Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten vagy Sátán okozza a...

Isten vagy Sátán okozza a gonoszt?

Figyelt kérdés

Itt van egy Biblia részlet:


Ki a világosságot alkotom és a sötétséget teremtem, ki békességet szerzek és gonoszt teremtek; én vagyok az Úr, a ki mindezt cselekszem!

(Izajás 45,7; Károli-fordítás)


Akkor ki is okozza a gonoszt tulajdonképpen? Vagy ez (megint) egy ellentmondás?



2023. ápr. 23. 13:35
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
11%
A Sátán okozza a gonoszt,ő viszi rossz irányba az embereket.
2023. ápr. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
7%
A gonosz az egyensúlyhiány. A Biblia vélhetőleg arra utal, hogy isten megteremtette az egyensúlyt, és anak hiányát, a gonoszt is, az idézeted is erre utal.
2023. ápr. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
90%

Ha én készítek egy életveszélyes csapdát, ami utána ártatlan embereknek okoz szörnyű fájdalmat, akkor én vagyok a felelős minden sérülés miatt.

Ha Isten megteremti a Sátánt, aki utána gonosz dolgokat cselekszik, akkor vajon ki lehet ezekért a tettekért felelős?

Amúgy nem kell a kegyetlen tömegmészárláshoz Sátán sem, a Biblia beszámol arról, hogyan fojtotta meg az összes embert (csecsemőt, gyereket, nőt és férfit) és állatot Isten. Hogyan követelt Isten népírtást a választott népétől, stb.

2023. ápr. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

"Ha Isten megteremti a Sátánt, aki utána gonosz dolgokat cselekszik, akkor vajon ki lehet ezekért a tettekért felelős?"

Amit Isten végig néz és megenged.

2023. ápr. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
0%
Sátán kap szabad utat az ember felé, ha az ember megszegi a Mózesi törvényeket, vagy generációs átok alatt áll, vagy okkult módszerekkel támadják.
2023. ápr. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
0%

5+


Önmagától sosem léphet sátán az ember felé úgy hogy tudjon neki ártani. Mert az Isteni védelem alap.


Lásd Jób-ot, akit kikért a sátán gondolom ismered a történetet, Jób igaz Istenfélő, bűngyűlölő ember volt, mielőtt sátán kikérte volna.


Az Úr megengedte és próbába bocsájtotta Jób-ot, mert pontosan tudta, hogy Jób sosem fogja őt elárulni. Átadta sátánnak, cselekedjék vele szíve szerint, de az életét nem veheti el. Levette Jóbról az Isteni védelmet.

2023. ápr. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
0%

5+ Sátán azt mondta Istennek, hogy Jób csak azért szereti, mert megáldotta pénzzel, családdal stb-vel. Szóval csak az áldás miatt szereti Jób az Istent. Ami nem volt igaz. Igy az Úr próbára bocsájtotta Jób-ot. Ma is vannak ilyen próbák.Napjainkban is.


Jób könyve I.-


7. És monda az Úr a Sátánnak: Honnét jösz? És felele a Sátán az Úrnak és monda: Körülkerültem és át meg át jártam a földet.

8. És monda az Úr a Sátánnak: Észrevetted-é az én szolgámat, Jóbot? Bizony nincs hozzá hasonló a földön: feddhetetlen, igaz, istenfélő, és bűngyűlölő.

9. Felele pedig az Úrnak a Sátán, és monda: Avagy ok nélkül féli-é Jób az Istent?

10. Nem te vetted-é körül őt magát, házát és mindenét, a mije van? Keze munkáját megáldottad, marhája igen elszaporodott e földön.

11. De bocsássad csak rá a te kezedet, verd meg mindazt, a mi az övé, avagy nem átkoz-é meg szemtől-szembe téged?!

12. Az Úr pedig monda a Sátánnak: Ímé, mindazt, a mije van, kezedbe adom; csak ő magára ne nyujtsd ki kezedet. És kiméne a Sátán az Úr elől.

2023. ápr. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
6%

5+ A történet többi részét gondolom tudjátok, elég ismert minden ember előtt.


Jób mindenét elvesztette, a családját, az egészségét, a barátai mind árulásra próbálták buzdítani, meg Jób-ot okolták a helyzetéért, meg a veszteségeiért is, és követelték, hogy átkozza meg Istent. Sátán nem ölhette meg, de mindenét elvette. Majd amikor a próba letelt, az Úr helyreállította Jób-ot.


A próba alatt Jób egyetlen egyszer sem átkozta meg/el, Istent és bebizonyosodott, hogy szereti az Urat és mindenben kitartott mellette, azaz hűszolga volt.

2023. ápr. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
0%

*Sátán kap szabad utat az ember felé, ha az ember megszegi a Mózesi törvényeket, vagy generációs átok alatt áll, vagy okkult módszerekkel támadják és még próba alatt is lehet ilyen.


Ezen kivül nincs több, hogy egy embernél pusztítást tudjon kivitelezni, mert Isten nem engedi.

2023. ápr. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 Darkmoon80 ***** válasza:
85%

Undorító, hogy ezt le mered írni: "Majd amikor a próba letelt, az Úr helyreállította Jób-ot."


Annyi emberi érzés, morál és humánum se szorult beléd, hogy felismerd, a történetben Jób gyermekei meghalnak egy totál értelmetlen okból, és Jób elszenvedi egy szülő fájdalmát... Lehet ezért KÁRPÓTOLNI valakit?


És a gyermekeit vajon ki kárpótolta???

2023. ápr. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!