Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A vallások valóban el akarták...

A vallások valóban el akarták venni az emberiségtől a techonológiai fejlődését ? Mi lenne ha nem lenne semmilyen vallás?

Figyelt kérdés

Tudom fantasy kérdés de érdekel hogy a vallások csak hátráltatták a fejlődést

Ha nem lenne vallás akár már rég terraformálhattuk a marsot vagy a gázoriások egyik holdját? Vagy a földből egy olyan planéta pusztítót csinálhattunk volna mint amilyen az ébredő erőben a starkiller bázis?



2023. ápr. 12. 20:41
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
71%

Ez ugye vallási kategória? Akkor legközelebb oda tedd.

Amúgy meg: vótmá'


Röviden: a legtöbb vallás NEM akarja elvenni a fejlődést - CSAK az eretnek gondolatokat.

Tehát az tilos, ami valami miatt nem illik a vallás koncepciójához.


Én úgy gondolom, hogy ha egyáltalán nem léteztek volna vallások, akkor még talán az ókorban lennénk.

VISZONT!

Ha kb. 500 éve szűntek volna meg a vallások, akkor már valóban a Marson lennénk, és nem létezne nyomorék vagy rákos ember.

2023. ápr. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
36%

A hit és a tudomány kéz a kézben jár.

[link]

2023. ápr. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 Lucifer-666 ***** válasza:
58%

Ez a fantasy:

[link]

2023. ápr. 12. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
75%

A vallásokkal az a helyzet, hogy van egy sajátos elképzelésük van a világról, amiből nem engednek. Ebből kifolyólag semmi olyat nem fogadnak be, ami ellenkezik a hitnézeteikkel, akkor is, ha az bizonyítva van (a legtöbb vallással ez a helyzet, nem tudom, van-e kivétel).

A tudomány viszont éppen arra tanít, hogy ha bebizonyosodik valamiről - pl. egy kedvelt elképzelésünkről, - hogy tévedés, akkor el kell engedni, és hagyni kell, hogy az új információ felülírja a régit.

A vallás tehát hátráltatja a fejlődést.


A tudomány és a vallás két totálisan egymásnak ellentmondó rendszer. Nem csak azért, mert a vallás a maga szubjektív igazsága miatt nem fogadja be a dogmáinak ellentmondó bizonyított tényeket, hanem azért is, mert a vallás a bizonyítatlan dogmáit tényként hirdeti.

A tudomány viszont semmit nem vesz ténynek addig, amíg az nincs megfelelően bizonyítva.

2023. ápr. 13. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem régebbi időkben volt haszna inkább a vallásoknak.


Manapság lecsökkent a szerepe de pár esetben még lehet hasznos mint például megnyugvást nyújthat az embereknek. Bár ha így nézzük akkor pont, hogy hátráltathat is mert amíg ott van egy ilyen kézenfekvő módszer addig sok ember ehhez fordul egyéb stressz csökkentő módszerek helyet (agy kontrol technikák például vagy hasonlók) amik így nem kapnak annyira nagy figyelmet, nem terjednek el elégé és ezáltal sokak a vallás helyet egyéb kézenfekvő módszerekhez nyúlnak (alkohol, dohányzás) a stresszes helyzetekben.


Mindezektől függetlenül mára nem maradt olyan szerepe amit ne lehetne jobban csinálni vallás nélkül.


Az olyan gyöngyszemekről már nem is beszélve mint a kreacionizmus, laposföld, Isten megvéd a betegségektől felfogás, az sátán bélyegezés, ....


Azt nem tudom mennyi előnnyel járt volna, de szerintem előrébb járnánk ha X száz éve megszűnt volna már a vallás. Erkölcsi szempontból is célra vezetőbb lenne, ha nem a több ezeréves sok esetben barbár nézetteket akarnák levetíteni a mai időkre kényszeresen.

Még egy dologgal kevesebb lenne ami miatt gyűlölködhetnek, gyilkolhatják egymást az emberek.

2023. ápr. 13. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
54%

Igaz és nem igaz. Nem igaz, mert ezt arra alapozzák, hogy a középkorban eretneknek nyilvánították Brunot vagy Galileit, de ezt nem tudományos munkásságuk, hanem vallási álláspontjaik miatt tették.


Most pedig lépjünk egyet hátrébb, hogy megértsük, miért igaz:

Társadalomban élünk, amely összetartó ereje a normák összessége, pl. az erkölcsi normák. MINDIG "üldözték" a tudományt, ha az megszegte az erkölcsi normákat, most se szabad pl. élve boncolni, embert klónozni... stb. Emiatt a sötét középkorban élnénk most is? :)

2023. ápr. 13. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy itt nagyon sokféle következménye lehet a változtatásoknak.


