Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Isten teremtette a világot,...

Ha Isten teremtette a világot, és létezik a Multiverzum, akkor miért teremtett olyan Univerzumokat, amik teljesen üresek?

Figyelt kérdés

Mi értelme egy olyan Univerzumnak, ami kong az ürességtől?

Később akar vele kezdeni valamit?


2023. máj. 18. 19:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
84%
Feltételezve, hogy tényleg létezik isten, tényleg teremetett másik univerzumokat is, akkor miböl gondolod, hogy azok üresek, nincsenek ott is valamiféle teremtmények?
2023. máj. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
73%
Azért, mert „Isten útjai kifürkészhetetlenek”. 😉
2023. máj. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
41%
Tehát van egy bizonyítatlan fantázia baromságod (miszerint a világot egy isten teremtette), meg egy másik bizonyítatlan fanatázia baromságod (miszerint van multiverzum és abban vannak üres univerzumok), és tőlünk kérdezed, hogy a két fantáziádat hogyan lehet összeegyeztetni? Ezt inkább a pszichiáteredtől kéne megkérdezni.
2023. máj. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

#1


Ha jól tudom, a Multiverzum elképzelés szerint lehetnek üres Univerzumok, illetve olyanok is, amik amint megszületnek azonnal össze is omlik. A Multiverzum éppenséggel szükségtelenné teszi Istent, hiszen ha Univerzumok sokasága létezik, akkor valószínűségi alapon lehet köztük olyan is, amiben kialakul az élet. Így az, hogy ebben az Univerzumban van élet, nem is meglepő, egyszerűen úgy jött létre ez a világ, hogy alkalmas legyen rá. Létrejöhetett volna úgy is, hogy alkalmatlan.

Hawking és Mlodinow azt írja könyvében, hogy az M-elmélet szerint 10^500 Univerzum létezhet, ami véleményük szerint spontán, isteni beavatkozás nélkül keletkeztek.


Ám a kérdésben az érem másik oldalára keresem a választ: ha van Isten, illetve egy rakás üres Univerzum, annak mi értelme, Isten szemszögéből?

Ez amolyan vallásfilozófiak kérdés.

2023. máj. 18. 20:40
 5/18 A kérdező kommentje:
*vallásfilozófiai
2023. máj. 18. 20:41
 6/18 anonim ***** válasza:
77%

#4


A feltételezés nem tény


Ez olyan mint hogy lehet hogy holnap megnyerem a lottót, de nem biztos.

2023. máj. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

#4


Nem mondom, hogy tény. Ezért írtam, hogy ez vallásfilozófiai kérdés.

2023. máj. 18. 20:44
 8/18 A kérdező kommentje:
Vagyis #6-nak ment az előző válaszom.
2023. máj. 18. 20:45
 9/18 anonim ***** válasza:
39%

Ha feltételezzük hogy vannak üres univerzumok akkor szerintem lehet hogy csak azért vannak mert szépek. Talán helyek ahová Isten elvonulhat pihengetni vagy ilyesmi.


Ha én Isten lennék én is szívesen lennék néha magamban.


A hamar összeomló univerzumok meg lehet hogy olyanok amik nem sikerültek elég jóra így inkább egyből törli is őket. Vagy csak kísérletezget, akárcsak egy programozó.

2023. máj. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
70%
Azért, hogy ezzel is demonstrálja nagyságát. Azt is kérdezhetnénk tőle, hogy miért teremtett ekkora univerzumot nekünk, mikor bőven elég lett volna ez az egy galaxis is. De ha most ott ülne melletted és együtt néznétek a csillagos égboltot, akkor azt felelné hogy ez mind semmi hozzád képest.
2023. máj. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!