Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten, amennyiben mindenható...

Isten, amennyiben mindenható (legalábbis a különböző vallások szerint), miért hagyja a szenvedést, ezt a földi létet?

Figyelt kérdés

Amióta eszemet tudom, érdekelnek a különböző vallási nézetek, rendszeresen olvasok is írásokat (korán, biblia, különböző gnosztikus írások, hindu könyvek stb), viszont nem tudtam még rájönni, ha a teremtő mindenható, tehát bármit megtehet, és legfőképpen jóságos és igazságos, miért hagyja a szenvedést, úgy általában a földi létet?

Ha valaki jóságos, az nem nézi karbatett kézzel, se nem okozza, se nem hagyja a szenvedést. Legfőképpen nem "öröklés" útján terjed, mint a banki tartozás. Nekem nagyon úgy néz ki, hogy a különböző vallásokban leírt teremtő gyakorlatilag egy gonosz, pusztító lény vagy erő, akárcsak az ember.

Kíváncsi vagyok különböző hívők válaszaira is, mert valóban szeretném megérteni a miérteket.



2023. máj. 21. 12:01
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
0%

Kimondta hogy az ember tökéletes teremtmény? Ha egy csecsemőt nézel tökéletes? Ha egy idős embert tökéletes? Majd a mennyországban megérezheted mi az a tökéletes.


A természet körforgásának rendszere tökéletes és az is maradhatott volna ha az ember nem lép a rossz útra és önkényesen megváltoztatása pl. Műanyagokkal.


A nő figyelhetne jobban a társadalmi szokásokra hogy ne kockáztassa megkövezését


Az öröklött banki tartozásban én soha semmilyen körülmények között nem veszek fel hitelt csak a magam munkámea számítok, megelégszem annyival, az első ősember sem vett fel hitelt. Ne habzsoljuk az életét, mert szenvedés a vége.


Az éhezők nem tehetnek arról hogy éheznek a jó utat itt a környezetének kell megtennie, ha az sem akkor nekem és neked kell a feleslegedböl adni és nem itt álszenteskednünk erről, úgy hogy nem ismered az éhezőt.


Ez sem lehet rákenni Istenre.

2023. máj. 23. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
0%

A kifejlett rmber és az rmberiség megteremtheti x tökéletes életét mert még van hozzá a képessége. Isten megadta azt a képességet, hogy felismerjük a jó utat.


Ha mégsem ismernénk fel a jó utat forduljunk a valláshoz, mert az életben nagyon sok a megtévesztés.

Amennyiben megtalálod a legzökéletesebb vallást, smiben felismerés a jó utat akkor azon elelmélkedve, kipróbálhatod azt a jó utat amelyet Isten különböző módon már Isten megmutatta az embereknek, próféták útján főként.


Szeresd felebarátodat és nem lesz éhezés. Szeresd felebarátodat és nincs megkövezés ártatlanul. Ne akarj mégtóbb és mégtóbb pénzt hanem csak annyit amiért valóban megdolgozol.

2023. máj. 23. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
0%

Már a csecsemőben is ott van Istrn csodálatos és tökéletes üzenete, segíteni kell rajta! Segíteni a rászorulókat, az ember és élőlények egymásra vannak utalva.


Ez Isten tökéletes teremtése.

2023. máj. 23. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
0%
A tökéletesség nem alanyi módon áll rendelkezésünkre, hanem igei módon.
2023. máj. 23. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
100%

"Az apák sem akarnak mindent megadni fiúknak nehogy elkényeztetetek legyenek."


- Nem add meg mindent mert ha elkényelmesedik, elkényeztetett lesz akkor utána nem fog boldogulni az életben. Tehát pont, hogy ezzel add neki többet ezzel óvja meg. Az értékesebb életre felkészítést adja ahelyett, hogy megadjon neki XY dolgokat.

Tehát a példa Istenre nagyon nem vonatkoztatható mert Isten esetén ilyen nincs. Amitől meg kell védeni a jövőbben az csak úgy létezhet, hogy ő megteremtette, de ha meg akar tőle védeni akkor csak simán nem teremti meg.

Egyébként Ádámék akkor elkényeztetettek voltak? Ott miért nem volt probléma? A mennyország esetén miért nem probléma?


- Elkényeztetéstől függetlenül, kérdez meg egy valódi, szerető apát, hogy mit tenne meg azért, hogy a gyerekének ne essen bántódása.

Mit tenne meg az apuka, hogy lányát ne erőszakolják meg.

Akár a saját életét is oda adná. Ezzel szemben Isten végig nézi ahogyan az egész megtörténik, hagyja.

