Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Csak én vagyok úgy vele, ha...

Csak én vagyok úgy vele, ha minden kétséget kizáróan bebizonyosodna, hogy Isten nem létezik, akkor is keresztény maradna?

Figyelt kérdés

Persze az szinte lehetetlen, de most gondolatban tételezzük fel, hogy mégis bebizonyosodott, hogy Isten nem létezhet.

Ezen most elgondolkoztam magamban, és arra jutottam, hogy akkor is követném Jézust, mert amit értünk tett, azaz hogy mártír halált halt a kereszten egy jobb világ reményében, az már bőven elég ahhoz, hogy ezen eszme fényében továbbra is őt kövessem. Ráadásul még ott a rengeteg tanítása amit szintén önzetlenül, és szeretetből ránk hagyott.


Tehát akkor is keresztény maradnék ha nincs Isten. De vajon más is érez hozzám hasonlóan?



2023. jún. 1. 20:53
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
79%

Persze, nem ritka, inkább tipikusnak számít, amit érzel. Gondolkodj el, hogy tényleg hiszed, hogy van Isten, vagy csak nagyon vágysz rá, akarod, hogy el tudd hinni.


Ha valójában csak nyüglődsz a hittel, akkor fontold meg, hogy elengeded - hiszen, ahogy a kérdésedben is szerepel, attól még élhetsz ugyanúgy. Az értékrendedet nem kell megváltoztatni, ha továbbra is helyesnek gondolod.


Nem "téríteni" akarlak, ha neked jó úgy, ahogy vagy, akkor nem kell semmit változtatnod.

2023. jún. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
94%
De Jézus isten fia, nem? Nincs isten, nincs Jézus sem, annak tanításai(vagy mi)sem... Akkor miben hinnél? Bukna az egész biblia, keteszténység, stb...
2023. jún. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
56%
(#2)*kereszténység
2023. jún. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:
80%
Szerintem minden szektás továbbra is hinne benne. Most sem létezik, mégis hisztek benne. Minden maradna ugyan olyan
2023. jún. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
76%
Jogos #4-es!
2023. jún. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

2es igen ez olyan mintha azt mondanánk hogy egy ház soha sem fog összedölni alapozás nélkül.


Vagy hogy egy tornyot fel lehet építeni az első téglasor nélkül elég elkezdeni a második téglasorral.

2023. jún. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
78%
Ez a kérdés is remekül tükrözi a hívők szellemi nívóját.
2023. jún. 1. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
68%
Olyan lennél, mint a felnőtt, aki tovább hisz a mikulásban, télapóban, hiába mondták el neki gyerekkorban, hogy nincsen. Nincs ezzel semmi baj, amíg nem akarod másra erőltetni. Szerintem a hívők közt sokan vannak még így, mint te.
2023. jún. 1. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
24%
A kereszténység lényege az istenhitben van, tehát nem maradnál keresztény enélkül, legfeljebb altruista.
2023. jún. 2. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
0%
Orbán-tagadó vagy-e?!?
2023. jún. 2. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!