Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Lehetséges olyan lény létezése...

Lehetséges olyan lény létezése, akiben egyesül a szabad akarat és a bűntelenség? Elég lenne, ha VALÓBAN saját képére teremtett volna minket Isten?

Figyelt kérdés
........ - hiszen Isten maga is ilyen. Ehhez csak az kell, hogy olyan természete legyen az illetőnek, hogy egyszerűen "nem akar" rosszat elkövetni. Kár volt olyan természetű lényeket létrehozni, akik a bűnre túl fogékonyak, az akaraterejük túl gyenge, a kíváncsiságuk túl nagy, a szeretetre való kapacitásuk és vágyuk túl kicsi?
2023. jún. 9. 22:31
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/206 anonim ***** válasza:

Mellébeszélésből ötös... vagy pedig tényleg nem érted.


"valami másnak is lennie kell a véletlenen meg a kényszeren kívül, nem?"

Ha lenne, a tudósok azért már le tudták volna írni, nem?

Ha létezik is ilyen, egyelőre nem tudunk róla.


Annyit mondjál még meg, hogy azoknak az állatoknak, amelyeknek van öntudatuk (néhány majom, delfin, papagáj, elefánt) - nekik van szabad akaratuk és lelkük?

2023. jún. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/206 anonim ***** válasza:
50%

"Ha lenne, a tudósok azért már le tudták volna írni, nem? Ha létezik is ilyen, egyelőre nem tudunk róla."

Én tudok róla: sazbad akarat. Emiatt tanárok még mindig.


"azoknak az állatoknak, amelyeknek van öntudatuk (néhány majom, delfin, papagáj, elefánt) - nekik van szabad akaratuk és lelkük?"

Most a lélek hogy jön ide?

2023. jún. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/206 anonim ***** válasza:
Tudsz válaszolni?
2023. jún. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/206 anonim ***** válasza:
50%

Válaszoltam, csak te beragadtál abba a gondolatkörbe, hogy márpedig csak a véletlen van meg a kényszer és hallani se akarsz másról...

Te is válaszolnál? Hogy jön ide a lélek?

2023. jún. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/206 anonim ***** válasza:

"azoknak az állatoknak, amelyeknek van öntudatuk (néhány majom, delfin, papagáj, elefánt) - nekik van szabad akaratuk és lelkük?"

Ha válaszolsz, utána folytatom.


Addig nézd meg ezt: https://www.youtube.com/watch?v=pTbSMKGQ_rU

Az emberi agy nagyjából így működik, mint ez. Annyi a különbség, hogy sok inger kívülről jön.

Kicsit tanulmányozd, de most arra kérlek, hogy a kérdésre válaszolj.

2023. jún. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/206 anonim ***** válasza:
100%

Az állatoknak is van lelkük, de az állati lélek materiális (az előző élőlényből produkálódik) és elsősorban érzékelő lélek, érzéki vággyal, ösztönnel, becslőképességgel és konceptualizálás (fogalomalkotás) nélküli külső és belső érzékeléssel, képzelettel stb.


Az embereknek is van lelkük, de az emberi lélek elsősorban szellemi (Isten a semmiből teremti), értelemmel, amely az állatokkal közös érzékelőképességre támaszkodik, és a képzetekből ismeretképet, majd abból egyetemes érvényű elvont fogalmat alkot. Az akarat csak akkor szabad, ha az értelemre támaszkodik, mert ha nem arra támaszkodik, akkor az állatokkal közös érzéki vágyakozás determinálja.


[Nem vagyok egyik előző válaszoló sem, most írok először ide.]

2023. jún. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/206 anonim ***** válasza:
50%
Ha azt válaszolom, hogy van, akkor mi van? És ha azt, hogy nincs, akkor mi? És ha azt mondom, hogy az egyiknek van, a másiknak nincs? És ha fordítva? Min változtat az, hogy én hogyan gondolom?
2023. jún. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/206 anonim ***** válasza:

Nagyon nem mindegy, mert vannak olyan ezotériások, akik szerint a köveknek is lelkük van. Te nem ezt gondolod, de akkor mit? Ezért várom a te válaszodat.


"(az előző élőlényből produkálódik)"

Soha életemben nem hallottam még olyat, hogy egy lélek a szülő lelkéből szülessen. Ez melyik vallás?

2023. jún. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/206 anonim ***** válasza:
100%

#48 A klasszikus, Descartes előtti filozófiában a lélek az élőlény testének szubsztanciális formája, ami élteti. Semmi köze a pánpszichizmushoz.


[link]

2023. jún. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/206 anonim ***** válasza:

Tehát akkor azt mondod, hogy minden élőlénynek van lelke.

Akiket kérdeztem, azoknak van szabad akarata?

2023. jún. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!