Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit gondoltok erről a videóról?

Mit gondoltok erről a videóról?

Figyelt kérdés
[link]

2023. júl. 28. 10:55
1 2 3 4 5
 1/41 Darkmoon80 ***** válasza:
44%

Hogy a HIT csodákra képes, még az értelmes gondolkodást is felül tudja írni. Lásd az alábbi példákat:


[link]

2023. júl. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:
#1 Igazán szomorú ami történt, de nem igazán látom az összefüggést.
2023. júl. 28. 11:32
 3/41 anonim ***** válasza:
11%
Simán elhiszem, hogy ez történt.
2023. júl. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 Darkmoon80 ***** válasza:
81%

Arra próbáltam utalni, hogy a fanatikus hit képes bevállalni még a vértanúságot is...


Meg kell azonban jegyezni, hogy a fanatikus önfeláldozás semmilyen módon nem igazolja a hit tárgyát, csupán az ember elkötelezettségét a hitéhez.

2023. júl. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem meg ha el is lopták volna a testét, nem haltak volna meg egy kis hazugság miatt.
2023. júl. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
100%

5

Honnan veszed, hogy amiatt haltak meg? A görög-római mitológia is tele volt halálból visszatért emberekkel, a rómaiak nem öltek meg senkit, mert azt állította látott egy feltámadt embert. Amiatt már inkább megöltek valakit, mert tagadta a római császár istenségét.

2023. júl. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
18%

Darkmoon80! Egyáltalán te tudsz angolul? Mert ezek szerint nem igazán......

A videóban elmondják, hogy Jézus halott és elfogják lopni a testét azért, hogy megöljék őket.

De ha tudják hogy Jézus halott és ők lopják el a testét abban mi a "HIT"?

2023. júl. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 Darkmoon80 ***** válasza:
85%

Tudok, értettem...


DE talán te nem látod át, hogy ez egy paródiába burkolt térítő és önigazoló filmecske, ami arra próbál utalni, hogy az apostolok csak és kizárólag Jézus feltámadása esetén vállalták volna a vértanúságot.


Ez viszont nem igaz, vagy ha igaznak tartod, akkor szükségszerűen el kell fogadnod Allah létezését, hiszen az egyes számú hozzászólásban linkelt keresésben szereplő öngyilkos merénylők éppen a halálukkal ugyanilyen módon igazolják a létezését.

2023. júl. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 Darkmoon80 ***** válasza:
85%

folytatás:


Az evangéliumokban leírt feltámadás erősen kétséges a leírások ellentmondásai és egyéb okok miatt, vagyis maguk az apostolok sem erősítik meg hitelt érdemlő módon.

(

pl. Márk nem is ír róla az eredeti szövegben:

"16,8 A kéziratos hagyományban a Mk-nak négy különböző befejezése ismert. Az úgynevezett „autentikus Márk-evangélium” (1) befejeződik a 16,8-ban."

[link]

)

2023. júl. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
26%

"DE talán te nem látod át, hogy ez egy paródiába burkolt térítő és önigazoló filmecske, ami arra próbál utalni, hogy az apostolok csak és kizárólag Jézus feltámadása esetén vállalták volna a vértanúságot."


Ha az apostolok nem voltak tanúi Jézus föltámadásának az azt kell hogy jelentse, hogy ők találták ki az egész feltámadásos sztorit.

Na már most, ha ők találták ki, akkor nem megalapozott az a feltevésed, hogy a hitükért haltak meg mert tudták, hogy csak kitaláció az egész.


Mintha én kitalálnék egy istenséget amiért később kínhalállal fogok fizetni. Naná hogy nem erőltetném a dolgot és nem halok meg ha tudom, hogy egy hülyeség az egész amit csak úgy kitaláltam.

2023. júl. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!