Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Sok hívő miért képzeli hogy...

Sok hívő miért képzeli hogy az ateizmus valami egységes világkép?

Figyelt kérdés
Sőt, vannak akik addig is merészkednek, hogy egyenesen vallásnak hívják az ateizmust. Vagy olyat is láttam már aki tudományos szaklapokat hívta ateista propagandának. Holott az ateizmus szó jelentése az istenhit hiánya, semmi több.
2023. aug. 30. 11:38
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/104 anonim ***** válasza:
3%
Rákosi, meg Kádár bácsi előtt nem is létezhetett az ateizmus, az volt a jó.
2023. aug. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/104 anonim ***** válasza:
62%

Ennek szerintem több oka is lehet. A legkézenfekvőbb az, hogy az illető nagyon vak, fanatikus és rettentően ostoba.


Ezenfelül lehet még az is, hogy nem gondolja komolyan csak annyira szánalmas, hogy ilyen hazugságokkal provokálja az embereket.


Az is egy lehetséges eshetőség, hogy valamilyen haszna akár pénzbeli haszna származik abból, hogy ilyen ostobaságokat állít.


Persze lehetnek még egyéb eshetőségek is de hírtelen ezek jutottak eszembe. Hasznos lenne ha ők maguk mondanák el de nem lehet kizárni, hogy hazudni fognak így nem lehetne bízni abban amit mondanak.


Talán az a legcélszerűbb, hogy ha elhisszük nekik, hogy ennyire végtelenül ostobák és nem vesztegetjük rájuk több száz válasznyi időnket.

2023. aug. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/104 anonim ***** válasza:
10%

Az ateizmus nem egységes. Hogy vallás-e az pedig attól függ, hogy a "vallás" szót hogyan definiáljuk.

Ha azt mondjuk, hogy a vallás csak transzcendes erőkben vetett hit, akkor nem vallás az ateizmus.

Ha a magyar "vallás" szót elemezgetjük, akkor ebben benne van a "vallani" szó, tehát olyan nézet, ami az illető meggyőződése, magáénak vall. Így szerintem vallás az ateizmus.

Vagy ha azt mondom, hogy a religio szó a latin religere igéből származik, ami azt jelenti, hogy újraválasztani, tehát utal arra, hogy az egyén az adott nézetett mindig újra és újra választja, akkor is religio az ateizmus, hiszen mindig újból meggyőződik saját maga számára, hogy nincs Isten.

2023. aug. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/104 anonim ***** válasza:
89%

"ti libsi ateisták 0-24 szidjátok "

Miből feltételezed, hogy libsi vagy ateista vagyok?

0-24 nagyon erős túlzás. Pár órás intervallum van amikor felszoktam nézni, az sem minden nap.


"szidjátok a tisztességes keresztényeket,"

Az alaptalan állítások mellé még hazug rágalmazásig is elmész. Nem szidtam és semmi rosszat nem mondtam vagy írtam a tisztességes keresztényekre.



" ti kaptok egy kis kritikát, egyből jön az áldozat kártya, hogy "

Nem volt kritika a fent leírtakban. Egyszerűen valótlanságokról volt szó. Mint ahogyan leírta a kérdező is az ateizmus egyáltalán nem egységes, nem vallás és nem mond többet az emberről csak annyit, hogy nem hisz az istenekben.


Azt szintén nem tudom milyen áldozati pózról beszélsz.


Felteszem ha megkérlek az állításaid alátámasztására akkor nem fogod megtenni ha a rágalmazástól, hazugságtól sem rettentél vissza.

2023. aug. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/104 anonim ***** válasza:
83%

Látom nincs valójában gyereked vagy nem nagyon figyelsz oda rájuk ha azt hiszed tudod őket ilyenekkel korlátozni. Nagyjából ha napi 24 órában mellettük lennél és folyamatosan korlátoznád, hogy mivel találkozzanak akkor talán megtudnád akadályozni őket abban, hogy találkozzanak olyan tartalmakkal amikkel te nem szeretnéd. De ez egyáltalán nem kivitelezhető és a törekvés sincs jó hatással a gyerekre.


