Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A reinkarnáció az emberiség...

A reinkarnáció az emberiség legnagyobb hazugsága? Jézus magára vállalta az emberiség bűneit akkor a dalai láma hogy gondolja, hogy addig visszaszületik mig eltünik a szenvedés a világból?

Figyelt kérdés
Azon gondolkoztam vajon mi ihlette a többi vallást arra hogy ilyeneket találjanak ki. A hideg kirázz ha még1xer lekéne szülessek. Szerintem a reinkarnáció az emberiség legnagyobb hazugsága. Meglehet nézni azokat a népcsoportokat akik ebben hisznek milyen az életkörülményük.

2023. jún. 12. 08:53
A kérdező szavazást indított:
Hazugság a reinkarnáció, Istentől nem eredhet
Van benne valami,hiszek a reinkanációban
14 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%
Még mindig több értelme van, mint hogy az isten két ember engedetlensége miatt bűnössé tesz mindenkit, majd leszületik emberként hogy kinyírathassa saját magát hogy ráfoghassa hogy ezzel törli el az eleve általa okozott eredendő bűnt...
2023. jún. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%
A buddhizmus, a spiritualitás, a sámánizmus, és például a kelta hit sokkal ősibb a kereszténységnél... Ezek között átfonódások is vannak, pedig érdekes módon nem egy kultúrából jöttek. Míg a kereszténység ugyan Jézus tanításaira alapozna, de azokat kiforgatták teljesen és minden mástól agresszíven elhatárolódik. Elég alapul venni azt, hogy Jézus tanítani jött minket és erre kinyírták.
2023. jún. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
38%
Én istenhívő és Jézus-követő spirituális vagyok, de az egyházat utálom.
2023. jún. 12. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
62%
Az emberiség legnagypbb hazusgsága az "isten" feltételezése!
2023. jún. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
70%
Lol. A kereszténységnél nem létezik nagyobb és aljasabb hazugság, fiam.
2023. jún. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
72%
Az összes vallás hazugság, de ez legalább nem a bűntudatra és mártírkodásra építi a manipulációját, mint a kereszténység. A katolikus vallás messze a legundorítóbb az összes közül.
2023. jún. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
63%
Igen,mert félelemre épült.
2023. jún. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
64%
A reinkarnáció az azt valló tradíciókban (pl. hindu és buddhista vallások) sem egy pozitív dolog, hanem valami, ami rabságban tart, és amiből ki kell szabadulni.
2023. jún. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
66%

A reinkarnaciós vallások annyiban igazságosabbak, hogy ott mindenkinek saját magának kell megtennie mindent, hogy a büneit levezekelje, ellentétben a kereszténységgel, ahol egyszerüen csak megölnek egy embert a többi bünei miatt.


Ettöl eltekintve minden vallás hazugság, de a kereszténység ebben is elöljár.

2023. jún. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
45%

Én úgy vélem megvan a megoldás, hogy mindkét fél állítása igaz legyen.

Mert Jézus azt mondta:

"De más juhaim is vannak, amelyek nem ebből az akolból valók. Ezeket is ide kell vezetnem. Hallgatni fognak szavamra, s egy nyáj lesz és egy pásztor."

(János 10:16)

És mondott még mást is:

"Atyám házában sok hely van, ha nem így volna, megmondtam volna nektek. Azért megyek el, hogy helyet készítsek nektek. 3Ha aztán elmegyek, és helyet készítek nektek, újra eljövök, és magammal viszlek benneteket, hogy ti is ott legyetek, ahol én vagyok." (János 14: 2-3)

Tovább is van:

"Jézus így folytatta: „Aki szeret engem, az megtartja tanításomat, s Atyám is szeretni fogja. Hozzá megyünk és benne fogunk lakni." (János 14:23)


Én is elgondolkodtam. Tételezzük fel, hogy Buddha is értette a csíziót. Tanításai nem tagadják Isten létét. Csak nem Isten a célja a buddhistának.


Én úgy hiszem, tudni vélem, hogy Halálunk után mind ugyanoda kerülünk. Istenbe. Ott pedig az, hogy mindenre rálátásunk legyen, megadatik nekünk. Találkozunk szeretteinkkel, ez nem is kérdés. Sőt én tovább megyek, olyanokkal is találkozunk, akiket földi létünkből nem is ismerünk. Isten pedig nem vendégül lát minket a halál után, hanem befogad. Sőt, megadja neked azt is, hogy szabadon eltávozz és le élj egy másik életet. De még azt is megválaszthatod, hogy melyik életet élnéd le.

Leélnéd a legirigyeltebb celeb életét? Persze, miért is ne, hiszen időnk végtelen. Legyen ez neked a menyország.

Változtatni nem tudnál senki életén, de pontosan átélsz mindent, mintha te magaddal történt volna minden. Minden életet leélhetsz.


Sőt még Isten életét is leélheted: Jézus élete.

A bűnös is és az igaz is ugyanazt a jutalmat kapja odaát. Csak az igaz ember élvezi, a bűnös pedig pokolként éli meg.


De azért ne öld meg magad. Mert nincs titok azok számára, akikket holtaknak hiszel, noha élnek. Aki meghalt, az minden ember emlékéhez és életéhez teljes hozzáféréssel rendelkezik.

Egy napon pedig jön valaki, aki minden emberrel képes lesz ezt megértetni.

Hogy a halál a te jelenlegi életed vége. De amíg élsz, addig változtathatsz is rajta. Az élők világára nincs ráhatásuk azoknak, akik meghaltak, de teljes rálátásuk van mindenre.

Most élsz. Most tudsz cselekedni.


Odaát boldogok, akiknek tv-nézés volt a legnagyobb örömük az életben.


Tulajdonképpen Jézus is beszélt erről:

"s azt mondta: „Bizony mondom nektek, ha nem változtok meg, s nem lesztek olyanok, mint a gyerekek, nem mentek be a mennyek országába." (Máté 18:3)


A gyerekek pedig szeretik a meséket. Szeretik a filmeket. Szeretik a játékokat, sőt a kisgyerekek jobban szeretik nézni, ahogy youtube-on játszanak a felnőttek egy ártatlan számítógépes játékkal, annál, mint hogyha ők játszanának.


Így létező jelenség a reinkarnáció. Nem üti egymást Buddha szava Jézusét, ahogy Jézus szava sem üti Buddháét.

2023. jún. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!