Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyha összegezned kellene,...

Hogyha összegezned kellene, itt a valláskritikában az előző néhány évben feltett kérdések alapján az ateistákat, és a keresztényeket, akkor szerinted kik vitáztak színvonalasabban, és érveltek jobban a maguk részéről? Az ateisták vagy a keresztények?

Figyelt kérdés

2023. jún. 7. 18:26
 1/7 anonim ***** válasza:
97%

Már mind a két táborból láttam nagyon értelmes, jó érveket hozó, kulturáltan vitázó hozzászólókat és láttam éppen annyi ateistát, mint keresztényt, akik röviden és finoman fogalmazva túl hülyék voltak a vitához.

Pont ezért én nem tudnám egyik tábort se egy kalap alá venni.


(egy keresztény)

2023. jún. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Maximálisan egyetértek az előttem szólóval. Nem attól függ a hozzászólás vagy érvelés értéke, hogy milyen hitű.

Egy ateista.

2023. jún. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Akkor szerintetek úgy 50-50% százalékon vagyunk?
2023. jún. 7. 20:17
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem teljesen.

Mivel az ateisták egy hajszállal okosabbak (felmérés),

no meg az ateizmus ezt támogatja is, a hittel szemben,

valamint üldözöttebbek (legalábbis régebben, bár még vannak nyomai),

valamint nincs akkora hagyománya sem - mindezek miatt egy olyan ateista, aki ír is ide, általában elhivatottabb és felkészültebb is, mint egy hasonló hívő.


Persze ez átmeneti állapot, és ha ezek a szempontok megszűnnek, akkor ez a hatás is megszűnik.

2023. jún. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Egy hívő, és egy nem hívő nem tud egymással vitatkozni, ugyanis nincs miről vitatkozzanak, mert aki hisz, az nem tud, viszont aki tud, annak nincs szüksége hitre.
2023. jún. 8. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Ateisták. Mindkettő elég ügyefogyitt csürhe, de egyértelműen az ateisták átlagban kevésbé keltenek másodlagos szégyent.
2023. jún. 8. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén szólva én nem emlékszem milyen kérdések/viták voltak két éve. Azt sem hogy egy éve.


A legutóbb látott vitákban azonban egyértelműen az ateisták voltak az érdemibb/érdemi válaszolók.


Ez persze nem a hívőket vagy az ateistákat jellemzi pusztán az itteniek egy részét. Főleg annak tekintetében, hogy van itt egy két keresztény válaszoló akik attól keresztények, hogy jól megtanulták ezt a szót. Arról már csak nagyon felületes tudásuk van, hogy miről is szól.

2023. jún. 8. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!