Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek melyik emberiség...

Szerintetek melyik emberiség csoport élete a könnyebb és egyszerűbb a hívő emberek élete vagy a nemhívő emberek élete a könnyebb és egyszerűbb?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 20. 18:22
A kérdező szavazást indított:
A hívők élete, mert ha hisznek Istenbe vagy Jézusba van minek hálát adniuk az embereknek.
Annak az élete a könnyebb és egyszerűbb, akik nem hisznek semmibe, mert nem fenyegeti őket semmi lelkifurdalás, hogy valaminek számot kell adni.
14 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
28%
Ez a világ nem az élet, ez az iskola. Az igazi élet a Mennyben van. Ahová csak az igaz életűek kerülnek be, erre a legjobb recept Jézus követése. Mindenről számot ad mindenki, akár tud róla, akár nem, akár elismeri ezt, akár nem.
2023. ápr. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
25%

A világiaknak jóval-mondhatnám összehasonlíthatatlanul könnyebb.


Máté 7-


13.

Menjetek be a szoros kapun. Mert tágas az a kapu és széles az az út, a mely a veszedelemre visz, és sokan vannak, a kik azon járnak.

14.

Mert szoros az a kapu és keskeny az az út, a mely az életre visz, és kevesen vannak, a kik megtalálják azt.

2023. ápr. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
78%

Egyiknek se könnyebb, illetve nem ez határozza meg. Például egy haknis amerikai keresztény élete sokkal könnyebb, mint egy szír keresztény élete, egyik elmegy a gyülekezetbe, dülöngél gitáros zenére kicsit ájtatos képen, bólogatva hallgatja a nagykenetű pásztorokat, majd hazamegy biztonságban. Egy szír keresztény sokszor saját vérével tesz tanúságot hite mellett, mert üldözést szenved Krisztusért.

S látod, mind a ketten hívők.


De például a vaskalaposabb iszlám világban élő ateista élete se lehet könnyű, ahol könnyen elföldelve találja magát, ha kiderül róla, hogy hülyeségnek tartja az egész Mohamed-story-t.

2023. ápr. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
96%

Én azt gondolom, hogy az ateistáknak könnyebb. Sok olyan kérdésbe bukkantam itt bele, amelyek arról szólnak, hogy a hívőknek konkrétan a semmi miatt van bűntudatuk. Nem lehet könnyű úgy élni, hogy valaki az alapvető dolgokat is megtagadja magától, és még csak a gondolatai, apró tettei miatt is szinte fél, hogy mit fog vajon gondolni erről Isten.(nemcsak a házasság előtti sexre gondolok) Nem lehet egyszerű.


De azt megjegyzem, hogy nem az erkölcstelenséget hirdetem ezzel. Az nem igaz, hogy a nem hívőknek nem kell leszámolni a lelkiismeretükkel. Akinek van jó erkölcsi érzéke, annak van lelkiismerete.

2023. ápr. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
96%
Nekem azóta könnyebb, amióta megtértem. Most is történnek olyan dolgok, amiken felhúzhatnám magam, vagy elkeseredhetnék, de máshogy állok ezekhez hozzá, mint korábban, ezért könnyebb. Minden reggel meghívom Jézust, hogy menjünk együtt :)
2023. ápr. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
97%

Volt a gyakorin egy hívő kérdező aki a vallása miatt folyamatosan azon kattogott, hogy el ne kövessen valamilyen bűnt.

Számára nehezebb volt hívőnek lenni.


De van akit például megnyugtat a gondolat, hogy ott van Isten aki vigyázz rá és hogy az elhunyt szeretteivel újra találkozni fog, ahogyan ha meghal akkor ott neki sem lesz vége.


Nekik könnyebb.

Ahogyan egy ateisták közül is van akinek nehezebb lehet szembenézni mindennel és vannak akik tudják kezelni a stresszt ismernek erre módszereket.


Sem a teista sem pedig az ateista nem egy olyan homogén ember csoport, hogy egy ilyen következtetést le lehessen vonni.


Ezenfelül ajánlom figyelmedbe a korábbi ugyan erre vonatkozó kérdések olvasgatását.

2023. ápr. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
56%
Azt nem állítanám,hogy könnyebb egy hívő ember élete,mint egy hitetlené,de egészen biztosan boldogabb bármilyen körülményben.
2023. ápr. 21. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Max a nemhívők mindent amiket elértek, azt mind csak maguknak köszönhetik. Magukra lehetnek csak büszkék a hitetlenek.
2023. ápr. 21. 09:28
 9/15 anonim ***** válasza:
54%
A büszkeség eleve az egyik főbűn.
2023. ápr. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
82%

Keresztény voltam, most ateista vagyok.

Könnyebb az életem.


Viszont nem szavaztam a számot adni rész miatt.

Jobb lenne, na elfelejtenék ezt az érvet a hívők...

Most tényleg azt gondoljátok, hogy azért vagyok ateista, mert félek az isteni ítélettől? :D

Nem félek, az sem érdekel, ha a pokolra jutok.

Számot adni meg nincs miről, mivel nem vagyok bűnöző.


A kereszténység istenének kellene számot adni az emberiségnek, hogy miként engedhetett meg olyanokat a történelemben, mint Joseph Mengel embertelen kísérletei. Ráadásul még büntetést sem kapott, sosem fogták el. Azokról nem is beszélve, akik Isten nevében követtek/és követnek el bűnöket ma is.

Ne a tisztességes ateistákat akarjátok már elszámoltatni.

2023. ápr. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!