Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mennyire járul hozzá szerintet...

Mennyire járul hozzá szerintetek a cölibátus ahhoz hogy a többi valláshoz képest is jóval kevesebb a katolikus papok száma ha arányaiban nézzük?

Figyelt kérdés

Teljesen siralmas ez amit egy katolikus portál közölt, katolikus papnak 2, 3 ember megy, egyszerűen szerintem vágynak szerelemre, családra, a házasság szentségére ami egy gyönyörű ajándék Istentől, erre a katolikusok ezt megtiltották... Szinte az összes vallásban, keresztény vallásban biztos lehet családja egy papnak.


[link]


2023. jún. 26. 18:59
 1/7 anonim ***** válasza:
37%
Nem tudom de jó lenne ha megszűntetnèk, mert még az aberrált is kevesebb lenne.
2023. jún. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%

A reformátusoknál és evangélikusoknál is jelentős hiány van lelkészekből, pedig ott nem csak házasodhatnak, de nőket is avatnak fel lelkésznek.

Szóval szerintem minimálisan csak.


"a házasság szentségére ami egy gyönyörű ajándék Istentől"

A Biblia szerint a cölibátus pedig egy még szebb ajándék Istentől. Jézus és Pál is beszél róla.

2023. jún. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
2. Ha aranyaiban nézzük a katolikusokkat es a reformátusok számát akkor arányaiban jóval nagyobb hiány van a katolikusoknál
2023. jún. 26. 21:51
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Görög katolikusoknál és ortodoxoknál házas emberből is lehet pap (püspök nem). Még sincsenek többen (sajnos).
2023. jún. 26. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
47%

#3

Erről statisztika?

2023. jún. 26. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha valaki elég komolyan hisz akkor nem fogja megállítani a cölibátus.


A kevés pap oka máshol van.


Az átlag embernek nem hiszem, hogy szimpatikus lenne az, hogy ennek szenteljék az életüket.


Mára elég sokat veszített ez az életpálya a vonzerejéből az emberek pedig a hitükből.

2023. jún. 27. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
65%

Ahogy írták, ahol nincs cölibátus, ott is pap/lelkész hiány van.

A kevés papi hivatás oka nem a cölibátus, hanem a hívők számának csökkenése. A másik ok szerintem az, hogy a papság teljes elkötelezettséget kíván, korunkban a fiatalok egyre kevésbé mernek elköteleződni.

2023. jún. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!