Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért agresszívek, erőszakosak...

Miért agresszívek, erőszakosak a vallásos emberek?

Figyelt kérdés

Több ismerősöm is van aki vallásos, és van köztük aki szerint csak az a jó és normális aki az. Például beszelgettem vele egyszer a vallásról, mondtam hogy én nem vagyok az és nem is vagyok megkeresztelve de nincsen semmi bajom azokkal akik azok, addig amíg nem próbálják meg rám tolni hogy higyjunk istenben mert o majd segít mindenben és stb, erre elkezdte hogy márpedig csak az a jó és ez a normális és hogy milyen gaz hogyha valaki nem az. Ugye, ők keresztények és azt követik hogy házasságig nem vesztheti el a szüzességét és mindig azzal jön nekem hogy milyen gaz, hogy én már elvesztettem. Valahányszor mondom neki, hogy én nem fogok hazassagig várni azzal jön hogy ez bűn és társai. Az új abortusz törvény ellen és mindig azzal jönnek hogy ez milyen jo hamarabb kellett volna bevezetni stb.

Megjegyzem ok mind férfiak/fiúk, én meg lány vagyok.

Nem ertem miert ilyen erőszakosak és miért gondolják azt, hogy csak az a jó amihez nekik közük van.



2023. jún. 17. 13:32
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

Ne általánosíts, sok vallásos nem ilyen.

Csak őket nem veszed észre annyira.


Amúgy a hittel van egy olyan probléma, hogy ez nem bizonyosság. Ezért van az, hogy egy hívő megkívánja azt, hogy körülötte sok hasonló hívő legyen.

Ha te nem hívőként mész oda, az zavarja őt, mert bizonytalan lesz a hitében!

Akkor pedig - primitív embereknél - jöhet az erőszak, mert más módszere nincs.

2023. jún. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
63%
Tényleg nem kellene általánosítani elsősorban a katolikusok szerint bűn a házasság előtti szex,persze ugyanígy gondolkodhatnak más magukat kereszténynek valló szekták is.Ebben semmi erőszakosság nincs más a világnézetük ennyi.
2023. jún. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
44%

Mert szűklátókörűek..


Többség nem fogadja el a másik gondolatait.. Vagy h miben hisz.


Emiatt vannak háborúk is.

2023. jún. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%
Én hívő vagyok. (A vallásos azt jelenti, hogy emberek által létrehozott és irányított egyházak előírásai szerint él.) Az a baj, hogy a legtöbb ember képtelen elkülöníteni a kettőt, jön a pedofil papokkal, meg effélékkel. Na én ettől kapok agyhúgykövet, mert döbbenetes, hogy egy felnőtt ember ennyire buta. Én abortuszpárti vagyok és nem gondolom, hogy szűzen kéne házasodni, sőt. Nem valószínű, hogy emiatt kerül valaki pokolra, ha egyébként normális életet él. A képmutatást nevetségesnek és szánalmasnak tartom. Én is ismerek olyat, aki reggel imádkozik, utána meg beb..ik a kocsmában és elviselhetetlenül viselkedik a családjával. Azt csak ő képzeli, hogy ez a "vallásos" élet.
2023. jún. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
56%

"Ne általánosíts, sok vallásos nem ilyen.

Csak őket nem veszed észre annyira." - pont ez az, hogy a normális hívő nem fog győzködni. Én sem szoktam győzködni senkit, azon viszont felhúzom magam, amikor mesekönyvről, képzeletbeli barátról beszélnek. Ilyenkor olyannak látom őket, mint egy darab kakit, aki nem hisz az ember létezésében, aki legyártotta.

2023. jún. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
68%
Le akarnak hengerelni a felsőbbrendűségi tudatukkal.
2023. jún. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Pont ez ellentéte ez a kérdés de a válaszok ide is érvényesek:


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..

2023. jún. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
57%

"Miért agresszívek, erőszakosak a vallásos emberek?"

Nekem erről szembe jutottak a "nagy" francia forradalom ateista "hősei", akik csak azért gyilkoltak papokat és sokszor híveket, mert hát hívők voltak, s semmi rosszat nem tettek.

Vagy például Észak-Korea nagy ateista Vezíre, aki olyan törvényeket hoz, hogy 2 éves kisgyermeket is börtönbe zárnak, mert Biblia volt a házban. Vagy éppen a papokat, szerzetesek Szibériába hurcoló békés jó ateista szovejetek.


De ők a békesség mintapéldái :)

2023. jún. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!