Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten, amennyiben mindenható...

Isten, amennyiben mindenható (legalábbis a különböző vallások szerint), miért hagyja a szenvedést, ezt a földi létet?

Figyelt kérdés

Amióta eszemet tudom, érdekelnek a különböző vallási nézetek, rendszeresen olvasok is írásokat (korán, biblia, különböző gnosztikus írások, hindu könyvek stb), viszont nem tudtam még rájönni, ha a teremtő mindenható, tehát bármit megtehet, és legfőképpen jóságos és igazságos, miért hagyja a szenvedést, úgy általában a földi létet?

Ha valaki jóságos, az nem nézi karbatett kézzel, se nem okozza, se nem hagyja a szenvedést. Legfőképpen nem "öröklés" útján terjed, mint a banki tartozás. Nekem nagyon úgy néz ki, hogy a különböző vallásokban leírt teremtő gyakorlatilag egy gonosz, pusztító lény vagy erő, akárcsak az ember.

Kíváncsi vagyok különböző hívők válaszaira is, mert valóban szeretném megérteni a miérteket.



2023. máj. 21. 12:01
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
0%

"Nem.


De a jelenlegi világban nem látom sehol a szeretetét."


Ez nem igaz, olyan nincs hogy sehol sem látod, olyan viszont van hogy elzáró magad a szeretettől. Egy egy festmény szeretetből van ma is megfestve, nem láttál még egyetlen festményt sem?

Egy-egy kisbabát anyukája ma is a kefnagyobb szeretettel veszi körbe minden jót negad neki azért persze vannak kivételek.


Ezeket mind Isten adja.


"Ezzel most magad ellen próbálsz érvelni, hogy még szerencsétlen tyúknak is szenvednie kell pedig nem tett semmi rosszat?"


Evvel azt mondom, hogy a természetben megtalalható az erőszak, és ott is igei módon működnek a dolgok és nem alanyi módon.

2023. máj. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
87%

"Ez nem igaz, olyan nincs hogy sehol sem látod, olyan viszont van hogy elzáró magad a szeretettől. "


Pedig igaz és nem vagyok elzárva a szeretettől. Rengeteg szeretetett kapok, különösen a páromtól.


"Egy egy festmény szeretetből van ma is megfestve, nem láttál még egyetlen festményt sem?"

Ismerek is pár festőt. A festmények az ő munkájuk ez nem mutatja azt, hogy Isten szeretné az embereket vagy, hogy a világot egy szerető istenség teremtette volna.



"Egy-egy kisbabát anyukája ma is a kefnagyobb szeretettel veszi körbe minden jót negad neki azért persze vannak kivételek."


Ez szintén ugyan az.

Szerinted az amikor egy anyuka szereti a gyerekét az Isten szeretetét mutatja akkor az amikor egy anyuka utálja a gyerekét az Isten gyűlöletét mutatja?


"Evvel azt mondom, hogy a természetben megtalalható az erőszak, és ott is igei módon működnek a dolgok és nem alanyi módon."

Tehát a csirkének is Bibliát kéne olvasnia szerinted és illően felöltözne akkor nem erőszakoskodnának vele?

2023. máj. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
89%

Ilyenkor mindig eszembe jut az Rick és Morty-ban az a rész, mikor Rick egy olyan mesevilágot csinált a még gyerek lányának, ahol még véletlenül se tud meghalni. Mindegy honnan esik le, stb.


Miközben mi egy olyan világban élünk, ahol egy 3 éves simán belefullad a patakba.


Krvára szerethet minket ez az Isten, ha létezik...

2023. máj. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
13%
Csak a Magyarok felett , mert az a népe. A többit ki akarta irtani!
2023. máj. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
22%

"Krvára szerethet minket"

Én inkább úgy mondanám: félelmetes az ő szeretete!

2023. máj. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 Darkmoon80 ***** válasza:
86%
"Minek nekem az ellenség, ha ilyen barátaim vannak?"
2023. máj. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
87%
Valami hasonlót érezhet egy pici gyerek is, ha szembekerül egy igazi pedofil szeretetével.
2023. máj. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
72%

Azokat a jelzőket, amikkel Istent illeted, egy hamisított, emberi kreálmány (biblia) alkotta. Kitaláció, semmi bizonyíték rá, hogy Isten ilyen lenne, sőt a látszat az ellenkezőjét mutatja. Ez egy táplálékláncra épülő világ, itt nincs helye az ilyen csöpögős jóságoskodásnak.



Amúgy a "mindenható", nem azt jelenti, nézz utána!

2023. máj. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!