Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztények tényleg csak...

A keresztények tényleg csak téríteni akarnak?

Figyelt kérdés

2023. márc. 6. 16:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%
Mi másra gondolsz?
2023. márc. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Hogy a keresztények valójában nem barátkozni akarnak hanem csak téríteni.
2023. márc. 6. 16:29
 3/17 anonim ***** válasza:
78%
Ez hülyeség. Én keresztény vagyok( római katolikus) és nem szoktam téríteni. Nálunk demokrácia van. A családban a gyerekeim nem járnak templomba és a férjem is akkor jön mikor kedve van. Ha nem jön nem sírok. Majd megyek egyedül.
2023. márc. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 KZitus ***** válasza:
9%

Szia

Krisztus parancsát teljesítik, mert szeretik az embereket:

Máté 24:14

"És a királyságról szóló jó hírt hirdetni fogják az egész lakott földön, hogy minden nemzet halljon róla, és akkor jön el a vég."

Ha találnak valakit, akit érdekel a "jó hír Isten királyságról" akkor ezt is teszik folytatásként: Máté 28:18–20

"Jézus odament hozzájuk, és így szólt: „Isten nekem adott minden hatalmat az égben és a földön. Menjetek hát, és tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket, kereszteljétek meg őket az Atyának, a Fiúnak és a szent szellemnek a nevében, és tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek. Én pedig veletek leszek mindennap a világrendszer befejezéséig.”

Krisztus utolsó mondata szerint, ő támogat ebben a munkában egészen a világrendszer befejezéséig. Jelenleg több mit 5 millió tanulmányozás folyik a földön.

2023. márc. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
47%
Vannak olyan idióták akik igen, és vannak normálisak is, akik nem. Amint kiderül, hogy téríteni akar, általában azonnal leépítem őket, a többivel nincs bajom.
2023. márc. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
94%
Eddig nem akartak megtéríteni
2023. márc. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Lucifer-666 ***** válasza:
93%
A jehovákat szoktam ilyen gépnek érezni.
2023. márc. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
95%
Engem még nem akart senki megtéríteni.
2023. márc. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 NTBS ***** válasza:
32%
Ez is a dolguk.
2023. márc. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
4%

Pénzt és hatalmat akarnak.A térítés azon kor maradványa,ahol több hívő több sápot jelentett.

A jehovatanúi kivétel.Ők egy régi bevált pszichológia trükk áldozatai,úgyanis ha minél több elutasításba ütköznek,annál jobban összezárnak közösségileg és mentálisan.

2023. márc. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!