Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Olyan emberek akik elfogadják...

Olyan emberek akik elfogadják Jézus Krisztus létezését, miért tartják bölcs, erkölcsös tanítónak ha az egyik legfontosabb állítását nem hiszik el neki?(Hogy ő Isten fia)

Figyelt kérdés

De ha Jézus hazudott Istenségéről, akkor miért lenne példamutató tanító?


Jézus valóban kijelentette magáról hogy Isten.

A szentírás szerint azt mondta, "Én és az atya egy vagyunk" János 10:30

"Aki engem lát, látja az atyát" János 14:9


Leszögezhetjük tehát, hogy Jézus tényleg Isten fiaként hivatkozott magára.


De lehetséges, hogy Jézus hazudott?

Ez nem valószínű, egyrészt azért mert az emberek akkor hazudnak ha valamilyen előnyük származhat belőle. Jézust viszont éppen azért ítélték halálra mert szavait Isten káromlásnak tartották. Ráadásul apostolai vérükkel tettek tanúbizonyságot mesterük mellett, hiszen szinte kivétel nélkül mártírok lettek.


Persze tudjuk, hogy néhányan hajlandóak meghalni olyan eszméért, amelyről azt hiszik, hogy igaz(iszlamista öngyilkos merénylők). De senki sem áldozza fel magát azért, amiről tudja, hogy nem igaz. Márpedig ha Jézus hazudott, erről tudnia kellett, és feltehetően mindent megtett volna, hogy elkerülje a halálos ítéletet. De nem tette!


Na és mi van, ha Jézus őrült volt?

Ez sem valószínű, ugyanis Jézus tanításainak színvonala és mélysége, csak elméjének teljes épségét támaszthatja alá.

A hegyi beszéd morális igazságai, az ellenségeink szeretete vagy éppen a tékozló fiú története aligha származhatott egy háborodott embertől.


Ha azonban Jézus nem hazudott és nem volt őrült, akkor ő Isten.


Ti mit gondoltok?



2023. márc. 15. 17:49
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
66%

"Elmegyek az Atyához; mert az én Atyám nagyobb nálamnál"

"Az én Atyámnak házában sok lakóhely van; ha pedig nem [volna], megmondtam volna néktek. Elmegyek, hogy helyet készítsek néktek"


Ezeket ilyenkor kifelejted....

2023. márc. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 KZitus ***** válasza:

Szia


Azt írod: "Jézus valóban kijelentette magáról hogy Isten.

A szentírás szerint azt mondta, "Én és az atya egy vagyunk" János 10:30

"Aki engem lát, látja az atyát" János 14:9"


Jézus nem jelentette ki magáról ezekben a versekben, hogy Ő Isten! De amit mondott, az igaz. Ahogyan te is sajátságosan értelmezed a Bibliát, ezt teszik mások is. És ahogyan te is megmagyarázod az értelmezésedet, ezt teszik mások is.

Ha a János 10:30 igazolná azt, hogy Krisztus Isten, akkor te, és én is azok vagyunk, ez szerint: "És én nem vagyok többé a világban, de ők a világban vannak, én pedig hozzád megyek. Szent Atyám, vigyázz rájuk a te nevedért, melyet nekem adtál, hogy egyek legyenek, mint ahogy mi is egyek vagyunk." János 17:11

Ugyan itt a 6-11 versekből megtudhatjuk, milyen módon lehetünk " egyek" Krisztussal és Istennel:

"Megismertettem a nevedet azokkal az emberekkel, akiket nekem adtál a világból. A tieid voltak, te pedig nekem adtad őket, és megfogadták a szavadat. Most már tudják, hogy mindaz, amit nekem adtál, tőled van, hiszen elmondtam nekik mindent, amit te mondtál nekem. Ők megfogadták azokat, és bizonyosan megtudták, hogy a te képviselődként jöttem el, és elhitték, hogy te küldtél el engem. Őmiattuk kérlek. Nem a világ miatt kérlek, hanem azok miatt, akiket nekem adtál, mert ők a tieid. És mindaz, ami az enyém, a tiéd, és ami a tiéd, az enyém, és ők dicsőítettek engem."

Ez az ima azokért az emberekért szól, akik a vers szerint "...megfogadták azokat, és bizonyosan megtudták, hogy a te képviselődként jöttem el, és elhitték, hogy te küldtél el engem."

2023. márc. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 KZitus ***** válasza:

.....