Lehet, hogy a másik ember is az ő teremtménye, de egy szülő sem hagyná, hogy a gyerekei meggyilkolják egymást.

(az már kicsit másik téma, de a beteg emberbe, is valahonnan belekerültek ezek a beteges hajlamok, amiket szintén Isten teremtett meg, mint minden mást)

2023. máj. 23. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
87%

"Majd a mennyországban megérezheted mi az a tökéletes."


Akkor minek kellett az itteni élet? Akkor lehet tökéleteset csinálni.


"A természet körforgásának rendszere tökéletes és az is maradhatott volna ha az ember nem lép a rossz útra és önkényesen megváltoztatása "

Az ember pedig tudatlan, ostoba és hibázik. Ki teremtette ilyenre? Akkor kinek a hibája, hogy ha úgy viselkedik az ember amilyennek teremtve lett?



"A nő figyelhetne jobban a társadalmi szokásokra hogy ne kockáztassa megkövezését"


Tehát te az a típusú ember vagy aki az áldozatott hibáztatja.



"Ez sem lehet rákenni Istenre."

De. Ő teremtette a világot véges forrásokkal. Ő teremtette az embert ilyenre. Ő teremtette meg az embert és a világot olyanra, hogy végül az ember így viselkedjen.


Isten az akinek hatalmában állna megetetni gond nélkül mindenkit. Megtehetné a jót, de nem teszi. Jóra való restség bűnét követi el.



"Ha mégsem ismernénk fel a jó utat forduljunk a valláshoz, mert az életben nagyon sok a megtévesztés."

Hányan tették ezt és hány embert öltek meg emiatt.


"Amennyiben megtalálod a legzökéletesebb vallást, "

Ez nagyon sok embernek sikerült már. A probléma, hogy nem ugyan azt találták meg. Tehát ez a módszer nagyon nem működőképes.

2023. máj. 23. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
0%

"Isten az akinek hatalmában állna megetetni gond nélkül mindenkit. Megtehetné a jót, de nem teszi. Jóra való restség bűnét követi el."


Megmondtam már a földön az embernek kell bizonyítani hogy a jó úton akar maradni. Erre megkapta mindenki a képességet.

Isten megtette a jót mert mindenkit megetet attól függőben mennyire tudott a jó úton maradni. A jót megeteti a menyországgal a rosszat a tisztitótűz tanitásával. Az embernek pedig kötelessége etetni társát, mint ahogy a csecsemőt is kötelessége az anyjának.


Te úgy képzeled hogy fekszünk a fa alatt és ki kell nyitnunk a szánkat hogy a sült libacombot Isten berepitse a szájunkba?

2023. máj. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
0%

A 20.-21, Századi nő egyre kihívóbban öltözködött, ezt férfiak félreérthetik.


Amúgy láttam kakast amely ráugrott a nöstényre és a karmaival lenyomta a nöstény fejét a porba, ami a párzas végéig ott is maradt, ez is erőszak.

2023. máj. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
100%

"Megmondtam már a földön az embernek kell bizonyítani hogy a jó úton akar maradni. Erre megkapta mindenki a képességet."

Ahogyan az elbukáshoz vezető hajlamokat, körülményeket is.


- De miért kell bizonyítania? A szeretteidet te vizsgáztattad esetleg?

Megmondtad születésed után anyádnak, hogy addig nem szereted amíg át nem megy a vizsgán?

- Miért kell rossz útnak léteznie?

- Miért kell ennek az egésznek úgy működnie hogy közben és utána szenvedjenek az emberek?



"Te úgy képzeled hogy fekszünk a fa alatt és ki kell nyitnunk a szánkat hogy a sült libacombot Isten berepitse a szájunkba?"

Nem.

De a jelenlegi világban nem látom sehol a szeretetét.



"Amúgy láttam kakast amely ráugrott a nöstényre és a karmaival lenyomta a nöstény fejét a porba, ami a párzas végéig ott is maradt, ez is erőszak."

Ezzel most magad ellen próbálsz érvelni, hogy még szerencsétlen tyúknak is szenvednie kell pedig nem tett semmi rosszat?

2023. máj. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 A kérdező kommentje:
Szerintem a probléma ott kezdődik, hogy a legtöbb vallás a teremtőt egyfajta "szuperemberként" írja le. Nagyon emberszerű a leírások, a közlései alapján. Mintha szimplán az akkori ember tudását, illetve filozófálását tükrözné, nem pedig egy valóban felfoghatatlan képességekkel rendelkező kozmikus lényt, energiát, eszenciát.
2023. máj. 23. 10:08
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!