Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Iszlám házasságokban már a...

Iszlám házasságokban már a mosoly is bűn?

Figyelt kérdés

Akárhány arab-európai vegyes házaspárt láttam eddig (férfi arab, nő európai, fordítva szerintem nem is létezik), a felállás a következő volt: a férfi európai stílusú öltözetben nagy komolyan masírozik, mellette (sokszor mögötte) a feleség, fekete csadorba bebugyolálva, amelyből csupán a rezzenéstelen, néha fanatikus tekintetű arca látszik ki. De még ha csador nincs is, akkor is úgy tűnik, mintha a hölgy be lenne programozva...


Ezzel végül is semmi bajom, hiszen ahány ház, annyi szokás. De oly sokszor ér például minket, magyar férfiakat a vád, hogy érzéketlenek, tuskók vagyunk a párunkkal, bezzeg a nyugat-európaiak, vagy az arabok mennyivel figyelmesebbek... Számomra az a természetes, hogy ha szeretek egy lányt, akkor azzal együtt, kézen fogva sétálunk, mosolygunk egymásra, önfeledten beszélgetünk a világon mindenről. Fontosak vagyunk egymás számára, de próbáljuk megtalálni az örömet is az életben. És egyenrangú félként kezeljük egymást, hiszen értelmes emberek között ez magától értetődő.


Engem eddigi élményeim mindenesetre nem győztek meg, hogy közel-keleti barátaink annyira a tenyerükön hordoznák az oldalbordájukat. Nem piszkálódásképpen tettem fel a kérdést (ettől persze nyugodtan meg lehet kövezni), de kíváncsi lennék mások véleményére is.


2010. okt. 6. 22:09
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
89%

Igazából ez az egész a házasságtörés elkerülését szolgálja.

Az arab feleség a kapun belül ugyanolyan, mint bármelyik, ez az öltözködési előírás csak akkor betartandó, ha elmegy otthonról.


Egyébként, tudtommal régen a müezzineket megvakították, hogy ne lássanak a kerítések mögé, bár ez lehet hogy nem igaz.

2010. okt. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
74%

Nem tudhatod, hogy mit csinálnak otthon, hogy milyenek. nekik szigorú szabályaik vannak az utcai dolgokra. Tudod ez olyan, hogy fú de sajnálják a csadoros nőket, de sokszor alatta a legdivatosabb ruhák és legszebb ékszerek vannak, amit a nők egymás között mutogatnak, na meg a férjüknek. Nagyon sok nő önként hordja és ha hazajönnek sokan akkor sem veszik le. Egy tök fiatal csaj mondta egyszer, hogy nem is tudjuk milyen jó érzés, mikor felveszi a kendőt és senki nem bámulja az alakját, a mellét, hogy milyen a haja, hogy ez az milyen. Utálná azt az érzést, hogy meztelenül mászkáljon az utcán, nem véletlen mondják, hogy a kendő allah védelmező keze a nőn. Sok mindenbe nem látunk mi bele.

Magyarországon nincs csador, nincs hijab, nincs Korán mégis hány nőt ver a férje és így tovább.

2010. okt. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
100%
nálunk is van olyan kisebbség ahol vallás nélkül is a férj megy elöl, asszony hátul, öltözködés olyan h inkább csadort látnál, de sokkal kevésbé kulturáltak a kiabálásukkal mint egy muszlim pár
2010. okt. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
86%

"Egyébként, tudtommal régen a müezzineket megvakították, hogy ne lássanak a kerítések mögé, bár ez lehet hogy nem igaz."


Azt nehezen tudom elképzelni, mivel a müezzin az az "ének", amivel az imám a minaret tetejéről imára hívja a híveket.

2010. okt. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
76%

Az iszlám vallásnak nagyon sok szabálya van a férfi és nő viselkedésére vonatkozóan. Ezeket ők nagyon szigorúan veszik, és a nőt megpróbálják úgy korlátozni a szabadságában, amennyire csak lehet. Mivel ugye úgy gondolják, hogy a nő eleve kacér és csábító, aki romlásba viszi a férfiakat. Ezért egy esetleges házasságtörés vagy nemi erőszak a nők bűne. Mit csinálnak ezért? Két dolgot.


Először is törvénybe (vallási és világi) foglalják, hogy a nők gyengék és "védelemre szorulnak". Azaz egy férfi gyámsága alá rendelik őket. Ez a gyám gyerekkorban az apa, illetve annak halála esetén vagy idősebb fiútestvér vagy egyéb frfi rokon. Házasságkötés után a férj lesz a gyám, aki megszabja a nő visekedését. Természetesen csak a "védelme" érdekében. A valóságban is védelemről van szó, de nem a nőéről, hanem a férfi becsületéről és tulajdonjogáról. A nő ugyanis az arab kultúrában árucikk. A nőket anyagi javakként adják-veszik. Az apa tulajdonából a házasság során a nő a férj tulajdonába kerül. Ha pedig a tulajdontárgyon sérelem esik, akkor azt egy tulajdontárgyon esett sérelemként fogják elbírálni a bíróságon, és a büntetés olyan mértékű lesz, mintha anyagi kár érte volna a "tulajdonost", azaz a férjet. Ha pl. egy nőt megöl egy ember, aki nem a férje, akkor az illető ember a férjnek kártérítést köteles fizetni, általában anyagi javakban mérve. Ha egy nőt a férje öl meg, akkor őt nem fogják megbüntetni, mert az ember a saját tulajdonával azt csinál, amit akar. :P Ha egy nőt megerőszakolnak, akkor az az ő hibája, mert ugyebár a nő kacér, és biztos "jeleket adott" a másik férfinak, hogy szeretne közösülni vele. A nőt ezért megölik (áűltalában megkövezik). A megerőszakoló kártérítést fizet a nő férjének, de nem annyit, mintha megölte volna.


