Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi értelme az ilyen keresztény...

Mi értelme az ilyen keresztény hergeléseknek?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/shorts/MSG-IsESV3k


Vagy az istentelenek úgy gondolják, hogy ettől kevesebb lesz a hívő keresztény?



2023. aug. 12. 20:46
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
22%
#7 sajnos ez nem így van. A nagyobb vállalatok a stratégiájukban már túlléptek a puszta profitorientáción, már ideológiát gyártanak. A Porsche a Volkswagen-csoporthoz tartozik, aminek a legfőbb részvényese a Blackrock nevű befektetési társaság, ami nemcsak profitot, hanem ideológiai demonstrációt is megkövetel a vállalataitól. Ha érdekel, hogy miért gyártja Hollywood az ideológiával átitatott szarabbnál szarabb filmeket, ami nyilván szembe megy a profittal, hát azért, mert a nagyobb hollywoodi stúdiók, műhelyek mögött is ott áll a Blackrock, mint befektető, és nem is kell neki különösebb többségi tulajdon a nyomásgyakorlásra.
2023. aug. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 Mojjo ***** válasza:
76%
@11: Egyre divatosabb dolog a woke, vagy annak valami elfajzott ága, ami egy igény a fogyasztói oldalról. Ezt az igényt meglovagolni igencsak profitorientált dolog. Ráadásul ez olyan igény, ami a meglovagolása közben tovább gerjeszthető, amivel még divatosabb lesz, ami által még jövedelmezőbb, ha kiszolgáljuk ezt az igényt, ami még tovább gerjeszti az igényt rá stb stb. Lesz egy öngerjesztő körünk, amivel a saját profitunkat pörgetjük felfelé. Persze, mellékesen egy ideológiát erősítünk, de bájosan naiv dolog azt gondolni, hogy kellően magasan bárkit is őszintén érdekel bármiféle ideológia. Egy dolog érdekes: ha pénz (vagy épp hatalom) nyerhető ki belőle.
2023. aug. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

A t. kérdező amúgy sincs tisztában ezeknek a dolgoknak a hátterével, ez messzire ordít a kérdésről.

A Barbie aranyos figura, a kislányom imádta, így muszáj volt venni neki pár babát, ami a sztoriba tartozik.

De nehogy azt higgye valaki, hogy ennyivel meg lehet úszni, mert a Barbie-nak ruha kell, meg cipő, ékszerek, fürdőszoba, sőt komplett lakás, kocsi, nyaraló, stb..., így döbbenten ismertem fel, hogy nem csak két nőt, a feleségemet és a lányomat kell eltartanom, hanem hovatovább hármat a Barbie-val egyetemben.

Így én simán el tudom képzelni, hogy valamilyen puritán keresztény művészek kritikája volt az lmbtq rendszerről, a rózsaszín Barbie világról, az amerikai fogyasztói társadalomról, amibe belerondítottak a szakállas transz fejével és drasztikusan, de kétségtelenül zseniálisan minderről ítéletet alkottak egycsapásra.

2023. aug. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Mojjo a 12-es válaszod alapján nagyon el vagy tévedve!


https://www.youtube.com/watch?v=Y4Ppi9NKfVc

2023. aug. 13. 15:25
 15/20 Mojjo ***** válasza:
100%

@14: És ezzel a videóval szeretnél meggyőzni erről?

Nézd, én alapvetően konzervatív beállítódottságú ember vagyok, a woke vadhajtásaitól besárgul a fogam és a hajam is elkezd hullani, ettől függetlenül a hátteréről alapvetően mást gondolok. Meg úgy tűnik, bizonyos youtube videók színvonaláról is.

2023. aug. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Arról valahogy nincsen szó, hogy a művész párt többen is halálosan megfenyegették (már a transz ábrázolás előtt is). Arról sem eset szó, hogy nem csak ezt az egy babát csinálták hanem több vallást is megformáltak és a sokszínűségre akarták felhívni a figyelmet.