Arról nem is beszélve, hogy az ateizmusnak nem kell, hogy az ember halljon róla. Anélkül is lehet valaki ateista, hogy valaha is találkozott volna ateistával, ateizmussal vagy bármi hasonlóval.


Az pedig, ha jól értem kényszeríted a gyerekeidet a templomba járásra már csak a te tévúton járásodat mutatja és hogy rossz szülő vagy (már ha valóbban vannak gyerekeid)

2023. aug. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/104 anonim ***** válasza:
4%
6. Egyházi iskolába irattam. Minden héten áhítat, vasárnap pedig templom. Ez a normális.
2023. aug. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/104 anonim ***** válasza:
81%

"Egyházi iskolába irattam."


Szakadok a nevetéstől. Fogalmad sincs arról hányan lettek ateisták az egyházi iskolákban. Mintha szándékosan ateistát akarnál belőlük csinálni.

Az egyházi iskolában egyébként nincsenek elszeparálva a világtól. Sőt én az egyházi iskolában találkoztam a legdurvább dolgokkal. Drogoztak, loptak, a szexuális dolgokról pedig már nem is beszélve. Mindezt pedig már általános iskolában is. Nem tudom, hogy te mit hiszel mi az egyházi iskola de semmivel nem jobb mint bármelyik másik iskola. Maximum ott is rájuk kényszerítenek pluszba pár dolgot mint a templomba járás, hittanóra és hasonlók.

Nem kell aggódnod. Ha te nem rettented el őket a vallástól akkor majd a sok álszent pap és tanár fogja.


Ismerek olyat egyébként akinek ilyen túlbuzgó hívők a szülei. Az eredménye egy ateista gyerek és rossz kapcsolat a szülőkkel.

Sokszor pont az ellenkezőjét éri el a szülő annak amit akar. Nem árt elgondolkodni azon, hogy egy gyerekkel foglalkozol és nem egy robottal vagy kutyával.

2023. aug. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/104 anonim ***** válasza:
68%
Ne etesd a trollt.
2023. aug. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/104 anonim ***** válasza:
91%

"Sőt, vannak akik addig is merészkednek, hogy egyenesen vallásnak hívják az ateizmust."


>Szerintem ez dacból szokott történni, csak abba nem gondolnak bele, hogy ha az ateizmus = vallás gondolattal negatívumot akarnak mondani, akkor saját maguk ellen beszélnek, hiszen ők vallásos emberek.


"Vagy olyat is láttam már aki tudományos szaklapokat hívta ateista propagandának."


>Én ilyet nem láttam még, de ennek az ismerethiány lehet az oka. Bár az illető szemszögét is értem: a tudomány teljesen szekuláris módon elemzi a világot, ami már ateizmusnak tűnik. Valójában azonban a tudomány nem kötelezte el magát sem az ateizmus, sem a vallás mellett.

A természettudomány az anyagi világot vizsgálja, az istenkérdés nem tartozik a kutatási területe közé. Nem cáfolja Istent, de nem is igazolja a létezését.


"Holott az ateizmus szó jelentése az istenhit hiánya, semmi több."


>Így van. Az ateisták is olyan emberek, mint mások, sőt, sokfélék lehetnek, csak egy közös van bennük: nem hisznek Istenben.


A fő kérdésre válaszolva: "Sok hívő miért képzeli hogy az ateizmus valami egységes világkép?" -> Ennek az oka szintén az ismerethiány lehet.


Üdv. egy agnosztikus

2023. aug. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/104 A kérdező kommentje:
Megkérnék mindenkit hogy ne ugorjunk egymás torkának. A kérdésemet szimplán kíváncsiság ihlette.
2023. aug. 30. 15:18
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!