Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintem az Isten mennyire...

Szerintem az Isten mennyire bűnrészes az emberek bűnbeeséséért? (például hiába az ember választotta a bűnt mégis a szabad akarattal a bűn választásának lehetőségét Isten adta meg)

Figyelt kérdés
2023. jún. 24. 10:27
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
89%

"Szerinted ha a bíróságon azzal érvelsz, hogy ezt a törvényt nem is ismerted, akkor csak úgy büntetlenül hazaengednek?"


Esetükben a törvényt ismerték így a hasonlatod nem túl jó. Ezenfelül ők pusztán a bűn ismerete hiányában képtelenek voltak lényegében nem hinni a kígyónak.

(a kérdés nem nekem szólt, de előzőleg már levezettem erre a választ a 3.-ban)


Tehát a megfelelő hasonlat inkább valami olyasmi lenne, hogy ha úgy követsz el bűnt, hogy nincs más választásod. Ebben az esetben a bíróság is feltehetően el fog engedni.



"Szerintem te össze téveszted Istent a Mikulással.


Isten nem képes logikai abszurditásokra."


Mert a Mikulás képes? Egyébként miért kéne logikai abszurditást tenni?



"Miért szerinted egy végtelen Isten milyen világot teremtett volna?


Ahol ha megbotlok egy kőben puha szivaccsá változik a föld alattam, hogy ne fájjon az esés? Aztán meg ugye mikor felállok újra szilárd lesz a talaj a lábam alatt.


Amilyen világ a te fejedben van, melyet Isten teremtett volna, ha valóban létezik, az csak a mesében létezhet, mert a valóságban logikai abszurditás lenne a megvalósítása."


A Bibliában megfogalmazott, végtelen hatalommal és tudással rendelkező SZERETŐ Isten olyan világot teremtene nagyjából mint a paradicsomi. De nem lett volna ott a fa, mert az szeretteinket nem teszteljük.

Ha Ádámék el akartak volna menni akkor büntetés nélkül elmehettek volna, stb.

Nem kell megbüntetni azért mert el akarja hagyni Isten ha el akarná. Ezenfelül nem kéne emiatt a leszármazottakat is kitagadni és Ádámékat is vissza fogadta volna ha vissza akarnak jönni.


Amiben még rendkívül másmilyenre teremtette volna a világot, mint a leírtak az Ádámék szellemi képességeire vonatkozott volna. Már itt elég lett volna kis változtatás és nem hittek volna a Lucifernek. Persze egy jó Isten esetén nem is lett volna semmilyen lázadás sem így nem lett volna kísértő sem.


Nem látom milyen logikai abszurditást akarsz te, de semmi ilyesmire nincsen szükség.

2023. jún. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
26%

Ez nem az ember szellemi képességein múlott. A kísértés mindig abszurd, mert olyan dolgokra vonatkozik, ami amúgy az ember rendelkezésére áll. Mit mondott a kígyó Évának? Azt, hogyha esznek a fáról, olyanok lesznek mint Isten. De Isten az embert a saját képmására teremtette, már eleve olyanok voltak, mint Isten. Nem azért volt ott a fa, hogy ne egyenek róla, hanem hogy Isten meghagyásával egyenek róla. Az a fa nekik volt ott, de nem azért, hogy a magukénak vallják. Ahogyan a kert is nekik volt ott, de nem saját jogon, hanem Isten kegyelméből. Nem a fa volt a probléma forrása, hanem az ember, aki Istentől származó pozícióját önmaga érdemének és tulajdonának vallotta.


Isten arra teremtette az embert, hogy olyanok legyenek, mint ő, ezért teremtette a saját képmására. Az ember bűne nem az volt, hogy Istenhez hasonló akart lenni, hanem hogy Isten nélkül akart az lenni. Az egész krisztusi tanítás és művelet arról szól, hogy ehhez az ösvényhez visszavezesse az embert, hogy újra olyanná válhasson, mint Isten, hogy megszentelődjön.

2023. jún. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

Ahmed, értetted, amit a #15-ben írtam?

Tudsz válaszolni rá?

2023. jún. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
0%

Ennek az aránynak akkor sincsen értelme.

Mert utána meg már az ember ismerte a bűn és a rossz közötti különbséget.

2023. jún. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
76%

Na, ennek legalább semmi értelme nem volt, amit írtál.

A bíróság sem úgy büntet, hogy UTÓLAG mit gondolsz a dolgokról.


Mellesleg a bűnbeesés után Ádám és Éva MINDEN ÁLDOTT NAP imádkozott az úrhoz, könyörgött a bocsánatáért.

1000 évig éltek még.

Isten, a végtelen kegyelmében - soha nem bocsátott meg nekik, a pokolban szenvednek azóta is.

2023. jún. 25. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
26%

Ja hogy mi róluk beszélünk!

Oké akkor az arány jó.

Én ugy gondoltam hogy kollektivan az emberiségről.

2023. jún. 25. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%

Hogyan beszélsz kollektívan az emberiségről?

Kollektív bűn nincs.

A csecsemő NEM bűnös, pedig 100%-ban önző.

Sok ember nem bűnös, mások kicsit bűnösök, megint mások nagyon.

Ebből hogy számolsz kollektív bűnösséget?

2023. jún. 25. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
Én is ezen csodálkoztam hogy mi a fenéről beszélsz. Mert hogy félre értettem.
2023. jún. 26. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!