Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért gyötri Jézus az ateistákat?

Miért gyötri Jézus az ateistákat?

Figyelt kérdés

Miért vált ki Jézus, Isten kényszeres viselkedést a vitatkozásra vágyó Isten ellen lázadozó ateistákban?

Miért nem bírják magukban tartani istentelen megvallásaikat?

Miért próbálják "anti térítéssel" Isten gondolatának elvetésére sarkalni a keresztényeket?

Vagy ezer kérdés felmerült bennem. Én azt látom, szegénykéim gyötrődnek a Krisztustól. Idegesíti őket, hogy nem tehetnek semmit sem a hívőkkel.


Te pedig ateista! Miért hiszed, hogy engem hívőt képes lennél megingatni a hitemben?


Ez olyan szórakoztató számomra. De miért van ez az egész?



2023. júl. 2. 11:09
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/72 anonim ***** válasza:
35%
Nem Jézus váltja ki, hanem a saját bizonytalanságuk.
2023. júl. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/72 anonim ***** válasza:
82%

"Miért gyötri Jézus az ateistákat?"

Mi, ateista emberek, nem hiszünk istenek létezésében, így nem gyötörhet minket Jézus sem, hiszen nem hiszünk az ő létezésében sem.


"Miért vált ki Jézus, Isten kényszeres viselkedést a vitatkozásra vágyó Isten ellen lázadozó ateistákban?"

Nem lázadunk egy általunk képzelt személynek tartott lény ellen.


"Miért nem bírják magukban tartani istentelen megvallásaikat?"

Soha nem szoktam hangoztatni, hogy ateista vagyok. Eddig csak hívők részéről tapasztaltam azt, hogy meg akarnak téríteni az ő felekezetük vallására.


"Én azt látom, szegénykéim gyötrődnek a Krisztustól."

Nem hiszünk az istenetekben és a szentjeitekben. Kivételt képezhetnek azok az ateisták, akiket gyerekként traumatizáltak egy vallás által, emiatt még ateistaként is PTSD szintű rémálmaik maradhattak.

Remélem ez nem úgy van, hogy otthon két bibliaolvasás közt elképzeled, ahogy gyötrődünk. Ha úgy tetszik, csak annyira gyötrődünk Jézustól, mint amennyire téged gyötör Zeusz, Thor és a többi istenség.


"Idegesíti őket, hogy nem tehetnek semmit sem a hívőkkel."

Eszem ágában sincs bármit tenni a hívőkkel. Semmilyen szinten nem idegesít a hívők léte. A rokonaim és barátaim közt is vannak hívők, maximálisan jó kapcsolat van köztünk, soha nem okozott semmilyen gondot a hit.


"Miért hiszed, hogy engem hívőt képes lennél megingatni a hitemben?"

Ha te egy őszinte ember vagy, ténylegesen elolvastad a teljes Bibliát, emellett rendelkezel minimális tudással a filozófiai érvelések terén, akkor biztosíthatlak róla, hogy képes vagyok megrendíteni a hitedben. De ahogy mondtam, nekem nem célom ez, teljesen jól érzem magam a bőrömben így is, hogy te hiszel Jézusban.


"Ez olyan szórakoztató számomra. De miért van ez az egész?"

Otthon a 4 fal között, a templomban, a hívő társak között, körmeneten, stb azt csináltok amit akartok.

Viszont elvárjuk, hogy a gyerekeinktől tartsátok távol magatokat. Az én gyerekemnek ne kelljen kötelező hittanra járnia, ne legyen muszáj imádkoznia az iskolában.

Elvárjuk, hogy a keresztény törvényeket csak magatokra nézve tekintsétek kötelezőnek.

2023. júl. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/72 Darkmoon80 ***** válasza:
62%
Annyira gyötrődök az ostoba kérdéseiden, hogy Jézus helyett a Moderátorokhoz fordultam segítségért.
2023. júl. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/72 anonim ***** válasza:
22%
3: hallgattass el mindenkit, akinek nem tetszik hozzáállása. Táborba is záratnád őket, ugye? És még mit? Tudod már mi vagy te? Én tudom.
2023. júl. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/72 anonim ***** válasza:
4%
Én azt tudom #4-es, hogy te mi vagy: FIDESZES agymosott! Ugyanis ők azok, akik az uruk (orbán) parancsán, hazugságain kívül nem látnak semmit. Nincs önálló gondolatmenetük, nincs önálló véleményük. Mint neked. A #3. válaszoló leírta a véleményét, erre te megtámadod szóban, beszólsz neki. Te mivel vagy akkor különb? Te meg őt záratnád be. Egyformák vagytok!
2023. júl. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/72 anonim ***** válasza:
64%
5: nem leírta a véleményét, hanem spicli módon cenzúráztatná, ami nem tetszik. Téged meg nem bezárni kellene, hanem nem kellett volna kiengedni se 😆. Remélem, ha visszavisznek beraknak egy falka fideszes eszement közé. Megérdemelitek egymást. Két szárny ugyanazon a madáron.
2023. júl. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/72 anonim ***** válasza:
84%
Jézus maga a szeretet és senkit sem gyötör.
2023. júl. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/72 A kérdező kommentje:

Látjátok, pont erről beszélek.

Miért váltja ki Jézus ezt a fajta kényszerességet azoknál is, akik nem hisznek benne?

2023. júl. 2. 17:58
 9/72 anonim ***** válasza:
27%
Mert ami bennük működik, aminek átadják magukat, az gyűlöli az igazságot.
2023. júl. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/72 anonim ***** válasza:
2%

#3 Darkmoon80 Szerintem te összetéveszted a kérdezőt velem. xD

Gondolom arra kérdezőre gondoltál aki rendszeresen ateistáknak címzett kérdéseket tesz itt fel. Az én vagyok, nem a kérdező.


De jó látni, hogy más keresztény is tesz fel ilyen kérdéseket itt a valláskritikában.

2023. júl. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!