A másik dolog, amivel elérik azt, hogy a nő önként és dalolva vállalja a "dísztárgy" szerepét, az a pszichológiai ráhatás. Ezeket a lányokat arra nevelik, hogy "tisztességes dísztárgy" legyen belőlük. Azaz elhitetik velük, hogy a férfiak gonoszak, és csak a testük érdekli őket. Emellett elhitetik velük, hogy a fentiek miatt el kell takariuk a testüket, hogy ezzel "megvédjék" magukat a "gonosz" férfiaktól, és a tekintetüktől. Elhitetik velük, hogy ők a férjük nélkül egy fabatkát sem érnek, és hogy ők olyan kifinomult, drága tárgyak, akiket a széltől is óvni kell, nehogy megsérüljenek. Így lesznek a nők eleve szégyenlősek, akiket "zavar", ha egy férfi rájuk néz. Így fogják elhinni, hogy nekik szükségük van a csadorra, mert ez a "becsületük védelmét" szolgálja. Emellett pedig elhiszik, hogy ők maguktól képtelenek lennének megélni, helye6tállni egy férfi "gyámolítása" nélkül. Mert ugye ők "gyöngéd virágszálak". Ennek következménye lesz az, hogy a nők nem fognak kilépni az ajtón a férjük és a lepleik nélkül.


A "férjem jobban becsül, mint egy aurópai férj teszi a feleségével"-hozzáállás pedig már az agymosás következménye. A muszlim nők egyenesen sajnálják az európai nőket, akik dolgoznak, mert szerintük a férjek ezzel túl sok terhet rónak a feleségre, és nem engedik, hogy a nők egyetlen hivatását, az anyaságot gyakorolják kizárólagos jelleggel. Emellett nagyon sajnálják a nőket, mert a "gonosz európai férfiak" tárgyat látnak bennük, és így zaklajták őket. Amivel példaként szoktak jönni, az az, hogy a nőket meztelenül mutogatják magazinokban, reklámokban, és ezzel "eltárgyiasítják" őket. Azt, hogy a férj a feleségét negyven kecskéért vette az apjától, nem tartják "eltárgyaisításnak", hanem "ajándéknak", amiért a szülők felnevelték a lányt.


Hát ezért lehetséges az, hogy egyes agymosott európai nők képesek két méterrel a férjük után haladni, szigorúan a földet bámulva, és rettegve attól, hogy egy férfi rájuk néz.


Egyszer amúgy olastam egy interjút egy magyar muszlim nővel, aki azt mondta, azért viseli szívesen a csadort, mert mindig is szégyenlős volt, és mindig is utált uszodába menni, utálta a nyári ruhákat, mert sokat mutattak az alakjából. "Meztelennek érezte magát" rövidujjúban és térd felett érő szoknyában. Itt egy az egyben súlyos pszichés komplexusokról van szó...


Az, hogy a muszlim férfiak elhalmozzák a feleségüket (vagy feleségeiket) drága ruhákkal, ékszerekkel, csak a leggazdagabbakra igaz. Az pedig egészen érdekes, és egyben elferdült értékrendet mutat, hogy a nő egy arany nyakláncért vagy egy márkás ruháért képes eltűrni azt, hogy nem mozdulhat ki a lakásból a férje engedélye nélkül, nem mehet férfi orvoshoz (női meg nem nagyon van az arab világban), nem dolgozhat, azaz nem lehet saját keresete, a férjétől független tulajdona, nem válhat el a bántalmazó férjtől, stb., stb... Ezt magyarul "aranylitkának" szoktuk hívni. Csak az a baj, hogy a legtöbbjük számára a kalitka nem aranyból készül...

2010. okt. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
83%

És te ezt mindet olvastad, vagy van/volt arab férjed, esetleg közelről is láttál ilyet?


Csak azért, mert a múltkor nekem valaki nagyon okos volt, hogy az igaz történetes arabos könyvet olvasta és úristen milyen borzalmas ott a nőknek stb. Persze a könyv annyira igaz volt, hogy a hős és elnyomott jordán nő 2 éves korától az USAban nevelkedett nem is járt Jordániában azóta se. És egy csomó ilyen könyv van ám, mert manapság jól el lehet adni, ugyanis a nők szörnyülködhetnek szabadon a szegény szerencsétlen arab asszonyokon. Az se általános, hogy a nő nem dolgozhat, a Koránban benne van az is, hogy nagyon is SŐT a fizetése csak az övé azt csinál vele, amit akar.