Azt személy szerint egyáltalán nem értem mi volt a probléma amikor még csak megformálták őket. Ekkor még nem voltak transzok Barbie még mária volt Ken pedig Jézus, de már ilyenkor is halálos fenyegetéseket kaptak.

De miben más az, hogy ha egy szobrot vagy festményt csinálnak róluk? Ők nem egy márvány tömbből vagy fémből vagy fából vagy ... formálták meg őket hanem műanyagból. Mi az a hatalmas különbség ami miatt ez felháborító?


A videó ami a kérdés alatt van nekem már azt sugallja, hogy ez a férfi folyamatosan keresi ezeket és árgus szemekkel figyel, hogy min lehetne felháborodni.

2023. aug. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

"Arról valahogy nincsen szó, hogy a művész párt többen is halálosan megfenyegették (már a transz ábrázolás előtt is). Arról sem eset szó, hogy nem csak ezt az egy babát csinálták hanem több vallást is megformáltak és a sokszínűségre akarták felhívni a figyelmet."



Forrás?


Egyébként meg Jézust hagyják csak ki a sokszínüsétéseikből!

2023. aug. 15. 17:05
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Másban is megfogalmazódott a kérdésem:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..



[link]


Itt van is forrás amit szerettél volna, de küldök még:


[link]


[link]



[link]


Hirtelen ezeket dobta ki a google.

2023. aug. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Ha valaki a személyes véleményemre kíváncsi akkor nincs semmi a halál után, mennyországot és poklot kitalálták valakik ezeket csak ilyen mitológiai szimbólumokat, hogy valakik kitalálták ezeket, hogy lehessen mivel butítani és befolyásolni az embereket, hogy ha jó leszel akkor egy mesés szép helyre kerülsz, ha meg rossz leszel akkor pokolra kerülsz.

Én szerintem meg semmi nincs a halál után, ha sok mindenki beleképzeli magát a halálba, hogy egyszerűen megsemmisülsz, elhamvasztanak ergó megszünsz létezni az milyen érzés lehet, ebbe senki nem képzelte bele magát őszintén?

Úgyhogy én ahogy a sok emberek is megmondták halál után semmi nem létezik, valakik kitalálták ezeket, hogy menny és pokol és szétbutították vele az emberiséget, hogy lehessen a tömegeket valahogy irányítani azaz kezelni.

De amúgy nem lesz semmi a halál után, aki meghalt az elpusztul.

Eltemetik, vagy elhamvasszák és megszünik létezni és ennyi nincs tovább ha valaki ebbe beleképzeli magát sokszor, számtalanszor az rájön, hogy menny és pokol kitaláció ez csak az emberek manipulálására megy rá, hogy lehessen az embereket hogyan mivel kezelni.

2023. aug. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 peti 56 ***** válasza:

9/19 A kérdező kommentje:

"Kedves kérdező, te már minden szart azoknak a nyakába szeretnél varrni, akik nem hiszik, hogy van Isten?"



Hát akkor kinek a nyakába varrjam?


Biztosan nem hívő keresztények csinálják.......


Istentelenek nem hisznek istenben de még a magukat valásosnak tartók se . Akkor mi a gond.Az ateista azt valja hogy a véletlen szüleménye pedig testi felépítése nem ezt bizonyitja.A valásod pedig megint nem hisz mert nem cselekszik az isteni elvárás szerint ezzel tagadja. Ezt irja a biblia " gyümölcseiről ismeritek meg - a jó fa nem terem rossz gyümölcsöt -és a rosz fa jó gyümülcsöt" - Isten 1 van vallás sok ezer - tehát mit tesz az a valásközösség jót vagy roszat ? 83 zsoltár 19 azonsitja az egy igaz istent.Kik használják e nevet és nem szégyenlik ? Nos nézz utánna kik ők .

2023. nov. 3. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!