a kárt is tudd okozni az embereknek.

Nem azt utasítom el, hogy egy keresztény keresztény legyen. Azt elfogadom. Azt utasítom el, hogy a keresztény rám és másokra kényszerítse a saját nézeteit.

Ha megmaradna a keresztény vallás a helyen mint sok más vallás akkor vele szemben is sokkal kevesebb lenne az ellenzés.

2023. ápr. 25. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
23%

Csak olvasgasd a kommenteket itt a gyakorin, és meglátod, milyen ellenségesek (gyanítom ugyanazok az emberek) a vallással szemben, akik az LMBTQ mozgalom mellett teljes mellszélességgel kiállnak.

Mely mozgalom pont, hogy rá akarja kényszeríteni (Nyugaton már teljes sikerrel) nézeteit a társadalomra.

Illogikus az egyiket elfogadni, a másikat nem. A valódi toleráns ember minden vélemény iránt toleráns. A fals tolerancia csak a sajátjával megegyező vélekedést tolerálja, azaz csak elvárja a toleranciát, de meg nem adja a másképp gondolkodóknak.

2023. ápr. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Hány vallást ismertél meg közelről és személyesen,hogy ilyen summás véleményt alkothattál?...Netán "hülyeségnek"tartasz ismeretlen közösségeket?...Nem ez a hozzáállásod utal hülyeségedre?


Szerinted miért lenne értelmetlen olyan emberek közössége,akik hasonlóan látják a világ jobbá tételét erkölcsi rendszerükkel,a másik ember tiszteletével,egymás és mások támogatásával?


Valóban az a jó,ha az emberek csak sajátmagukkal törődjenek és senki mással?


Mi alapján tartod a vallásokat hülyeségnek és értelmetlenségnek?

2023. ápr. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!