Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Iszlám házasságokban már a...

Iszlám házasságokban már a mosoly is bűn?

Figyelt kérdés

Akárhány arab-európai vegyes házaspárt láttam eddig (férfi arab, nő európai, fordítva szerintem nem is létezik), a felállás a következő volt: a férfi európai stílusú öltözetben nagy komolyan masírozik, mellette (sokszor mögötte) a feleség, fekete csadorba bebugyolálva, amelyből csupán a rezzenéstelen, néha fanatikus tekintetű arca látszik ki. De még ha csador nincs is, akkor is úgy tűnik, mintha a hölgy be lenne programozva...


Ezzel végül is semmi bajom, hiszen ahány ház, annyi szokás. De oly sokszor ér például minket, magyar férfiakat a vád, hogy érzéketlenek, tuskók vagyunk a párunkkal, bezzeg a nyugat-európaiak, vagy az arabok mennyivel figyelmesebbek... Számomra az a természetes, hogy ha szeretek egy lányt, akkor azzal együtt, kézen fogva sétálunk, mosolygunk egymásra, önfeledten beszélgetünk a világon mindenről. Fontosak vagyunk egymás számára, de próbáljuk megtalálni az örömet is az életben. És egyenrangú félként kezeljük egymást, hiszen értelmes emberek között ez magától értetődő.


Engem eddigi élményeim mindenesetre nem győztek meg, hogy közel-keleti barátaink annyira a tenyerükön hordoznák az oldalbordájukat. Nem piszkálódásképpen tettem fel a kérdést (ettől persze nyugodtan meg lehet kövezni), de kíváncsi lennék mások véleményére is.


2010. okt. 6. 22:09
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
46%

"És te ezt mindet olvastad, vagy van/volt arab férjed, esetleg közelről is láttál ilyet?"


Én arab szakot végeztem...

2010. okt. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
48%
Az egyetemen megtanultad, de nem tapasztaltad tehát. Nagy különbség.
2010. okt. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
55%
Nézd, ha a fél életed az arab világ tanulmányozásával megy el, akkor van némi jogalapod arra, hogy kijelents dolgokat. Amúgy érdekes maga a kultúra, csak a hozzáállás az, ami nem oké.
2010. okt. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:

Tehát Magyarországon csak városi legenda a családon belüli erőszak? Minden férfi a tenyerén hordozza párját és mindenki kézen fogva andalog és tiszteli, megbecsüli egymást?


Ugyan már az élet nem fekete és nem fehér. Több millió ember él a közel keleten még ha van sok barátod sem vonhatsz le következtetést. A másik pedig például a cigány kultúrában is a férfi háta mögött megy a nő (nézd meg, ahogy vonulnak), Japánban, Koreában szintén ez a szabály, a férfi elöl a nő mögötte.

2010. okt. 9. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:

Nem olvastam minden választ de a legjobb barátnőm három éve ment hozzá egy arab férfihoz, az ő "tapasztalatait" írnám le:

Amit az egyik válaszban írtak, hogy a csador alatt a legdivatosabb ruhák és ékszerek vannak, igaz. A barátnőm itthon csak hijabot hord hosszú ujjú pólóval és nadrággal, azt is csak utcára, vagy ha olyan férfi vendég érkezik hozzájuk, aki nem családtag. A férje egy hihetetlenül kedves és udvarias ember, engem abszolút a barátnőm testvérének tekint, a páromat is családtagként látja, így előtte nem kell hijabot viselnie a barátnőmnek. A barátnőm a házasság előtt igazi "plázacica" volt, de mikor először láttam hijabban, mondta, hogy régen mindenki a mellei a haja, a ruhái, egyszóval a külseje alapján ítélte meg, most pedig arra figyelnek, hogy ki is ő igazából :) Ő és a férje azt mondták, hogy "A hijab és a csador Allah védelmező keze a nőn, de otthon az arab nők a legnagyobb k*rvák" ezt így, szó szerint :)


A lényeg az, hogy ott is ezer féle házasság van, mint bárhol máshol a világon, de a barátnőm és a férje elmondása szerint ott a hihetetlenül jó házasságok vannak többségben, és őszintén szólva vannak pillanatok, amikor igazán irigylem a barátnőmet a hijab miatt :)

2010. okt. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
Én is önként döntöttem úgy, hogy felveszem, köze nem volt hozzá arab pasinak.
2010. okt. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
Ja és nézzünk már meg egy Szűz Mária ábrázolást, ez nem elnyomó arab találmány.
2010. okt. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:

Szűz Mária kétezer évvel ezelőtt élt. Az akkori kornak megfelelően öltözködött.

Azonkívül könnyű egy európai országban arabfeleséget játszani. Menj ki Szaud Arábiába vagy Iránba és sok sikert hozzá.

2010. okt. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
Jaj ne már, a magyar hajadon szó, nem rémlik? Szerintem a férjezett nők még a múlt században is kendőt kellett hogy hordjanak, hiszen láthatunk a mai napig idős hölgyeket kendőben (többek közt az angol királynőt is)Nem tudom melyik korban ért ez véget, de az biztos, hogy ez nem több ezer éve volt. és mikor kezdtek a nők nadrágot, mini szoknyát hordani, azt sem olyan régen. A múlt század elején még ledér nő volt akinek látszott a bokája. Úgyhogy hosszú szoknya, kendő itt is megvolt Európában.
2010. okt. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
Akkor menj vissza a "szakodra" és tanulmányozd európa közepén az európaiak közt az arab házasságokat. ^^ Egyébként az arabok nem csak abban a két országban élnek, itt sem a szabolcsi cigányok házasságáról ítéljük meg az átlag magyar házaséletet.
2010. okt. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!