Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Igaz, hogy a tudományok meg...

Igaz, hogy a tudományok meg fogják dönteni teljesen a kereszténységet, az iszlámot, a zsidó vallást, a hinduizmust, a buddhizmust stb.?

Figyelt kérdés

Olvastam az interneten.


De nem értem, hogy akkor miért vannak olyan tudósok természettudományos és társadalomtudományos területeken is, akik ezeket követik... Erdélyi Ágostonnak is volt egy csomó videója erről. Meg Dawkins is mondott hasonlót.


Akkor a vallásos tudósok miért nem tagadják meg a hitüket? Hogy lehet fizikus, kémikus, matematikus, történész, filozófus stb., ha közben vallásgyakorló?



2023. szept. 28. 00:26
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/101 anonim válasza:
96%
Jó kis hergelős kérdés, provokatív is lehetne ha úgy nézzük.
2023. szept. 28. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/101 anonim ***** válasza:
78%

"Hogy lehet fizikus, kémikus, matematikus, történész, filozófus stb., ha közben vallásgyakorló?"

Úgy, hogy a tudomány és a vallás két külön dologgal foglalkozik, nem egymás ellentétei, hanem egymást egészítik ki.

2023. szept. 28. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/101 anonim ***** válasza:
35%
Nem fogják megdönteni - mert a vallásos eszmerendszereket már erkölcsileg rég megsemmisítették a modern természettudományos ismeretek.
2023. szept. 28. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/101 A kérdező kommentje:
Einstein miért nem vallotta magát ateistának vagy antiteistának, miért inkább agnosztikusnak, majd később panteistának (Baruch Spinoza elképzelései szerint)?
2023. szept. 28. 01:09
 5/101 anonim ***** válasza:
84%

A tudomány nem tud mindenre válaszolni.

EZÉRT maradnak meg a vallások is.

Az olyan vallás viszont, ami mindenre IS válaszol... na, azok meg fognak szűnni, illetve át fognak alakulni.

Nem véletlen, hogy ma már a korszerű vallási tételek úgy szólnak, hogy a vallás és a tudomány az különböző terület. Régen szó nem volt erről, sőt... az volt a fő tétel, hogy a vallás egyetemes, mindenre válaszol.

A muszlim vallás még ma is ilyen, meg néhány keresztény szekta is.

2023. szept. 28. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/101 anonim ***** válasza:
44%

#5 (01:15) - a vallások nem EZÉRT maradnak meg, mert meg tudják válaszolni a tudomány által még nem megválaszolt dolgokat! Miért?


Azért, mert a jelenkorban a tudományok már nagy ráhagyással minden kérdést megválaszolnak, ami egy átlagemberben felmerülhet.


A vallások erőszakkal fenntartott elnyomó intézmények, mert ha nem így lenne, akkor már csak a történelemkönyvekből ismernénk a teológia kapitális baromságait!

2023. szept. 28. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/101 anonim ***** válasza:
36%

"ami egy átlagemberben felmerülhet"

Na nem.

Az élet előre elrendelt célja, vagy a transzcendens dolgok, halál utáni dolgok, felsőbb lények, az emberi sorsot kívülről alakító dolgok... ezeket soha nem is fogja megválaszolni.

2023. szept. 28. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/101 anonim ***** válasza:
75%

"Hogy lehet fizikus, kémikus, matematikus, történész, filozófus stb., ha közben vallásgyakorló?"

Bizonyos kérdésekben vagy szabadságra küldik a természettudományos gondolkodásukat, vagy addig csűrik-csavarják az agyalást, amíg valahogy nem sikerül belemagyarázniuk, hogy a vallásuknak van igaza összhangban a természettudományokkal (a "nem kell szó szerint értelmezni" az egyik tipikus érv - az, hogy a vallás kőkemény alappilléreiről van szó, például Jézusról és cselekedeteiről, az persze mellékes).

Amúgy a vallásos emberek általánosságban hozzá vannak szokva az érzéshez, hogy bizonyos kérdéseket nem igazán bolygatnak, hanem inkább csak elfogadnak és kész.

2023. szept. 28. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/101 anonim ***** válasza:
12%

"Hogy lehet fizikus, kémikus, matematikus, történész, filozófus stb., ha közben vallásgyakorló?"


Válasz:

A vallások erőszakszervezetei rendkívül sokat invesztálnak abba, hogy uralják az emberek karrier, jövedelemszerzési, és kapcsolatteremtési lehetőségeit. Sokat költenek arra, hogy a nevesebb oktatási intézményekben kellő számban és kritikus döntési pozíciókban legyenek a kádereik.


Leginkább a szűk keresztmetszetekre koncentrálnak, hisz aligha csinálhat valaki komoly tudóskarriert, ha 2-3 évig elhúzzák az egyetemi felvételiken, és a külföldi tanulmányokhoz meg nem adottak az egyén (anyagi, nyelvi, stb.) lehetőségei.


Ugyanígy van a munkahelyi elindulással is. Egy-két durva karrieri buktatás, és utána 50 helyre is beadhatja valaki a jelentkezését, akkor se hívják meg állásinterjúra. A képzettebb emberek találkozhatnak azzal a személyzetis gyakorlattal is, hogy elvből kerülik valós tudással bíró egyetemisták felvételét alacsony képesítést igénylő pozíciókra.


Nagyobb városokban persze előfordulhat hogy valakit felvesznek éjszakai árufeltöltőnek vagy építőipari segédmunkásnak, de hosszabb távon ez egy nagyon megalázó és kilátástalan helyzet. Magyarán szólva az elitkategóriás szakmai karrierek nagyon érzékenyek a rejtett módszerekkel való bezavarásra.


Ha egy országban nincs kiépülve erős szervezeti védelem az ateisták érdekérvényesítésére (pl. Magyarországon), akkor gyakorlatilag semmilyen anyakönyvezetten vallásos családból származó ember nem engedheti meg magának nyílt ateistaként való kiállást, mert legkésőbb 4-5 éven belül jogilag teljesen láthatatlan módszerekkel megsemmisítenék a karrierét! Közép-Európában legalábbis így mennek a dolgok, és ez a titka az olyan agyba-főbe láttatott csúcskarriereknek mint Vizelek Szilveszter és társai.

2023. szept. 28. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/101 anonim ***** válasza:
65%

Annyi igaz, hogy a felső fokú végzettségűek között sokkal kevesebb a vallásosak száma, de a tudományok ma már olyan széles területű ismeretanyaggal rendelkeznek, hogy mindent tudni képtelenség.

Polihisztorok ma már nem lehetnek, sőt mindenhol szakosodás látható.

Maguk a tudományágak is egyre jobban szétválnak és ezen belül is egyre jobban specializálódik az ismeretanyag, az ezen kívüli ismeretek meglehetősen hiányosak, elnagyoltak, a "szakbarbárság' általános jelenség, így a tudományágak jeles képviselői hozzá vannak szokva, hogy azon kívül, ami a szakterületük, óvatosan kell mozogniuk, ha nem akarják blamálni magukat.

Mindezeken túl a vallás inkább a filozófia hatáskörébe tartozik, amiben egy természettudományos ismeretekkel rendelkező fizikus, kémikus, matematikus - meg mit is írtál(?) - történész koránt sem biztos, hogy kellőképpen jártas, így azzal nem sokat törődik.

Ha vallásos, hát vallásos, nem keveri a kettőt, sőt gondosan elkerüli a konfrontációt, úgy van vele, mint a többi rengeteg dologgal, amiről alig, vagy semmit nem tud.

2023. szept. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!