Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Tényleg ekkora a gyűlölet és...

Tényleg ekkora a gyűlölet és sötétség a kereszténységen kívül?

Figyelt kérdés

A TouTubeon szörfözve leltem ezt a videót. Teljesen ledöbbentem rajta.

Még hogy az ateisták jóemberek...............



https://www.youtube.com/watch?v=9mXnbY0cTgY



2023. jún. 15. 20:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A kereszténységen belül is nagy a gyűlölet.


Aki nem keresztény, az nem feltétlenül ateista.

2023. jún. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Mojjo ***** válasza:
93%

Mondok egy meglepőt: az ateisták emberek, mint ahogy a keresztények, muszlimok, buddhisták, krisnások és wicca-hívők is. És az emberek már csak olyanok, hogy vannak köztük jók és rosszak, elfogadóak és kirekesztőek, békések és gyűlölködők - és ezen kategóriák között minden. Akárhogy osztod fel az embereket - ateisták és hívők, androidosok és iphoneosok, nyáridádók és télkedvelők, focidrukkerek vagy olyanok akik sosem néznek sportot - minden csoportban lesz mindenféle. És minden csoportból össze lehet szedni hordákat, akik elborzasztóan viselkednek. Meg olyanokat is, akik nem.

Remélem, meglepődtél :)

2023. jún. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül, én ismerek sok ateistát, akik messze nem olyanok, mint a videón lévők. Ezen a fórumon is van több ilyen, akikkel még értelmes vitát is lehet folytatni hitről, vallásról. Meg van az ellentéte is, akik mint a pokróc.
2023. jún. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kérdés egyébként komoly?

Az ilyen kérdéseket vagy nagyon szemellenzős emberek teszik fel akik nem látják, hogy milyenek is az emberek, hogy az ő közösségük nem olyan tökéletes vagy azok akik vitát akarnak szítani az emberek között.


Lényegében ez nem jó másra mint egyoldalú tájékoztatásra és az ateisták rossz színben feltüntetésére.


Ha valaki ebből tájékozódik arra jutna, hogy az ateisták milyen szörnyűek.


Mire jó ez az egész?

Kibékíteni kéne inkább az emberek a hergelés helyet, pont elkerülni az agresszív ellentéteket.

2023. jún. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"Még hogy az ateisták jóemberek"


Vannak a világon jó és rossz ateisták is, mindkettőre találni bőven példát. Ez ugyanígy elmondható a muszlimokról, zsidókról, agnosztikusokról és sátánistákról is. Se én, se más értelmes ember nem állítja, hogy az ateisták kollektíve jó emberek lennének. Ellenben, te kedves Kérdező a kérdés fő mondatával ("Tényleg ekkora a gyűlölet és sötétség a kereszténységen kívül?") implicit azt állítod, hogy ilyen viselkedés, mint ami a videóban is szerepel a keresztényeknél nem fordul elő, holott köztük is találni bőven vállalhatatlanul viselkedő alakokat.

2023. jún. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy ki jó vagy rossz ember nem attól függ, hogy ateista-e. Vannak jó ateisták és rosszak, ahogy jó keresztények, és rosszak.

Ha a szélsőségekből indulunk ki, akkor semmilyen csoport nem fogja jól reprezentálni saját magát. Pl, egy csomó olyan hír van, hogy erősen vallásos szülők nem viszik orvoshoz a gyereket, hanem inkább imádkoznak, hogy jobban legyen, és a gyerek belehal egy amúgy kezelhető betegségbe. Most akkor mondjuk erre azt, hogy minden keresztény vagy vallásos ember kegyetlen gyerekgyilkos?

2023. jún. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Keresztényként mondom, hogy nem kell egy kalap alá venni az összes ateistát és a keresztényeket sem.


Ami ebben a videóban megy, az viszont borzalmas...

2023. jún. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván vannak keresztény fundamentalisták. Amerikában ez egy komoly probléma, mert az ilyen kamu proféták jól keresnek és egy gyors tv-s telepatikus tüdőrák műtét után felszállnak a magangépre és a saját jachton vacsorázik egyet. Az ilyeneket úgy lehet felismerni, ha a műsor alatt politizálnak. Elmondják, hogy jó sokszor, hogy Donald Trump megfogja nyerni a választásokat.

[link]

Televangelism. Trump is evangélikus.


Magyarország a hitgyüli Németh Sándorra ebben utazik és vannak átfedések más katolikusok (Orbán), reformátusok között, mielőtt valaki azt mondja, hogy nincs. Néz fel a Facebookra és pár püspök és pap profilját követik. Na szerintem az nem normális, ha interneten követik ilyen egyéneket, amikor a templomban is találkoznak. Sok minden maradjon a templomba és ne kapjanak semmi állami pénzt. Ilyen 100 milliós támogatástra gondolok. Felesleges költeni rá, mert attól még nem fejlődik az ország, ha romantikus historizmus szellemében neo-elektikusra restaurálnak egy barokk templomot Bivalypusztán.

2023. jún. 17. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
En se vagyok keresztény, de ateista sem. Elfogadom ha valaki az de nem szeretném hogy rám nyomja azt hogy márpedig csak az a jó hogyha valaki keresztény, mert én sem nyomom rá senkire hogy ne legyen az. Ezen felül eddig csak olyan keresztényekkel találkoztam akik rám akartak nyomni a saját akaratukat és a vallásukat. De kivételek mindenhol vannak!
2023. jún. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
75%
Tényleg ekkora a gyűlölet és sötétség a kereszténységen belül?
2023. jún. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!