Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltotok, ezt valóban...

Mit gondoltotok, ezt valóban meg kell teremteni?

Figyelt kérdés
Nemrégiben olvastam egy fórumon, páran azt írták, hogy annyi gyereket vállaljon az ember, amennyinek meg tudja adni a saját ingatlant. Mert egy gyermeknek ez megjár, hogy ne 0-val induljon az életben. Ti mit gondoltok erről?
2023. márc. 27. 08:08
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
58%

Nem teljesen.


Az igaz, hogy jól jön a tőke a gyereknek, amikor elkezdi a felnőtt életét, és kézenfekvőnek tűnik egy ingatlan, mert egyből rendelkezésre áll, és betölti azt a funkciót, ami a legkritikusabb.

Viszont ezzel a probléma, hogy lesz egy kis ingatlan, ami talán nem is tetszik neki, nem jó helyen van, a gyerek megy ki Oxfordba tanulni, ott áll üresen stb.


Szóval ha megoldható, érdemesebb pénzt összeszedni, mert több dologra fordítható, a szülők se verik adósságba magukat stb.

2023. márc. 27. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
77%
Ugyanmar. Nem, nem jár a gyereknek. Adható, ha van rá anyagi lehetosege q szülőnek. De manapság már annyira elkorcsosult a gondolkodása némelyik embernek, hogy neki alap a saját ingatlan -ami nem ám egy kétszobás panellakas, hanem minimum egy villa valahol- a szülők alltal fizetett felsőoktatás 3 nyelvvizsgaval, természetesen általuk fizetett albérletben töltve a tanulmányok idejét, munka nélkül, kell a jogosítványt is fizetni, egyértelműen minden egyes kívánságát teljesíteni kell a gyermeknek
2023. márc. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem nem.


Helytelennek tartom azt, hogy ingatlant vagy autót tolubk a gyerekeink popója alá.


Én azt vallom, hogy azt a körülményt kell megadni nekik, és azt a támogatást, amivel maguk meg tudják szerezni.


Ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy a megfelelő pillanatokban anyagi támogatást nem kapnak, de nem gondolom, hogy nekem kellene megteremtenem a saját ingatlanomat, és a gyerekemét sem.


Támogatom, hogy el tudjon indulni, hogy megfelelő képzésben részesüljön. Megtanîtom a megfelelő pénzügyi kultúrára.


Ott állok a gyerekeim mögőtt háttértámasznak.


Nekem hatalma segîtség volt az életben, hogy tudom, bàrmikor hazamehetek.

Van helyem, szîvesen látnak.

Így a kockázattűrésem magasabb is lett.


Ezt nyújtom a gyerekeimnek is.

2023. márc. 27. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
61%

Gyerekemét IS*


Elírtam

2023. márc. 27. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
75%

Egyáltalán nem így gondolom.


Ez csak a mai fiatalok fejében él "kötelező" szinten.


Az én dolgom, hogy tisztességes és talpra esett felnőttet neveljek belőle, érzelmileg erkölcsileg megadva mindent, az alap anyagi dolgok mellett.

Nyílván az ember úgy támogatja a gyermekét ahogyan anyagilag tudja, de elsősorban a gyereknek kell kitaposni a saját útját. Én megadom neki a lehetőséget, az eszközöket, az ő dolga mihez kezd velük.

2023. márc. 27. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
38%

Taníttatást biztosítani (egyetem), meg valami induló tőkét összerakni szerintem alap lenne. Azt használhatja önerőhöz, kocsira, esküvőre, bármire.


Rém proli dolog szülni albiba 3 gyereket, aztán majd lesz valami alapon 18 éves korukban szélnek ereszteni puci seggel.

2023. márc. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
64%

Nem gondolom, ilyen alapon tényleg kb. senki nem vállalhatna gyereket, hiszen egy lakás árát ma már luxus összerakni.


Viszont pont emiatt azt gondolom, igen, annyit kell vállalni, amennyiben legalább egy kis önerőből összejön segítségként. Ilyen szempontból nem is értem a sok 3 gyerekes csokos párt, aki 20-25 év hitelt vállal be félig kész házra a saját gyerekek mellé, hát azok valószínűleg szó szerint semmit nem tudnak majd adni nekik indulásnak, ami viszont szerintem gáz, tekintve, hogy mennyire nehéz a fiataloknak (és csak nehezebb lesz).

2023. márc. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
70%

"Rém proli dolog szülni albiba 3 gyereket, aztán majd lesz valami alapon 18 éves korukban szélnek ereszteni puci seggel."


Magyarországon proli dolog az albérlet, nyugaton meg teljesen normális, a világon semmi rossz vagy szegyellnivalo nincs benne. Sőt, az e,bérek emiatt flexibilisebbek, gyorsabban váltanak munkahelyet, hiszen nincsenek egy ingatlanhoz kötve.

A pucér segg meg az ingatlan a popsi alá tétele között meg hatalmas különbség van

2023. márc. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
26%
Nem azt mondtwm, hogy szégyellnivaló albiban lenni, hanem hogy oda gyereket vállalni, mindenféle kilátás nélkül a sajá lakásra egyszerűen baromság. Szar lesz a gyereknek, szülőkneky mindenkinek, csak mert nekik JÁR a gyerek, akkor is, ha semmi nem adott hozzá.
2023. márc. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
68%
De miért lenne szar a gyerekeknek attól, hogy albérletben élnek?
2023. márc. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!