Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények vagy ateisták...

Keresztények vagy ateisták vannak többségben itt a gyakorin?

Figyelt kérdés
Döntsük el szavazással.

2023. márc. 9. 20:12
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:

"nem mutatott egyetlen racionális érvet sem Isten léte mellett. "


Mikor ígértem én neked ilyet? xD

2023. márc. 13. 06:58
 12/31 Darkmoon80 ***** válasza:
89%

Nem ígértél ilyet, való igaz.


(Talán, mert vagy olyan okos, hogy nem ígérsz olyat amit nem lehet teljesíteni...?)


Viszont ilyen érv hiányában bizony maradok ateista...

2023. márc. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:

"Viszont ilyen érv hiányában bizony maradok ateista..."


Nyugodtan lehetsz ateista, szíved joga, engem nem zavar.


De azért kérdezhetek valami személyest?

Én úgy tudom a családod többnyire keresztény emberekből áll, és akkor miért nem vagy már te is az?

2023. márc. 14. 18:26
 14/31 Darkmoon80 ***** válasza:
100%

Miért lennék? Miért kellene a többiek után mennem?

Tudom Isten bárányai szeretnek csordában bégetni, de én nem csatlakozok a csordához. Ahhoz túl kritikus lélek vagyok.

Látom a vallás, az istenhit és a kereszténység hibáit és nem hunyok szemet felettük.

Az, hogy mások (akár a családomon belül is) miben hisznek, a vallásszabadság jegyében magánügy. Nem szólok bele, de elvárom, hogy ők is tartsák tiszteletben a véleményemet és ne győzködjenek (ami amúgy is felesleges lenne).

Értelmes vitában bármikor benne vagyok, mert az érveimet szívesen ütköztetem mások érveivel, mert akkor jobban átgondolom őket.


Amúgy a magyar lakosság egyre nagyobb része ateista. Te miért nem vagy az?

2023. márc. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:

Értem.

Kicsit pontatlanul fogalmaztam. Én arra gondoltam, ha nem is tudsz Istenben hinni, attól elviekben még lehetsz keresztény. Ha úgy vesszük egyszer már hoztál ilyen döntést, mikor egyházi esküvőben házasodtál meg, és ezt pusztán a feleséged kedvéért. Mondhatjuk hogy akkor elviekben keresztény voltál.

És ne érts félre, nem akarok visszaélni a az információval amit itt magadról kiadsz, ezért tisztellek.

Én úgy érzem a világ változik, és könnyen lehet hogy hamarosan választanod kell, családod vagy ateista nézeteid, akkor neked melyik lesz fontosabb?


https://www.youtube.com/watch?v=uW97LlaJSDI

2023. márc. 15. 09:38
 16/31 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, hogy közbe szólok. De akkor ennyitől már keresztény lesz valaki?


Én például bérmáltam is. De nem járok templomba, nem imádkozok, nem hiszek Istenben (ellenkezőleg, inkább érveket tudnék írni a nem léte mellett) és sorolhatnám még.


Akkor én ezek alapján keresztény vagyok? Ennyi lenne az egész, csak egy szertartás?

2023. márc. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 Darkmoon80 ***** válasza:
100%

"könnyen lehet hogy hamarosan választanod kell, családod vagy ateista nézeteid, akkor neked melyik lesz fontosabb?"


SOHA ilyen döntési helyzetbe nem fogok kerülni, így ezt a kérdést nem veszem figyelembe.

2023. márc. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:

"SOHA ilyen döntési helyzetbe nem fogok kerülni, így ezt a kérdést nem veszem figyelembe."


Őszintén mondom, te vagy nekem az egyik ateista, akit leginkább nem értek.

És elnézést ha kellemetlen volt számodra a kérdésem, valószínűleg tényleg nem fogsz ilyen döntési helyzetbe kerülni. Viszont nyugaton, a nyugati liberalizmus által hirdetett szabadság miatt egyre nagyobb a keresztényellenesség. Nem kizárt, hogy néhány év múlva hazánkban is elterjed. És majd mikor feleséged ott áll az úton szélén, melynek túloldalán éppen bontani kezdik a templomot, ahová hosszú éveken át Istent tisztelni járt, akkor aztán majd hogyan próbálod könnyeit törölni?

Ezek után hogyan fogsz családod szemébe nézni? És ha ez bekövetkezik, akkor majd elégedett leszel végre? Tényleg ez az amit akarsz?

Mert te is tudod nagyon jól, amit most képviselsz ehhez fog vezetni.

2023. márc. 15. 16:14
 19/31 Darkmoon80 ***** válasza:
85%

Szerintem undorító a hozzáállásod, ahogyan érzelmi zsarolással próbálkozol....


Egyébként nem tartok attól, hogy Magyarországon erre felé tartana az út, jóllehet egyre többen ismerik fel a vallás negatív hatását és lesznek ateisták.


A jelenlegi kormány az egyházaknak nyal, és nem is próbálja szétválasztani az államot és a vallást.


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..

(37-es hozzászólás linkjei)


Én sokkal inkább azt tapasztalom, hogy az ateisták vannak elnyomva ebben az országban és nem a hívők, szóval ne jajgass és onts könnyeket a templom bontásról vizionálva...


https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=zxasxH02a3U

2023. márc. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:

"Szerintem undorító a hozzáállásod, ahogyan érzelmi zsarolással próbálkozol...."


Én nem érzem hogy érzelmileg zsarolnálak, ellenben ha te mégis úgy érzed akkor elnézést kérek érte, mert nem ez volt a célom.

Én csak egy lehetséges jövőképet vázoltam, ami szinte biztosan be fog következni, ha a kereszténység tovább gyengül.


"A jelenlegi kormány az egyházaknak nyal, és nem is próbálja szétválasztani az államot és a vallást."


Ne is válassza! Abból csak a baj lenne, hogy miért azt egy rövid videóval szemléltetném. (csak 4 percet vesz el az életedből ha megnézed.)


https://www.youtube.com/watch?v=Ar_oen3SZnw


És azt sem látom át, neked személy szerint mi hasznod lenne az állam és a vallás szétválasztásából?

Miért vagy ennyire ellenséges a kereszténységgel szemben?

Pedig szinte már egy teljes életet éltél le keresztényekkel.....

2023. márc. 16. 13:12
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!