Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Isten cselekszik mindent,...

Ha Isten cselekszik mindent, gonoszt is, jót is, akkor ez azt jelenti, hogy nincs is külön Sátán, aki a gonoszság atyja?

Figyelt kérdés
2012. febr. 12. 11:01
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Először azon gondolkozz el,hogy mi a jó és mi a rossz? Könnyű rámondani valamire hogy jó, de ezek elvont fogalmak. Pl. ha én éhezek és kimegyek az erdőbe vadászni és elkapok egy nyulat,akkor mondhatom azt hogy Isten JÓT tett velem mert ételt adott nekem bla..bla.. de a nyúl nem hinném hogy azt mondaná erre hogy jóságos volt vele az isten....... Na ilyenkor most tényleg jót tett a drágalátos isten? Velem mindenképp,de a nyúl szemszögéből aligha. Vagy megfordíthatjuk mikor egy éhes medve elkap egy embert..
2012. febr. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Ezt értem,hogy ezek elvont,relatív fogalmak,ezen már elgondolkodtam.És akkor mi a válasz a kérdésre?:)
2012. febr. 12. 11:33
 3/23 anonim ***** válasza:

Először tedd tisztába, hoyg mi a rossz és mi a jó. Mi a bűn és mi nem az. Isten előtt nincs bűn. És sátán nem is tud semmit sem tenni Isten beleegyezése nélkűl. Lásd Jób esetét, hogy sátán azt mondta, hogy legyen rossz dolga Jóbnak és Isten feltételeket szabva megengedte ezt neki. Lásd a légiót Krisztusnál, hogy kiűzte az emberből a sok démont, és benevén a disznónyájba, rögtön megölte azokat. De az embert nem ölték meg, mert Isten nem engedte.

Van sátán. Ő egy nagyon jó Kérub volt az éden kertjében, egészen addig, míg fel nem fuvalkodott, "el nem szállt az agya". Ez a bűn. Az embernek is ez a veszte, mikor felfuvalkodik. Ez lett a bűne Ádáméknak is, hogy Isten parancsa ellen a sátánra hallgatva Istenek akartak lenni. És ez a baja a mai embernek is, hogy azt hiszi magáról, hogy ő a valaki.

2012. febr. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
38%

1. vagyok.

Az én válaszom az,hogy nem tudom,de elég kicsi az esélye,hogy isten azzal szórakozik hogy megajándékozza az embert majd néha rosszat okoz neki-számomra egy ilyen teremtő nem több mint pszichiátriai eset. Annak az esélye hogy a KERESZTÉNY isten létezik olyan kicsi mint hogy engem holnap szentté avat a Vatikán. Az meg hogy az itteni tudálékos hittérítők egy 2000 éves mese alapján( amit az akkori érdek szült) akarnak bizonyítani az röhej.


Az igazságnak meggyőződésem szerint semmi köze a Bibliához,tehát nem onnan kéne idézgetni,mert ez nem bizonyíték.Nem bizonyíték semmilyen értelemben.

2012. febr. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
29%

De van Sátán, mint gonoszság atyja, de nem külön. Isten egy darab Halmaz, és a Sátán azon belül egy részhalmaz. Az emberi elme pedig teljesen egy az Istennel, egy és ugyanaz, de mivel az ember téved még létezésével kapcsolatban, ezért Istennek, vagyis önmagának csak részhalmazát használja döntéseiben, ezért jut érvényre az, amit Sátánnak nevez a Biblia. Sátán tehát egy tévedés eredménye, vagyis az Igazság nemtudásáé, ezért is mondta Jézus, hogy Sátán nem állott meg az Igazságban.


Jób története is erről szól kb, hogy Jób sátáni(önző) és isteni(önzetlen) énje egymással beszélget...gondold csak végig magadban, Te is ugyanezt megteszed, mikor valamin hezitálsz.


üdv

27/F

LastOne.Left

2012. febr. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Lastoneleft mindezeket honnan találtad ki?
2012. febr. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Lastone.left.

Hm....érdekes amit írsz,de valóban jó válasznak tartom.

2012. febr. 12. 12:01
 8/23 A kérdező kommentje:

"Először tedd tisztába, hoyg mi a rossz és mi a jó. Mi a bűn és mi nem az. Isten előtt nincs bűn. És sátán nem is tud semmit sem tenni Isten beleegyezése nélkűl. Lásd Jób esetét, hogy sátán azt mondta, hogy legyen rossz dolga Jóbnak és Isten feltételeket szabva megengedte ezt neki. Lásd a légiót Krisztusnál, hogy kiűzte az emberből a sok démont, és benevén a disznónyájba, rögtön megölte azokat. De az embert nem ölték meg, mert Isten nem engedte."

Ha pusztán a Bibliát vesszük alapul,akkor igen zavaros kérdés annak eldöntése,hogy mi a jó és rossz.Isten szerint rossz embert ölni,ám mégis támogatja egyes prófétáit ebben a cselekedetben.Tehát nem igaz,hogy nincs előtte bűn.ő maga is gonoszsággal kísérti az embert,mert gonosz.De mondom, ha csak a Bibliát vesszük alapul.

2012. febr. 12. 12:16
 9/23 anonim ***** válasza:

"Lastoneleft mindezeket honnan találtad ki?"


Ezt hogy érted?


kérdezőnek pedig köszi. :)


üdv

27/F

LastOne.Left

2012. febr. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező.


Ne érts félre, nem akarlak megbántani, de pusztán a Bibliából is megtudhatjuk mi a jó és a rossz. Persze ehhez figyelmesen kell olvasni, és nem átugrani olyan részeket, amikből egyértelműen kiderül, hogy Isten valójában maga a Minden, hiánytalanul, és nincsen külön Tőle semmi az égegyadta világon. Ebből következtetve arra is fény derül, hogy miért az a jó csak, ha Istent "szolgáljuk", mivel az Isten "szolgálata" a "Mindenamilétezik" szolgálata, rangsorolás, válogatás nélkül. Folytatva a logikát a rossz pedig az, amikor valaminek az érdekeit előtérbe helyezzük máséval szemben, alá és felérendelést generálva. Azzal, hogy az ember elválasztva tekint a létezőkre, magát elkülöníti tudatban mástól, automatikusan előnyt fog élvezni önszeretet mással szemben, így érvényt nyer az önzés, ami maga a Sátán...Ha viszont Isten szemszögét vesszük alapul, akkor az Önszeretete nem fog tudni előnyt élvezni semmivel szemben, hiszen nincsen semmi, mivel minden Isten Önmaga. Vagyis, ha Istent vizsgáljuk magát akkor Isten Jó, s nem gonosz...:)


üdv

27/F

LastOne.Left

2012. febr. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!