Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mikor jöttél rá hogy nem...

Mikor jöttél rá hogy nem létezik a keresztény Isten?

Figyelt kérdés
Megdöbbentett a hír?

2023. ápr. 17. 11:18
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
78%
Mikor elgobdolkodtam, hogy egy jóságos, mindenható istennel nem összeegyeztethető a világunk.
2023. ápr. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
52%
Úgy érted, mikor jöttem rá, hogy létezik? 🙃
2023. ápr. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Vallásos neveltetésem ellenére, kiskoromban mindig is éreztem a hiányát. Istennek.

Mások felé tanúsított elragadtatását képzelgésnek tituláltam, annyira hitték hogy van Isten, hogy végül lett...őnekik. Az elméjük megtréfálta őket és kifordította a teljes lényüket önmagukból, a Biblia vezette cselekedeteiket és nem egyszer igazságtalanságaikat a JÓ nevében.

Megpróbáltam én is az ő szemükön keresztül látni a világot, ha nem is hitbéli akarat, inkább odatartozás miatt, de tudtam kakukkfióka vagyok, mert képes vagyok a gondolkodásra és "reálisan tudom szemlélni ezeket a dolgokat", ez végett nem tudok hódolni a keresztény istennek.

2023. ápr. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
73%
Elég hamar, kb amikor rájöttem, hogy milyen hatalmas ellentmondás van aközött amit hirdetnek, és a valóság között.
2023. ápr. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 Metionin ***** válasza:
53%
Engem nem neveltek vallásosan, így eleve nem hittem sosem. Mikor kellett járnom hittanra meg olvasni a Bibliát, akkor az alapján is szkeptikus voltam már elsős koromban, később, ahogy egyre többet tudtam meg a vallásokról, úgy lett egyre minimálisabb az esélye, hogy valaha is higgyek ilyesmikben.
2023. ápr. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
25%
Megjött a napi úszítós kérdés...Miért nem hagytok minket békén a fenébe?
2023. ápr. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 NTBS ***** válasza:
46%
Szerencsére már rájöttem, hogy Létezik.
2023. ápr. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 Demion ***** válasza:
76%

#6

"Miért nem hagytok minket békén a fenébe?"


Lássuk csak:

- ti akartok az ókori könyveket alapján mindenkire érvényes törvényeket hozni,

- ti vegzáltok és keserítitek meg mások életét (melegekét például) az állítólagos erkölcsi felsőbbségetekre hivatkozva,

- ti nyomatjátok az iskolákban a kötelező hittant.


Majd mindezek után, ha kaptok néhány egyszerű kérdést, például miért gondoljátok, hogy az istenetek létezik, vagy honnan tudjátok, hogy a Biblia igaz, esetleg azt látjátok, hogy a társadalom egyre kevésbé hajlandó a ti elavult erkölcsi értékrendetek alapján élni, akkor azonnal áldozati pózba vágjátok magatokat és keresztényüldözést kiabáltok.

2023. ápr. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Én nem tudum hogy létezik e, vagy sem.

Ha van, nem hiszem, hogy ő teremtett mindent.

Ha nincs, nem hiszem, hogy csak úgy minden magától jött létre.

2023. ápr. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
33%

Mi az, hogy keresztény Isten? Az ember lehet esetleg keresztény, Isten nem.

#8 itt senki nem erkölcsi felsőbbrendűségre hivatkozik. A hit kérdés magánügy, de a kultúrában és a társadalomban igenis megfigyelhető egy erkölcsi züllés. Nem is akármilyen. Had lehessen már ez ellen felszólni, ez ellen tevékenykedni. És ha már melegek lett a példa, ha az lmbtq csoportok lobbizhatnak a melegek elfogadása mellett, akkor a hívők is lobbizhatnak a keresztény értékrend mellett. Vagy mindkettő, vagy egyik sem gondolom ebben egyet értesz.

2023. ápr. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!