Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha a dalai láma valóban egy...

Ha a dalai láma valóban egy bölcs spirituális vezető, mégis miért molesztált egy ártatlan kisfiút sok ember szeme láttára?

Figyelt kérdés

Szeretném megkérdezni, hogy ha a dalami láma valóban egy bölcs, mély spirituális vezető, akkor mi az oka annak, hogy egy ártatlan kisfiút molesztált? Arra kérte, szopogassa a nyelvét!


[link]


Mégis mit képzel magáról a dalai láma? Miért bántalmazza ezt a kisfiút? Van fogalma arról, milyen lelki sérülést okoz ezzel a kisfiúnak?



2023. ápr. 11. 13:58
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Én is felkaptam erre a fejem, de úgy tudom, hogy Kelet-Ázsiában az ilyesmi kulturálisan elfogadható. De ha esetleg rosszul tudom, és a dalai láma tisztában volt vele, hogy mit csinál, akkor elnézést kérek, és ebben az esetben valóban mélyen megvetendő amit tett.
2023. ápr. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
45%
87 éves. Nem elfogadható, amit tett, de idős, mentálisan beteg lehet, azon sem csodálkoznék, ha fel sem fogná, mit tett. A közösség helyében azonnal 'nyugdíjaznám' alkalmatlanságra hivatkozva. Ez lenne a helyes lépés.
2023. ápr. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%

Tibetben a nyelv kinyújtása a tiszteletadás jele vagy az üdvözlés egyik formája. A népi hagyomány szerint az "ördög" nyelve fekete színű, ezért ha tibetiek találkoztak, kinyújtották a nyelvüket, hogy a másik lássa, nem fekete. Hasonlóan a mifelénk üdvözlésként használatos kézfogáshoz: láthatod, nincs fegyver a kezemben, barátságosak a szándékaim.

Mindemellett ez egy rendkívül szerencsétlen epizód volt, rutinos közszereplőként a Dalai Láma átgondolhatta volna, milyen visszhangja lesz a dolognak. Egyébként a gyermekmolesztálás az, amikor valaki szexuális kielégülés céljával jellemzően a nyilvánosságot kerülve abuzál egy kiskorút. Itt ilyesmi nem történt.


[link]

2023. ápr. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%
A kinyujtást magyarázza de a nyelv szopkodást nem.
2023. ápr. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%

Nem szopkodott senki nyelvet.


Valószínűleg egy nagyon szerencsétlen vicc volt az egész.

Mondta a srácnak, hogy adjon puszit, adott.

Utána mondta, hogy a szájára is adjon, oda is adott.

Ezután valószínűleg viccet akart csinálni abból, hogy a gyerek gondolkodás nélkül megtett bármit amit mondott és ekkor mondta, hogy szopogasd a nyelvem. Ezután kinyújtotta a nyelvét, de amikor a fiú szemmel láthatólag megtette volna, akkor nevetve eltolta magától.


Egyrészt más dolgok számítanak az ő szubkultúrájában tabunak. Ázsiában sok helyen teljesen elfogadott üdvözlés a szájrapuszi.

Másrészt látszott a felvételen, hogy abszolút szexuális töltet nélküli volt, poénnak szánta.

De rendkívül szerencsétlenül sült el az egész.


Én személy szerint nem gondolnám, hogy Tendzin Gyaco pedofil lenne. Valószínűleg fel sem merült benne, hogy ez mennyire pedofil áthallású cselekedet volt, és egy ilyenért a világ többi részén ízekre szednék.

2023. ápr. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Köszönöm a 3. válaszoló válaszának a kiegészítését. Így már kerekebb a történet.


Üdv,

4.

2023. ápr. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Van egy amcsi mondás, hogy ha úgy néz ki, mint egy kacsa, úgy jár, mint egy kacsa, úgy hapog, mint egy kacsa, akkor az egy kacsa.

Akit Hollywood, a mainstream media, a liberalis kormányok évtizedek óta ennyire ajnároznak; az csak azért van, mert közéjük tartozik arany orástul, oltás propagandástul, elfogadhatatlan hajlamostul.

2023. ápr. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
88%

Leszámítva a fenti magyarázatokat, ha kéjelegni akart volna, akkor ezt nem nyilvánosan teszi.


Másrészt pedig ennyi idősen valószínűleg már nincsenek is ilyen irányú igényei. Én még csak negyvenes vagyok, de már nekem is jelentősen csökkent a libidóm.

2023. ápr. 12. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
29%

Ennyi idősen már nem tudja külön választani mikor van nyilvánosan és mikor nincs.

Libido? Meg lehet nézni mit csinál joe biden ennyi idősen. Ezeknél teljesen másképp működik.

2023. ápr. 12. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
49%

“A szív bőségéből szól a száj.” - lényegtelen, hogy ezt egy másik vallás mondja.

Az idős, mentálisan leépült embereknek is olyan gondolataik törnek felszínre általában, amik ösztöni szinten vannak jelen az agyuk különböző állományaiban.

Ha ezt figyelembe vesszük, gondoljunk bele, hogy ha ez nyilvánosan megtörtént, mennyi borzasztó dolgot követhetett el kiskorú gyermekek ellen, ami talán soha nem lát napvilágot?

Egyesek belemagyarázzák, hogy “ez más kultúra, teljesen mások a szokások”. Igen, létezik, hogy KÖZELI rokonok szájon csókolják egymást, de én még nem hallottam arról, hogy egymás nyelvét szopogatnák.

2023. ápr. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!