Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » "Békés Gáspár" nevű ateista...

"Békés Gáspár" nevű ateista férfi megtiltaná a keresztelést, (A férfi saját állítása szerint környezetvédelmi ügyekben dolgozik szakértőként a Városházán.) Mi a véleményetek?


2023. márc. 21. 17:41
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
54%
#10 a különbség annyi, hogy a zsidók és a muszlimok általában nem olyan képmutatóak mint egy átlag keresztény. Ott kevésbé jellemző, hogy ilyet csak “szokás” miatt csináljanak, mert “jajj mit fog szólni a nagyi” hanem valódi vallásos neveléssel történik párhuzamosan.
2023. márc. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
77%
#10 Én ellenzem a körülmetélést is, mert a gyereknek lenne joga dönteni a teste fölött. (Ugyanígy az se tetszik, amikor fülbevalót erőltetnek egy csecsemőre.) Az, hogy ez ritkábban merül fel ateista körökben, azért is lehet, mert a zsidó és muszlim közösségek itt, Magyarországon és a környező országokban nem szoktak belepofázni mások életébe, a keresztények közül meg sokan elvárják, hogy az ő hobbijukhoz legyen igazítva a törvénykezéstől kezdve minden.
2023. márc. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
85%

#11


Nálunk pont ez a helyzet a családban.

Az unokaöcsém nincs megkeresztelve (3 éves) de nagymamám már egy ideje mondja, hogy meg kellene keresztelni. Sőt, időnként kifejezetten fel van háborodva, hogy nincs megkeresztelve...

Úgy, hogy a gyerek teljesen szekulárisan van nevelve, a egyáltalán nem esik szó vallási témáról előtte...

De nagymama meg erőlteti a keresztséget, "mert ez így szokás".


#5 voltam.

2023. márc. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
89%

A körülmetélés egyébként szerintem egy komplexebb téma mert ott már vannak mellette pro és kontra érvek is és amellett is ha jól emlékszem (régen olvasgattam utána), hogy ha gyerek korban történik akkor könnyebben és jobban hozzá szokik ahhoz, hogy ott egy védő rész hiányzik.


Persze a vallási okokból kifolyólag csinálni már más kérdés.


Emellett egyébként azért is lehetnek sokan jobban kiélezve a kereszténységre mert a kormány és a kereszténység között elég erős kapocs van amivel a szabad vallás gyakorlásnak is beintenek.

2023. márc. 22. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
80%

Ateistaként mondom, hogy a vallási szertartások tiltását nem érdemes erőltetni, amennyiben az nem okoz kárt a kisgyermekben. Mert vallásszabadság van.

A körülmetélés esete speciális, hiszen tudjuk, hogy világviszonylatban sok csecsemő hal bele ebbe az "ártatlan" beavatkozásba.

A 10-es hozzászóló rosszul tájékozott, ugyanis a keresztény USA igenis metélkezik. Sok olyan házasság van, ahol felnőtt korban is körül kell metéltesse magát a férj-jelölt, különben nem veheti el a keresztény menyasszonyt.

A női körülmetélés pedig mindennek a csúcsa, iszonyatos barbár tett.

Ehhez képest a nem konszenszuális keresztelések csak az egyházakkal kapcsolatos adatok hamisításában okoznak észlelhető eredményeket.

2023. márc. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
62%

"A női körülmetélés pedig mindennek a csúcsa, iszonyatos barbár tett."

Ez nem tiltott? Vagy van olyan elmaradott, barlanglakó hely ahol még ezt gyakorolják?

2023. márc. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
89%
#16 Afrika több országában ez a bevett, és a külföldre migrálók gyakran tartják ezt a szokást.
2023. márc. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 Fero89 ***** válasza:
87%

Először is minek az idézőjelek a fickó neve köré, talán nem így hívják, esetleg ez valami művésznév?

Másodszor, ha kitalálna valaki egy szertartást, amiben a csecsemők fejére mustárral kecskefejet rajzolnának, hogy így ajánlják a gyermeket sátán uruk kegyelmébe, a keresztények nem győznének háborogni, és az egész betiltását követelni.

Harmadszor, mi ez hogy "A férfi SAJÁT ÁLLÍTÁSA SZERINT környezetvédelmi ügyekben dolgozik szakértőként a Városházán." Ezt úgy állítod be mintha az ő kitalációja lenne, miközben az általad belinkelt (immár több mint két éves) 'híradó' részlet is ezt állítja.

Negyedszer mi köze az állásának a vallási véleményéhez. Ha ő lett volna Karácsony teológiai szaktanácsadója akkor lenne értelme a kérdésednek ilyen formában. De egy környezetvédelmi szakértő esetében mi a fészkes fenét számít, mit gondol a keresztelésről. Én sem az alapján keresek asztalost, hogy melyik tudja leggyorsabban elsorolni a hét szentséget.

Ötödször, mind a videó, mind az alatta lévő kommentek remekül rávilágítanak arra a beteges áldozati mentalitásra a keresztények nem elenyésző hányadánál, hogy aki valamiben nem ért egyet velünk, az GYŰLÖLI a keresztényeket. Szegény keresztényeket, akik a társadalom többségét teszik ki, és mégis el vannak nyomva attól hogy ennek a GYŰLÖLKÖDŐ gonosz ateistának lehet véleménye valamiről.

2023. márc. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
90%

"A körülmetélés egyébként szerintem egy komplexebb téma mert ott már vannak mellette pro és kontra érvek is és amellett is ha jól emlékszem (régen olvasgattam utána), hogy ha gyerek korban történik akkor könnyebben és jobban hozzá szokik ahhoz, hogy ott egy védő rész hiányzik."


Ez legfeljebb amellett érv, hogy a korai körülmetélés jobb, mint a későbbi. Amellett nem, hogy miért jobb körülmetélni, mint nem metélni körül. (Leszámítva persze amikor orvosilag indokolt, de azt nem tudhatod előre csecsemőkorban.)


#16 a női nemiszerv-csonkítás mindenhol tiltott, de a szokásokat nehéz kiirtani.

2023. márc. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim válasza:
26%
Nem értem mi baja van a környezetvédelmi szakembernek a kereszteléssel ez az ő munkáját semmiben nem befolyásolja.Vallásszabadság van a keresztény szülőknek jogukban áll dönteni gyermekük kereszteléséről.
2023. márc. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!