Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves keresztény lélek...

Kedves keresztény lélek társak😊. Mi a véleményetek a keleti tanokról és a karmáról? Miért nem létezik szerintetek?

Figyelt kérdés

2023. febr. 5. 09:39
 1/7 Lucifer-666 ***** válasza:
44%
Szerinted miért létezik? Hogyan működik? Miért úgy? Mi irányítja?
2023. febr. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%

Kedves kérdező!

Úgy sejtem, ez már a sokadik ilyen jellegű kérdésed, és meg nem állhatom, hogy leírjam a véleményemet. Próbálom tömören megfogalmazni.

Attól, hogy a te világnézetedtől eltérő, más kultúrákban létrejött filozófiákat, vallásokat, hitrendszereket próbálsz meg "lehúzni", jelentősség vagy hitelesség szempontjából megkérdőjelezni, attól a te meggyőződésed nem lesz nagyszerűbb.

Ha bizonytalan vagy a hitedben, akkor erősítsd meg azt a bölcsesség, az értelem, a jótanács, a tudomány, a lelki erősség, a jámborság, és az istenfélelem gyakorlásával.

Ha ezen a fórumon az emberek megerősítik neked, hogy más vallások elképzelései hitványabbak, attól csak kevély leszel, ami ugyebár a hét főbűn egyike.

2023. febr. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen van bennem egy felsőbb rendűség érzés. Már az is baj hogy szeretem hogy keresztény vagyok? Majd kiküszöbölöm, de próbáljunk a kérdésre koncentrálni
2023. febr. 5. 11:17
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a keleti tanok semmivel sem rosszabbak például a kereszténységnél.

Bármilyen szempontot nézünk, átlagosan semmivel se maradnak le, néhol még jobbak is, mint amit a kereszténység hirdet.

2023. febr. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
menyország és pokol, tetteid határozzák meg , hogy a lelked melyik helyre vándorol. mi is a lényeges külömbség?
2023. febr. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én azt tartom érdekes kérdésnek, hogy ki dönti el az ítéletét, "karmáját" az embernek halála után? Ezt valami személytelen törvényszerűség irányítaná? Számomra nehéz elképzelni, hogy mindez személyesség nélkül működhet.

Keresztény vagyok, de nem hiszem, hogy ugyanabban a testben támadunk fel (hagyományos felfogás ez lenne?), és nem zárom ki a lélekvándorlást sem.

2023. febr. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az hogy “keleti tanok” az túlságosan tág kategória.

De magában a karmában nem hiszek. Úgy néz ki szerinted, hogy vissza száll a rossz? Vagy mondhatod azt, hogy aki erkölcstelenül él az a következő életében fog szenvedni miután újjá született. De nem fog emlékezni a korábbi életére, ezért nem fogja tudni, miért kell bűnhődnie, ami miatt értelmét veszti az egész.

2023. febr. 6. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!