Persze van olyan is, amiket te írtál, de ugye itt is van a részeges házmester felesége, akinek azt vallja a férje, hogy a nő nem ember és verve jó stb.


Nekem pl. több barátnőm házasodott, úgy néz ki én is be fogok, nem csak olvasok róluk.

2010. okt. 7. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
Ja a másik ez olyan, mint pl. előadják, hogy a nők nem is pletykálhatnak, meg ilyenek. Holott ugyanúgy kibeszélünk mindent, csak utána hozzá tesszük, hogy na hát ez Allahnak nem tetsző dolog, ne is beszéljünk erről és kész. Azért nem kell ám mindent bevenni!
2010. okt. 7. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
80%

Kedves Kérdező!


Nagyon sok tévhit él Európában az arabokról és a muszlim vallásról, de csak azért, mert nem ismerjük őket!!!


Egészen másképp élnek, mások a szokásaik, náluk mindent a vallásuk határoz meg, nekik ez teljesen természetes, hiszen ebben a világban nőnek fel.


Én 19 éve járok ki Egyiptomba rendszeresen munkáink miatt (átlagosan havonta 1 hétre), de sokszor voltam ott hónapokig folyamatosan, illetve 1 évig tartósan is éltem kinn Kairótól 300 km-re, a sivatagban, arabok között...


Nos, milliónyi élményem van, igyekeztem megismerni az arab embereket és a vallásukat is.


Nőként az első döbbenetes élményem volt, hogy a férfi gépkocsivezetőnknek hiába mondtam ezt-azt, ő kitartóan csak a férjemnek válaszolt a kérdéseimre...

Először ezen vérig sértődtem, de aztán rájöttem, hogy ezzel ő a tiszteletet adja meg, mert a szokásaik szerint ő nem szólhat egy másik férfi feleségéhez!

(Aztán később elértem, hogy velem is beszélgetett, de hihetetlenül tisztelt!)


Az eltelt évek során sok arab barátunk lett, eléggé belelátok az életükbe és mondhatom, sokkal jobban tisztelik a nőket, mint az európai férfiak!!!


Ne gondold, hogy ott a nők megalázott, alsóbbrendű sorban élnek, ezt mi sem bizonyítja jobban, mint az, hogy az ANYA a család feje, mindennek úgy kell lennie, ahogy ő kimondja! (Hiába a fiai már 50-60 éves emberek, azok szó nélkül hallgatnak rá.)


A számunkra furcsa szokásaik nekik teljesen természetesek, ugyanúgy mint az is, hogy életükben nem törekednek pompára (képesek olyan házakban lakni, amibe én a kecskémet sem kergetném be) viszont hihetetlenül boldogok a legnagyobb nyomoruk közepette is : Allah akarata szerint élnek!...


Az arab gépkocsivezetőnk vezetői stílusa hajmeresztő volt (de mindegyik arab így vezet!) minden hosszabb utazásunk alatt kb. 1 évet öregedtem, mert ő aztán vakmerően előzgetett bárhol, kicsit sem izgult, amikor a szembesávban kamion jött vagy tevekaraván, "Úgy lesz, ahogy Allah akarja!"... Ez az életfilozófiájuk!... (Ha meg kell halni, azt Allah így rendelte, ha túléljük, akkor Allahnak ez az akarata"...


Kedves Kérdező!

Ha meg szeretnéd ismerni az arab embereket, akkor szerezz be egy Koránt és először próbáld megismerni a vallásukat...

Fogadd el, hogy ők egészen másképp élnek, mint mi és ez nem feltétlenül rossz, nem biztos, hogy az a jó, ahogy mi élünk!


Hidd el nekem, hogy a legtöbb arab férfi a tenyerén hordozza a feleségét, csak ezt ők nem olyan látványosan kifelé intézik, mint mi itt Európában (sajnos, itt nálunk sokan csak kifelé élnek mintaházasságban, a falak között meg mocskolják, megalázzák, ütlegelik egymást)...


Mondjuk az sem véletlen, hány európai nőt tudnak meghódítani az arab férfiak, pont azzal veszik le a lábukról az európai nőket, hogy sokkal inkább a tenyerükön hordják őket, mint azt ők addig megszokták az európai férfiaktól!

2010. okt. 7. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 Salx Narval ***** válasza:
9%
Egy kis csámcsogni való, az arab világból. [link]
2010. okt. 7. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
52%
Utolsó előtti, amit Egyiptomról írtál igaz lehet, én is voltam ott. De azért hidd el, Iránban más a helyzet. Ott tényleg végeznek ki nőket, akiket megerőszakoltak. A S'aria törvényről hallottál? Annak is érdemes utána nézni. Koránt olvasni olyan, mintha az Újszövetség alapján ítélnéd meg a kereszténységet. Jaj, de szép, szeretetteljes vallás. És az is. De ott vannak az emberek. Na, ez a baj a mohamedán vallással is.
2010. okt. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!