Jujo23 például levezette, hogy egyik oldalról miért nem lenne változás a tudományban. De másik részről például a vallás nem nagyon segítette elő, akár hátráltatta is azt, hogy a nők és a férfiak egyenlőek legyenek. Nagyobb egyenlőség esetén több női mérnök, tudós, orvos, stb. lehetett volna akiknek az eredményeik lehet nagyban előre lendítettek volna egy-egy területet. Lehet, hogy ma még gyógyíthatatlan betegségek már gyógyíthatóak lennének vagy megelőzhetőek.


Persze a vallás eltörlésével nem lett volna egyből női egyenjogúság, nem törlődött volna el egyből a rasszizmus, ...

De egy már sokkal fejlődőképesebb erkölcs terjedhetett volna el a merev régiek helyet ami megkönnyíthette és gyorsíthatta volna ezeket a folyamatokat. De akár hátráltathatta is volna őket. Nem lehet tudni.


Ez persze nem változtat azon, hogy egy jobb erkölcsösebb jövőre törekedjünk, építsünk ami elősegíti a fejlődést és az emberek boldogságát.

2023. ápr. 13. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Én kvázi azért kérdeztem mert a történelem engem érdekel és töbször elgondolkodtam hogy a történelem során mint pl Galilei a heliocentrikus világképet igazolta és sok planétát felfedezett az akkori ezsközőkkel ami sokat dobott volna a mai űrkutatáson de az egyház ezt nem fogadta el és Galileit megfenyegették hogy vonnja vissza ezt a képletet, a geocentrikus hülyeség és még sokáig ez a világkép befolyásolta az emberiséget és emiatt csak az 1950 évektől kezdődött meg az űrutazás pedig ha a heliocentrikus világképet elfogadták volna anno akkor már lehet 30 évvel ezelőtt eltudtunk volna jutni az űrbe

Tudom a két világháború miatt inkább a halálosztó szerkezetel fejlesztésére mentek rá

És még #7

"Nem lenne egyenjóguság a vallás nélkül"

Értettem hogy mire akartál célozni de akkor a nőket boszorkányként kezelték ha olyat csináltak egy férfit nem égettek el ha gyógynövényekkel gyógyitott de ha egy nő ugyanezt csinálta akkor azt már megölték szóval nem értem hogy hol volt akkor a női egyenjogúság

2023. ápr. 13. 14:35
 9/20 anonim ***** válasza:

7es vagyok.

Én nem írtam azt amit idéztél.

Ezenfelül azokban az időkben is már előrébb lettek volna, előbb eljöhetett volna az egyenjoguság ha nem hittek volna mindenfélében.

2023. ápr. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

+ a boncolás ami hatalmasat dobott az orvostudományban megismerhettük az ember anatómiáját a szervek elhelyezkedését

mikrobiológia segítségével valahol már egyszerű sejtekből egy egész szervet tudunk alkotni pl egy szívet vagy májat olyan szerveket amik tökéletesen helyettesítik az eredeti szerv feladatát a számitógép felépitése rendszere sokat fejlődött fel nem lehet fogni hogy egy kis műanyag darabbal segitségével kitudjuk vetíteni a kedvenc játékunkat egy gépet ha felnyitunk egy 15. Századi vallással megvakitott embernek akkor az biztos kivégezne minket eretnekségért

pedig ez szimpla technológia amiket nálam 1000x okosabb emberek találtak ki

akkor ott van a hadviselés ami negatív értelemben mondom

Mik voltak a középkor fegyverei? Kard, ló, páncél meg katapult

Most pedig lézeres célzó rakéta elháritó lopakodó bombázó amiket én már űrhajónak nézek mert annyira királyul néznek ki

Ezeket sokszor megcsodálom hogy micsoda mérnöko munka lehet benne és rendkívül sajnálom hogy egy ókori ostoba buta ember mesebeli történetei amiket kitalált és le is írta

Egy kib@sz@ott könyv határozta meg az egész emberiség történetét

A mai laposföld hívőknek meg a többi ilyen szektásoknak nincs hagy hatalmuk itt a modern világban legalább is itt Európában semmit sem tud a sok szekta vissza venni esetleg Afrikában mert ott még van esélyük

Kiskoromban be tudtak etetni ezze a sok maszlaggal de ma is amikor a főtéren járok (nem pesten lakom) a templom az szép bemegyek körbe nézegetni na volt egy eset

Bent volt 3 ember akik imádkoztak és volt 8-9 ember akik a templom belsejét fotózták meg smároltak a jézus szoborral ennyire tisztelik de nem bánom XD

2023. ápr. 13. 14:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!