János 17:21–23

hogy mindnyájan egyek legyenek, mint ahogy te, Atyám, egységben vagy velem, és én egységben vagyok veled, és hogy ők is egységben legyenek velünk, hogy elhiggye a világ, hogy te küldtél el engem. Nekik adtam azt a dicsőséget, melyet nekem adtál, hogy egyek legyenek, mint ahogy mi is egyek vagyunk. Én egységben vagyok velük, te pedig egységben vagy velem, és így ők is tökéletesen eggyé válnak. Ebből fogja tudni a világ, hogy te küldtél el engem, és hogy szeretted őket, mint ahogy engem is szerettél"

2023. márc. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

#10


A János 14:9-11 azt jelenti hogy Jézus tulajdonságai megegyeznek Isten tulajdonságaival. Tehát mivel őt ismerték így Istent is megismerhették. Jézus kedves, irgalmas stb... volt akárcsak Isten


A János 10:30 pedig azt jelenti hogy Jézus Istennel egységben tevékenykedik

2023. márc. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
75%

Jézus folyamatosan 3. személyként hivatkozik atyjára aztán kijelenti,hogy ő és az isten egyek.Ez inkább megvilágosodásnak tünik,alátámasztva azt,hogy a keleti vallások hatottak az evangéliumok megálmodóira.

És ez alapvetően ássa alá a keresztény énközpontú isten és hívőképet.Mert mindenki azt várja,hogy ő lesz boldog nem pedig azt,hogy feloldódik valami abszólulum szeretetben.

Mert az indiaiak is ezt tanították:Dobd el mindened(lelkileg) és ami marad az a boldogság.

2023. márc. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Az egység és az egyenlőség két külön fogalom. Az Atya és a Fiú egységben vannak egymással, de nem egyenlőek. Ezt kellene megérteni.
2023. márc. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Kérdező: "... az egyik legfontosabb állítását nem hiszik el neki?(Hogy ő Isten fia)"


Azért mert Jézus Istensége a megütközés és a megbotránkozás köve.


Rm.9,33. A mint meg van írva: Ímé beleütközés kövét és megbotránkozás szikláját teszem Sionba; és a ki hisz benne, nem szégyenül meg.

1Pt.2,7. Tisztesség azért néktek, a kik hisztek; az engedetleneknek pedig: A kő, a melyet az építők megvetettek, az lett a szegeletnek fejévé és megütközésnek kövévé s botránkozásnak sziklájává;


Az emberek nem akarnak hinni Istenben, de a bölcselkedő életfilozófiát szívesen veszik. Ha már Jézus felé kell venni az irányt, akkor előbb-utóbb tükörbe kell nézniük és szembesülniük kell a bűneikkel. Az emberek legtöbbsége ezzel nem akar szembesülni. Inkább elfogadják a megfoghatatlan és megérthetetlen és elérhetetlen Istent, mint azt, hogy Jézus által felfedve és megvallva őszintén megtőrt szívvel a bűneiket, megtalálhatnák az igaz Istent és megtisztítaná a szívüket megbocsátva a bűneiket. Mert az emberek ragaszkodnak az életükhöz, önmagukhoz, az egojukhoz a gőgjükhöz a büszkeségükhöz a bűneikhez stb. Ezért nem akarják elfogadni Jézust a testben megjelent Istennek, Krisztusnak, Isten Fiának!!!!

2023. márc. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Én erre a következőt tudom mondani: Jézus Krisztus azért volt nagyon bölcs tanító, mert a mindenható Istentől tanult. Jézus nem magától találta ki a bölcsességeit. Ezért mondta azt, hogy ő egy az Atyával, mert ugyanazt tanította, amit az Atya. Illetve azért mondta, hogy aki látta őt, az az Atyát is látta, mert ugye a mindenható Istent, az Atyát, soha nem látta senki, de ahogy Jézus tanított és kedvesen bánt az emberekkel, világossá válhatott, hogy milyen személy az Atya. Jézust nem tartom Istennek én sem, és Jézus sem mondta ezt magáról sosem. Viszont teljesen egyértek vele, hogy egy bölcs, értelmes és kedves tanító volt.


Jézus valóban nem volt hazug, és őrült sem volt. Isten fia volt. De sajnos voltak, akik nem hittek neki, és bántották. Például az írástudók és a farizeusok. Pedig Jézus a történelem legpáratlanabb embere volt, amikor a földünkön járt. Rajta keresztül meg lehet ismerni igazán az Atyát.

2023. márc. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!